Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
15. aug 2011

@blizennec gélovou farbou alebo na husto rozriedenou práskovou farbou...neviem aký chceš mať povrch a či tam maá byť len tento nápis a tak.

katy1979
15. aug 2011

@peroli

https://www.youtube.com/watch?v=zJoGKtopx3o

je to sice vzor zebra ale princip je ten isty

vlada111
15. aug 2011

@jakelina pokukám, ale nevidela som. Kiež by sme mali Globus, páči sa mi tam, mňam... 😀

vlada111
15. aug 2011

@eliska22 to závisí aj od rúry. Moja pečie napr. viac vľavo vzadu ☹

desmodka
15. aug 2011

baby prosim vas kolko vazia vase ruzicky?? moja ma 33g a sa mi to zda vela a kolko potrebujete na 2 poschodobu tortu s takym ruzickovym zavojom?? tak priblizne 😀 Dakujem

misa1982
15. aug 2011

Ahoj holky mam dotaz kde si mam koupit dobry silikonovy val dekuji za rady! a za rozumnou cenu 🙂

anibas
15. aug 2011

@desmodka uf... 😨 a mňa ešte nenapadlo zvážiť ružičku ... musím si ju najbližšie odvážiť 😀 😀 😀 moja poschodová posledná - závoj 2x a asi 15 ružičiek rôznych veľkostí vážili cca 600 g 😝 - ale závoj bola PDT a tá je dosť ťažká, nedá sa pekne tenučko vyvalkať, lepí sa

dm1
15. aug 2011

@desmodka veru ani mna nenapadlo nikdy ruzicky vazit 😝

eliska22
15. aug 2011

práve som dostala zákazku, že urobiť kvety rôzne a aby boli farebné, zatiaľ som urobila dva hrebíčky a teraz rozmýšľam aké kvety sa k nim hodia.......neviete?

blizennec
16. aug 2011

@dajna11 děkuji, dortík bude potažený hmotou z marshmallow bonbonů (na přání, prý jim hrozně chutná). na to by se mohlo dobře malovat gelovkou ne? 😉 vypadat má jen takto, ten pruh s krví, nápis kill bill a místo dvojky bude trojka a vedla malá (menší) nula - oslavenkyni je 30 ale prý z toho má hrůzu, tak vymysleli tu malou nulu 😀

dajna11
16. aug 2011

@blizennec no to je milé a zaujímavé veru ako motív na tortu 😀 ono by bolo super keby sa to tam dalo nejako frknuť tá farba,aby to bolo autentické.....ako streknutá krv 😀

katkav
16. aug 2011

ahojte kocky, vidim, ze vy ste tu macherky na marcipanove torty, tak by som sa chcela spytat, idem piect malemu torticku na narodky, chcela by som na nej cokoladovu polevu aj marcipan, dava sa najprv cokoladova poleva a potom marcipan, ci opacne? mam biely marcipan aj bielu cokinu. dakujem.

reruna
16. aug 2011

@katkav myslíš dort polít bílou čokoládou a na to dát marcipánové ozdoby?

katkav
16. aug 2011

@reruna hej poliat bielou cokoladou, na to asi biely marcipan a ozdoby z marcipanu, alebo sa potiahne torta najprv marcipanom a potom poleje cokoladou? ide mi o to, aby sa netopil marcipan, takze asi nemozem poliat marcipan cokoladovou polevou, vsak? no logicky asi nie, tak uz som si aj odpovedala. 😀 😀

reruna
16. aug 2011

@katkav aha, já jsem to nepochopila, to jsem ještě neslyšela, že by někdo chtěl dát na dort čokoládu a na to ještě marcipán, dává se bu´d jedno nebo druhé. Dort se rozkraje, naplní krémem, džemem, ovocem, čím chceš. Pak se boky a vrch potřou máslem s rozmíchaným cukrem, dá se to vychladit a pak se to potáhne marcipánem či potahovací hmotou. Na to se pak dávají ozdoby buď zase z marcipánu, nebo z čokolády, z čokoplastelíny atd. Nebo se ten dort celý potře čokoládovou polevou a na to se dají ozdoby. Ale polít celý dort čokoládou a celý ho ještě potáhnout marcipánem, to slyším poprvé

blizennec
16. aug 2011

@dajna11 no právě že nad tím doteď laboruju, jak to tam stříknout aby to vypadalo autenticky 😀
pro vysvětlení 😉 to je taková táborová parta (vedoucích), nedávno se odtamtud vrátili a tam měli jako táborové téma hollywood a různé postavy slavných a ona (oslavenkyně) představovala kill bill, proto dort v tomto stylu 😀

dadka212
16. aug 2011

@blizennec a čo tak v alkohole rozriediť červenú práškovú farbu a lekárskou striekačkou to tam frknuť?

reruna
16. aug 2011

@blizennec dej si trochu barvy na štetec a stříkni, to by mělo jít

dajna11
16. aug 2011

@blizennec super nápad....potom daj foto ako to dopadlo

dajna11
16. aug 2011

@dadka212 to je supr nápad.

katkav
16. aug 2011

@reruna vsak este uvidim, ako to urobim 😉

gumkacka1
16. aug 2011

babulky, staci pre 13 ludi na krst kruhova torta, priemer 26 zo 7 vajec? Alebo mam urobit nieco vacsie?

xvitk101
16. aug 2011

Koukám kolik pozitivních ohlasů 😉 Sestřička má dortíky jako hobby, tak to jí budu muset říct. Jinak zkusím zjistit nějaké info, s čím pracuje, co se jí osvědčilo aj. Byla jsem jí nakupovat nějaká udělátka u Fialy na Smíchově a mají i www stránky.

katy1979
16. aug 2011

@gumkacka1 podla mna staci

ikula2
16. aug 2011

@gumkacka1 staci ak nechces aby ti ostal kusok 😀 , my sme dve rodinky a robim vzdy taku 3kg zo 7vajec, ak mate radi sladke asi by som urobila kusok vacsiu mozno z 8/9vajec

ikula2
16. aug 2011

Prosim vas mate skusenost s postavickami na torte? Hladam torty svadobne s postavickou a nasla som len jednu na taky styl ako mi dala zakaznicka. Neviem ako to urobit, ta postavicka je na podstavci 1cm a velmi sa mi to nepaci iba ju nalepist na tortu aby to trcalo. Nema sa to vlozit do vykrojenej diery na torte?

reruna
16. aug 2011

@ikula2 ségra měla takovou postavičku, nemělo to nijak velký podstavec, jen to tak stálo na dortu a kolem ten zamotaný oválek

bzucinka2
16. aug 2011

@anibas krasna ta svadobna uzasna 🙂