Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
23. aug 2011

@vejinka ja zatiaľ nemám rukavice,ale kamoška má z lekárne také jednorazové,vinylové...tie sa údajne vobec nelepia,ostatné sa jej vraj lepili 😒

peroli
23. aug 2011

@vejinka já ne, ale vždycky si je pak hned po obarvení pořádně umyju celestinou (to je ekologickej jar 😉 )

vejinka
23. aug 2011

rozmyslam ze si zoberem z kaufiku co su na pecivo..do lekarne sa nedostanem
@lucula73

vejinka
23. aug 2011

no uz sa mi to zacalo...a dnes som robila kolesa rebrik..heh taky hrozny no je moj prvy..a troska ohnika..no a zajtra sa chcem pustit do poziarnika sama stvrtok tortu piatok potahovanie a sobotu oslava...ach bojim bojim ci sa to podari 😅

lucula73
23. aug 2011

@vejinka ja som skúšala sáčky,čo sú pri farbách na vlasy a to sa mi príšerne lepilo..tie z kaufíku sú podla mňa také isté...

zlatat
23. aug 2011

@mizulienka dík, to ma mrzí, že sa vám zhoršil ekzém - nič príjemné.
Nám sa Radko v HR tak vyhádzal - normálne dostal také červené fľaky - najprv na krku, potom na ramenách, na ďalší deň brucho, nohy - nesťažoval sa, že by ho to svrbelo, no ja som tipovala reakciu na slnko ( albo kombináciu slnko-krém a slaná voda )
Teraz aj keď sú horúčavy, nemá nič ... ktovie čo to bolo

bzucinka2
23. aug 2011

@mrka2 jeeej aj ja gratulujem 🙂nech je vsetko v pohode cele tehulkovanie 🙂
@vejinka ja nepouzivam ziadne 🙂
a moje minulotyzdnove 🙂

lucula73
23. aug 2011

@bzucinka2 krásne tortičky 🙂

vejinka
23. aug 2011

pozeram kadejake videopostupy a cim to castejsie pozeravam tym sa vaic bojim...dnes mi muz vravi aby som sa vykaslala na sama ze staci auto...ale ked som rozbalila smartflex ty kokso tvrdeeee ani z toho kiblika mi to von neslo..potom sa podarilo a kukam jak puk ze co s tym idem robit ze je to ako beton...a tak som kusok odkrojila troska zohriala medzi prstami pomiesila a bola z toho super hmota juuuj aj teraz by som sla nieco robit ale nemozem...moc hodin a hlavne svokra by ma zabila keby jej robim v kuchyni bordel..takze zasa zajtra poobede troska.. 😵

vejinka
23. aug 2011

@lucula73 jaaaj no asi to necham tam a budem bez sacku..nevadi ze vyzera jak obarena 😀

vejinka
23. aug 2011

@bzucinka2 waw ta klobasaka je bohovska...ale aj tie ostatne su krasne... 😉

bzucinka2
23. aug 2011

@lucula73
@vejinka dakujem vam 🙂

mizulienka
23. aug 2011

baby chcela som sa spytat, da sa na marcpan polozit alebo pouzit cerstve ovocie? ale mate nejaku inspiraciu, kde je cerstve ovocie skombinovane s marcpanom? dakujem...vidite, som tu par hodin a uz znova otravujem 😕

nebudem komentovat jednodltive torty, lebo by mi nestacil ten ramcek na pisanie 😉 krasne su vsetky, nadherne.

vlada111
23. aug 2011

kočky chcem sa spýtať, chcem robiť tortu, kde na vrchnom poschodí je poukladaných plno kveto nahusto. ked si kvety urobím dopredu a budú tvrdé, ako ich tam udržím? Myslíte, že len vodou klasika?

vejinka
23. aug 2011

@mizulienka podla mna sa to neda...to ovocie ten marcipan rozpusti...teda ja sa v tom vobec nevyznam ale sedliacky rozum mi hovori ze sa to neda alebo da ale bez stavy ziadne rozmrazene ovocie ..mozno susene skor ale cerstve plne stavy asi ee 😉

vejinka
23. aug 2011

@vlada111 malo by to stacit vodou

vejinka
23. aug 2011

baby este taka blba otazka cim valkate? klasika drevennym valcekom ale takym ako vo vsetkych videach biely..bez rucok? mozno by sa dalo aj svieckou ne? alebo niecim podobnym

dm1
23. aug 2011

@lucula73 no mne sa to aj hnedou gelovkou potom rozpadava. preto si kupujem v nemecku priamo cokoladove cukriky na MMF a ked chcem potahovat tak z toho. Ked len trosku na postavicku tak to sa da aj gelovkou

dm1
23. aug 2011

@vejinka ja som valkala klasickym drevenym a teraz tiez takym klasickym s ruckami ale umelym od tupperware ja to neviem takym bez rucok 😝

vlada111
23. aug 2011

@vejinka ja na malé veci používam sviečku a som veľmi spokojná.

dm1
23. aug 2011

@mizulienka ja uz som par takych tort veru na TOM videla aj nedavno jednu svadobnu tusim s malinami. Baby nieco natieraju pod to ale netusim co 😝 . mozno cokolada by sla neviem

dm1
23. aug 2011

baby svieckku? to som teda este nepocula a nenapadlo by ma to 😝

vejinka
23. aug 2011

no uz ked davam blbe otazky tak dalsia...cim uhladujete tortu?? tou speci zehlickou? neda sa to nahradit niecim co mam doma? 😅

vejinka
23. aug 2011

@vlada111 tu sviecku obalis v potravinarskej folii ze?

vejinka
23. aug 2011

no nic blbe otazky mozno zajtra teraz musim ist spat..dobru kocky 😉

dm1
23. aug 2011

@vejinka jednoznacne zehlickou skusala som rozne figle ale na zehlicku nema nic a kedze stoji okolo 5 eur ani mi to nepride ako nejaka velka investicia

lucula73
23. aug 2011

@dm1 aha,tak som rada,že aj ty máš takú skúsenosť s tou hnedou...no skúsim to čokoládové mmf.. 😉

mizulienka
23. aug 2011

@dm1 aj ja som nejake kombinovane videla, len si neviem spomenut kde 😠
@vlada111 musim ti napisat, ze ta torta s paletou bola uplne dokonala, velmi sa mi pacia tvoje torty, mas taku cistu detailnu pracu....vyzera, ze sa ti zakazky rozbehli 🙂 nech sa dari 🙂
a tie kvety niekto dava na sparadlo a tak zapichuje do torty.

mizulienka
23. aug 2011

@lucula73 tak som rada, ze aj vam chuti ta tvarohova 🙂 chodis s malym aj ku koziarovi? ci len doma liecite?

lucula73
23. aug 2011

@mizulienka bolis me na kožnom už tri krát..ale všetko nám zaberie len na chvílu...teraz asi tiež z toho tepla to má také rozdráždené...lebo aj v Chorvátsku sme boli pred mesiacom a tam sa príšerne škrabal..a vraj more lieči 😝