Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
3. sep 2011

@mima595 no jedine ze tak 😀 😀 😀 a potom este mojim rodicom, ze ma taku gramblavu vyrobili 😅 😀 😀 😀 😀

lawli
3. sep 2011

Ahojte ,aj ja pridávam svoj výtvor 🙂
Inak všetky tortičky krásne a už majú môj hlas 😉

dm1
3. sep 2011

@mizulienka inak toto som drzala v ruke u nas v obchode tiez velmi pekne ornamenty http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/am0038-ba...

dm1
3. sep 2011

@mizulienka a akurat pozeram ze tu to ma aj mayra pouzite http://www.tortyodmamy.sk/svadobne/svadobna-zla...

mizulienka
3. sep 2011

@dm1 toto som mala ako alternativu, ak by mali vypredane to co mam 🙂 velmi pekne...aj ramira tusim robi s tymito ornamentami.

dm1
3. sep 2011

@mizulienka jj aj ramira ale ta to ma tusim ako stencils presne taky som videla ten vzor. Je to sice drahsie ale zase su tam 3 vzory tak vaham veru

mizulienka
3. sep 2011

@dm1 ano ten fleur de lis, ci ako sa to vola...ale myslim, ze par svadobnych ma aj s tymi ornamentami

http://www.tortyodmamy.sk/svadobne/svadobna-bie...

dm1
3. sep 2011

@mizulienka ano ano to je ono 😵 tusim tam v tyzdni nabehnem 😝

mizulienka
3. sep 2011

@dm1 krasny je ten, ja som velmi zvazovala, ci ten alebo ten druhy ale ked toto stoji az 18 eur, tak som zvolila lacnejsiu alternativu 🙂 ale ked upeciem este dajake torty, kupim aj ja 🙂

dm1
3. sep 2011

@mizulienka ked ono je tolko toho krasneho! vzdy sa zapovedam ze uz nic nekupim a ked nieco zbadam zistim ze to surne potrebujem 😅 . Aj u kovaca su veru teraz pekne veci 🤐

mizulienka
3. sep 2011

@dm1 radsej ani pozerat nejdem...aj ja neodolam, tiez som si uz povedala, ze mam uz dost, ale mam nejaku zakazku a nieco sa mi zapaci a uz objednavam 😕 😕
idem ja este dokoncit tu moju poslednu tohtotyzdnovu, som hotova 😕

dm1
3. sep 2011

@mizulienka tak nech sa dari! ja som tak padala na hubu vcera uz som nevladala a zase ma to dnes preslo uz sa citim oddychnuta a tesim sa co dalsie tento tyzden budem robit 😎

anibas
3. sep 2011

@daducha to je sila - ukážková bezchybná torta 😨 😨 vyspi sa,
pravda raz vyjde najavo a ty sa dozvieš kde bol pes zakopaný, každému nevyhovieš

anibas
3. sep 2011

@mizulienka @dm1 no vidíte aké zlaté torty ste našli 😀 😀 😀 super silikony, ale ja už nič nekupujem, ľudia to nevedia oceniť - chcú len "zvláštne " torty - práve som dokončila posteľ, ešte vyrežem písmenká a hajde na kute 😵 😵

dm1
3. sep 2011

@anibas ved toho sa obavam ze malokedy ma nechaju ludia experimentovat to mozem tak akurat pre nas naposledy som tu slzu tak. vacsinou mi presne poslu aka ma byt a ja tak nerada take robim 😝 . Hlavne svadbonu by som uz rada robila tak zeby mi dali volnu ruku

broucek2
3. sep 2011

@daducha tak to je fakt divné, prostě se snažili dostat peníze zpět. Moc to nechápu. Přece když si u někoho něco objednám, tak buď to mám odzkoušené, zda mi to bude chutnat nebo hold to risknu, ale pak nemohu chtít peníze zpět. Známá si taky naposledy objednala dort a neochutnali od paní cukrářky předtím nic a musím říci, že dort nebyl žádná sláva. Krémy přeslazené apod., ale co s tím měla dělat, každému chutná něco jiného. Ani ji nenapadlo dort vrátit. Lidi jsou různí.

anibas
3. sep 2011

@dm1 ááále sme sa zamotali s tými tortami 😢 😢 😢 ja nemám na nič čas, teraz som mala len 2 - v stredu a zajtra a som sa nemohla k nim dokopať - už ma to nebaví,nemotivuje - asi som dosiahla vrchol tvorby a je načase skončiť 🤐

anibas
3. sep 2011

a vo štvrtok aký som mala relax : pol dňa pri miešačke - úúúúplne úžasný pocit - len hádžeš šuter a leješ vodu a na nič nemyslíš 😀 😀 😀 😀 😀 😀

broucek2
3. sep 2011

@dm1 když zrovna svatební asi nikdy nebudeš moci dělat podle svého, neboť nevěsty si chtějí užít dokonalý den dle jejích představ, takže i o dortu mají přesnou představu

dm1
3. sep 2011

@anibas dobreeee s tou miesackou musim vyskusat 😀 . Mna taketo pocity prepadnu ked ozaj ze nestiham lebo clovek sa snazi nic nezanedbavat - rodinu, deti, domacnost a potom zanedbava seba 😝 . Napr. tento tyzdne som mala 4 torty a na kazdu som robila extra krem a do svadboky dokonca 2 rozne 😝 . Aj ked napr. v 2 bol falosny parizsky nerobila som to naraz lebo jedna bola na stvrtok a druha na svadbu a to sa mi zdalo skoro plnit. Tym ze sa snazim robit take aby co najdlhsie vydrzali tak robim zaklady na kremy, plnku, plnenie aj potahovnie a dokoncovanie v jeden den a to je makacka. Len peciem skor streda, stvrtok

dm1
3. sep 2011

@broucek2 to mne to bolo veru jedno ked som sa vydavala 😅 . No musime uz ist jedine my na svadbu a dat do daru inak to nevidim 😉

anibas
3. sep 2011

@dm1 vidiš - a ja čo mám svadobné - tak povedia len kg a plnku a zdobenie nechajú na mňa a ja potom si lámem hlavu 2 týždne 😖 😒 😒

dm1
3. sep 2011

@anibas aaa tisko zavidim! ale aj chapem ze ked nepovedia nic je to hrozne clovek vaha ci sa trafi do vkusu a tak

broucek2
3. sep 2011

holky s těmi počty dort, co každý týden děláte vás obdivuju, mně tento týden stačil náš rychlý a svatební. Upéct 3 korpusy (2 druhy), naplnit 3 druhy krému a 3 druhy ovoce a potáhnout 3 barvami a aspoň, že chtěli jen jednoduché kopratiny a ne žádné složité kytky. I tak jsem toho měla dost, protože se trefili do středy, kdy jsem byla celý den na služebce. Náš jsem pekla 2 dny před svatebním, takže jsem taky dělala každé zvlášť

yamahafazer
4. sep 2011

@daducha to je ako sila to kde ten krem tecie?lebo ja nic nevidim a to boli od vas z mesta alebo niedko z dalej lebo,ze sa im este chcelo viest tortu naspet to je fakt divne.Inak moze sa stat,ze niaky krem co stovky ludom chuti niekomu zachutit nemusi,ale aby isiel vratit tortu je fakt divne.Napriklad mne moc nechutia cokoladove torty s ovocim mne to ovocie uplne zabije tu chut tej cokolady alebo aj ten pudingovy krem s tvarohom mne teda moc nechuti alebo ani puncovu tortu ja moc nemusim na mna je to moc sladke,ale takyto krem je praveze uplne polahoda cokoladove mam strasne rada ,ale ja robim len slahacka a cokolada s maslom som este nejedla,ale je to ako sila aby niekto vratil tortu a fakt keby ju rozrezali a potom tie kusky co nezjedli dali naspet,ale iba jeden trojuholnik chyba tak to je divne.A boli to niaky co poznas alebo uplne cudzi ludia?

@dm1 ja uz som robila par svadobnych podla seba aj tento tyzden budem robit tak este stale neviem ako bude vyzerat ja niekedy mam uplne inu predtsavu a nakoniec to skonci uplne inak ked ju zacnem robit to aj kvety si robim az ked mam tortu hotovu

simasa
4. sep 2011

@daducha Bola by velka skoda, keby ta kvoli hlupakom prestalo bavit piect. Mas desiatky inych spokojnych zakaznikov, tak si nad jednym "vychcanym" debilom nelam hlavu 😉
Ja som bola tiez vcera sklamana - ked som tu pruzkovanu tortu priniesla muzovej neteri (k narodeninam a meninam), tak ani ona, ani jej rodicia ani slovo... Nepotrebujem, aby hikali, ale aspon buuu som cakala. Vecer som povedala muzovi, ze uz pre nich tortu neurobim - a aj to chapal, lebo videl, kolko som sa s tym prplala... Bol tam tiez ten falosny parizsky krem - na nom maliny a druha plnka malinovy puding s maslom - ale ani na chut - ani slovo... Len zjedli a bolo. Aspon ze svokra pochvalila 😀 😀

dadka212
4. sep 2011

kočky z čiech http://www.mimibazar.cz/bazar.php?strana=1&albu...

@daducha určite išlo iba o peniaze 😉 tiež by ma to dlho trápilo, mám proste takú povahu, ale určite nie je chyba na tvojej strane torta je perfektná a ako @pipka písala chutí mi už z obrazovky 😝

@anibas ja som si spomenula, že zlatá haná je skoro ako maslo, vyskúšam pre nás, lebo ludia sa teiž pýtajú čo používam a chcú len maslo....a zas nie je to až také drahé v tescu kupujem za 1,29 😝

bianca
4. sep 2011

hojte

@dadka212 zaujimalo by ma kde ta baba berie ten material.Hlavne gerberky by som chcela lebo vsetky 3 za 79 Kc 😲 😲 😲 skoda ze uz nezijem v CR

dadka212
4. sep 2011

@bianca určite to je od vietnamcov, nie je to originál, ale poslúži aj takéto...

bianca
4. sep 2011

@dadka212 no prave ze posluzi.Ja som kupovala wilton sadu za neskutocne prachy a teraz ju vsade predavaju baby po 14 i menej €.Ved clovek len rychlo vykroji a neskladuje hmotu v tom no nie?