Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
28. sep 2011

@simonova815 no ja si sebe nic nepeciem ani nemam kedy a ani neviem kto by to jedol kedze silno pochybujem ze k nam niekto pride na navstevu. najprv mala byt iba jedna kitty potom sa ozvala dalsia ze traktor a teraz ta s tou coko tortou. ze kludne ak nestiham ci mam toho vela staci aj malicka tak do 2kg akoby s tym bolo menej roboty. len dokvitni aj s vlastnou tvorbou snad ju nezjeme skor ako ju ozdobime.

simonova815
28. sep 2011

@katy1979 nie nezieme, to by som si nemohla vyskusat pracu s tou cokoladou :D
nuz teraz budes dobiehat zameskane 🙂)) idem uz spat moja, dohodneme sa

mizulienka
28. sep 2011

@jakelina dakujem 🙂 ano oddychnuta, vsade dobre, ale mne je doma najlepsie, ja som strasna 😉 😕

jakelina
28. sep 2011

@mizulienka já jsem taky taková, já ráda někam jedu, ale za tři dny už mě to tam nebaví a říkám si, že doma je líp. 😀

dm1
28. sep 2011

@katy1979 ja to robim z cokohmoty a ta je hneda 😉 . Na boky davam coko vyliate na strukturfoliu napr. tu https://www.facebook.com/PreDeticky#!/photo.php... mam ich v albume viac tak mozes kuknut

@mizulienka - struktur folia - cokoladu na to vylejes a nechas stuhnut. potom das opatrne dole a odrezes tvar aky potrebujes. Na tie 6-hrany alebo stvorce je to najjednoduchsie lebo odrezes len na jeden bok a tak postupne a potom spoje maskujes zase niecim z cokohmoty. na okruhlu je to tazsie tam to musis davat este uplne nestuhnute a musis nadpajat lebo nie je taka dlha ta folia. Co sa tyka tej folie pri polievani cokinou - tak si ju dam po obvode tak, aby precnievala tak napr. 2cm aby sa cez to ta coko nepreliala ked to budem nahybat.

mizulienka
28. sep 2011

@dm1 Dani si poklad, dakujem, hned mi to je jasnejsie 🙂

katy1979
28. sep 2011

@dm1 dakujem ocumla som no nieco vymyslim

blandik
28. sep 2011

@reruna - děkuji moc za tip, o víkendu budu zkoumat, nikdy jsem dort nepekla 😀

pristela
28. sep 2011

@lusil2005 jasan Lusil som za 😀

lusil2005
28. sep 2011

@dm1 no prave som zistila ze som uplny debil... ty si urobila najprv boky na tej okruhlej, a az potom to zaliala vrchom????? 😲

dm1
28. sep 2011

@lusil2005 nie nei najskor vrch a potom boky. Len ja som si na tej okruhlej musela odrezat presne taku vysku folie ako som ptrebovala a potom capla este nezatuhnute na bok a stiahla. Vzdy robim najskor vrch a potom boky. Ved tak som to aj teraz pisala nie?

pristela
28. sep 2011

@lusil2005 nee, tys to zle pochopila, tu foliu co davala Danka na boky ako prvu tam davala len ako zábranu na cokošku co liala na vrch torty, obycajnu foliu, ktoru pak dala dole a az potom davala "ozdobnu" foliu-teda snad som to dobre pochopila zase ja 😀 ale super napad @dm1 ja to robila inak, tak mozno skusim aj tento sposob, vypada to dobre 😉

dm1
28. sep 2011

@pristela jj presne tak 😉 . Ale to sme s @lusil2005 riesili vtedy na FB - ta folia na boky co som spominala su tie hrube obaly do sanonov co si povedala ze mas ako uctovnicka 🙂 . Tak snad uz sme sa pochopili 😎

idem spat najvyssi cas veru 🤐

mizulienka
29. sep 2011

dievcence uz sme to tu riesili, ale nepamatam s presne 😒 ake ovocie ste davali ku karamelovemu kremu?dik

mizulienka
29. sep 2011

dievcence, ktore pouzivate frutafily, aka chut je podla vas najlesia?

katy1979
29. sep 2011

@mizulienka ja som mala len visnovy takze ti velmi poradit neviem aj ked by som rada vyskusala povedzme to lesne ovocie len cele mi to je vela. este teraz mam polovicu visnoveho v chladnicke.

mizulienka
29. sep 2011

@katy1979 a kolko prosim ta stalo to 5kg balenie?

katy1979
29. sep 2011

@mizulienka nejakych 26eur

simonova815
29. sep 2011

@dm1 Danka, dovolila som si nakuknut do tvojho albumu vytvorov a skladam vsetku poklonu!!! Nadherne umelecke dielka vytvaras! Krasne

bzucinka2
29. sep 2011

@zdenallicka presne tak 🙂

bzucinka2
29. sep 2011

@moniqe3 nemas za co rado sa stalo 🙂
@vlada111 mas pravdu, tak to urobim, ved povedala, ze prachy nie su ziadny problem, len aby bola perfektna , tak ked sa mi bude pacit a budem s nou spokojna, tak jej nauctujem 🙂
@dadka212 krasna cica 🙂

lencza
29. sep 2011

dobré ráno

potřebuju malou radu..........chci dělat hrk hrk krém do berušky, stačí mi jedna dávka krému nebo bude lepší udělat dvojitou?

jakelina
29. sep 2011

@lencza podle velikosti, asi dvojitou

daniz
29. sep 2011

@dm1 Danka, ty nemáš nejaký recept na šľahačkovú plnku? Sim,sim,sim...

daniz
29. sep 2011

@simonova815 Ďakujem, môžem do vyšľahenej šľahačky primiešať ovocný jogurt? Bude to držať?

daniz
29. sep 2011

@dm1 nezabi ma, prosím o štvorce na futbalovú loptu. Viem, že si to tu už asi 100 x dávala, nikdy som to nepotrebovala, tak som nekládla tomu pozornosť. Ďakujem a nehnevaj.

dadka212
29. sep 2011

@mizulienka ďakujem, no ja dávam vela krému aj do 3D, robila som z litra mlieka pudingový krém a dokonca aj ovocie bolo v tejto cicke....neviem kolko vážila, lebo bola pre sestru ale vyrezávala som z velkých korpusov

@jakelina @bzucinka2 ďakujem a samozrejme aj za páči sa mi velmi ma to potešilo 🙂

anibas
29. sep 2011
anibas
29. sep 2011

@daniz keď si kúpiš rastlinnú šľahačku - 500 ml vymiešaš a pridáš cca 500 ml jogurtu resp 3x 145g tak ti netreba ani stužovať - jogurt ju stiahne 😉

dm1
29. sep 2011

@daniz posli mi mail do IP a poslem ti to aj s tym vzorcom na vypocet dlzky strany. A slahackovy krem zial nemam jediny ktory som robila bol klasicky parizsky len prevarena slahacka s cokoladou a na druhy den vyslahat

@simonova815 dakujem 😵