Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

karaa
11. sep 2011

@katulkaaaaaa som bola teraz v lete v senci aj vo zvolene a toto sa mi zdalo najslabsie zorganizovane... ale ked sa toho chytila ta Daska, tak to uz bolo lepsie, keby nie tej, tak neviem, ale takto to bolo fajn, som rada, ze som videla tie trubicky aj toho motyla 🙂 a tebe?

katulkaaaaaa
11. sep 2011

@karaa hej co sa tyka organizacie zazila som lepsie 😉 a ten obed som myslela ze uz aj klince zjem 😀 uz bolo vidiet ze sme vsetky unavene a hladne!!!ta daska bola naj z celeho kurzu,mna ocarili motyliky len to je hrozne drahe a takisto ta vyroba trubiciek spolu s cokotransferom,a aj tie kvety na drotiku som konecne pochopila 🙂 kde si mozem pozret tvoje torticky?tu su moje dufam to pojde kliknut
http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.173...

karaa
11. sep 2011

@katulkaaaaaa presne tak, ten obed to bolo vykupenie 😉 nemam rada nic z toho, co tam bolo, ale by som ako pises aj klince pojedla 🙂
inac ja som nevidela ako vyreze ten okraj motyla, lebo ten na sablone nebol, videla si to? ci len tak "od oka"?

karaa
11. sep 2011

@katulkaaaaaa poslem ti meno do IP, lebo sa to viacerym nedalo takto cez link otvorit

mimka11111
11. sep 2011

@lusil2005 ahoj lusil,krásna tortička,akú poťahovaciu hmotu požívaš? 😉

pipka
11. sep 2011

@karaa ahaaa, dakujeeem si zlata 😉 cize pomer si mozem zvolit podla vlastnej chuti, len aby ta konzistencia vo vysledku bola taka aby sa z toho dalo tvarovat, ze?

no skusim a ak sa mi to podari na tom auticku, tak hadam uz to nebude problem 😉
este raz dakujeeem 😉

karaa
11. sep 2011

@katulkaaaaaa milucke torticky, hlavne tie zabky, tie su prekrasne..... 😉 by sa moje dieta vytesilo, kvak-kvak su velki kamosi 😀

lusil2005
11. sep 2011

@mimka11111 ahoj! dakujem 😅 poziadavka bola taka ze mala ma rada mackov a kvetinky... a torticka aby bola nejaka ruzovo - cervena. tak dufam ze som sa trafila 😅 pouzivam MMF, ale macko je robeny zo smartflex flower, lebo som ho robila az dnes, a MMF by mi neuschlo... 🤐

karaa
11. sep 2011

@pipka presne tak, ale nech to nie je velmi mokre, bude sa ti to lepit a zle s tym robit. ja to najradsej dam vecer do chladnicky a rano s tym robim, tvaruje to same 😉

katulkaaaaaa
11. sep 2011

@karaa waaaaau do detailu prepracovane,mam sa ja co este ucit,fakt nadherne!!!!

karaa
11. sep 2011

@katulkaaaaaa dakujeeeem, ja veru tiez..... ked som si vcera ten album pozerala, som mala pocit, ze este ani neviem, co je pecenie ....

katulkaaaaaa
11. sep 2011

@karaa no veru ten pocit som mala aj ja,ale kazda mame nieco ine,neda sa to zrovnavat,aku pouzivas potahovku?ja som to tu akurat dnes riesila lebo ja robim mmf ale teraz mam mat 7 tort tak som si objednala pasta dama top special,prvy raz idem vyskusat

mimka11111
11. sep 2011

@lusil2005 prepáč,že sa tak hlúpo pýtam,kde tú hmotu objednávaš? ja používam K2,ale vôbec s ňou nie som spokojná, nie je tak foremná akoby som potrebovala...neviem nikde nájsť ani nejaký dobrý recept na domáci fondant a skúšala som už všeličo ☹

karaa
11. sep 2011

@katulkaaaaaa ja som po tu hokejovu tortu pouzivala len WI, ale tu som prvu skusila s MMF a odvtedy to kombinujem, potahujem MMF, tmave odtiene stale WI a kvety smartflex flower, figurky smartflex velvet alebo WI

preshibana
11. sep 2011

Tak toto stoji za pozretie...

https://www.youtube.com/watch?v=rjz-cmGWehU

navyse, tvorcom torty je muz......ako sa zda, niektori muzi dokazu spravit nielen zive babatka, ale aj nadherne marcipanove.... 😉

katulkaaaaaa
11. sep 2011

@karaa myslim ze aj ja tak budem kombinovat mmf -hlavne biele torty,a farebne z kupovanej potahovky lebo sa mi mmf neda tak odfarbiz,ked dam zase vela farby lame sa mi to,katastrofa 😠 aj ja mam na figurky ten sv alebo sf,to je perfektna hmota 🙂

mimka11111
11. sep 2011

@katulkaaaaaa dakujem,vyskúšam 🙂

pipka
11. sep 2011

@karaa oki, dakujem, urcite to tak spravim, ze vecer a na druhy den to budem packat na tortu 😀 😉

karaa
11. sep 2011

@katulkaaaaaa podla mna kombinovat hmoty je najjednoduchsie, aj ked viem, ze su to sikovne babenky, ktore robia vsetko z MMF8 /alenka, danka..../ ja som raz skusila motylov cez patchwork z MMF, schli 3 dni, dala som ich na tortu a vsetky lahli... odvtedy neriskujem

lusil2005
11. sep 2011

@mimka11111 myslis to MMF? to si robim. podla receptu od Alionusky - je na prvej strane tejto diskusie. idu tam len marschmallow cukriky, citronova stava a praskovy cukor... robi sa mi s tym super, len to trosku dlhsie schne ako napriklad ten smartflex.

mimka11111
11. sep 2011

@lusil2005 velmi pekne dakujem 😉

dm1
11. sep 2011

@lencza aj ja tu chcem taky obchod!!!! neskutocne ako si potom tie e-shopy na tieto napodobeniny nadhodnotia este ceny 😠

dadka212
11. sep 2011

@katulkaaaaaa ja na ozdoby SFV a na poťahovanie PDTšpeciál ale keď bude už chladnejšie budem iba obyčajnú PDT používať, špeciálka je dosť tvrdá...
a na jednu tortu napríklad toto stredné srdce krstinové som minula asi 700gramov čo vychádza asi 3eura

jakelina
11. sep 2011

Vrátili jsme se z dovolené a trochu jsem proletěla fotky, zrovna jsem se dívala na nějaké kytičkové krajky a tady ta se mi líbí, je i za dobrou cenu.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48125105&tab=0

anibas
11. sep 2011

@dm1 no veď je nový e-shop - Judit art cake a má tam veci zn.Zinuo !!!!!

lamps
11. sep 2011

ahojte, moja práve dokončená

dm1
11. sep 2011

@anibas videla som. Ale je ich viac aj kovac ma take a timidekor tusim tie rozvalovacie podlozky a aj ostatne. Aj Monika ma aj neoriginaly tie vypichovace

jakelina
11. sep 2011

@lamps ta je nádherná 😉

lussy23
11. sep 2011

@lamps - nááááááááádherná