Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
21. okt 2011

Hihi, akurat kukam, ze s lusil byvame vedla seba 😀 si aj do okna vidime podla mna 😀 😀

dadka212
21. okt 2011

@anibas ďakujem...no ja som robila tak, že som vyvalkala na plastovej podložke nechala obschnúť formičku som poprášila solamylom a vykrojila lenže všetko zostalo v patchworku a tak som to troška namočila vodou a rovno nacapila na tortu 😝
@miciatko poťahované Pasta dama top a dík 🙂

lusil2005
21. okt 2011

baby a preco to nerobite s patchworkom cez igelit? ja som cez to robila aj tu mriezku aj tie tulipany, a islo to super. teda cez stretchovu foliu. napr tu som to pouzila:

lusil2005
21. okt 2011

@mia114 jeeeeeeeeeeeeej to fakt????? ja tu mam susedu tortarku????? to je parada! 😀 😀 😀

dadka212
21. okt 2011

@lusil2005 mne to nešlo cez igelit to som tiež skúšala...asi som to mala moc natučno vyvalkané...nabudúce vyskúšam aj môj Maťo už chce dinosaurovu tortu 😅

mizulienka
21. okt 2011

@dadka212 Dani dakujem za balicek 🙂
inac ja som si objednala ajsilikonovu formicku na stromceky,ale nevsimla somsi, ze to je taka malicka, to su iba nejake ani nie 5cm stromceky 😠 malinke...

dm1
21. okt 2011

@lusil2005 mne to ide aj bez ale zalezi ozaj od tvaru. uvidime ako tie vlocky pojdu oni su ozaj dost clenite. motyle boli uplne v pohode ked som si to nechala obschnut

dadka212
21. okt 2011

@mizulienka no ja som tiež bola prekvapená, že je to hrozne malé, ale ja že asi si to také chcela som neštudovala všetky linky aké je to a to velké....

dm1
21. okt 2011

@mizulienka jj preto som nebrala tu formicku bielu lebo ta modra je vacsia a aj sa mi viac pacia tie stromceky

katrin21
21. okt 2011

@katy1979 hej hej, uz ich necham tak, uz staci, uz si celkom pekne teraz, ked som tam pridala tie guličky na len podprdy tak to pekne ožilo 🙂

mizulienka
21. okt 2011

@dadka212
@dm1 no co narobim, zas musim objednat 😀

dadka212
21. okt 2011

@mizulienka 😀 a tak na okraje torty to nemusí byť zlé...

ja som skúšala tie perly a katastrofa, ja som hrozne lavá na tie pomôcky 😀 😅

dm1
21. okt 2011

@mizulienka 😀 . Ja poskulujem dlho po tej modrej ale zase 16 eur sa mi zda zase trosku moc za 2 stromceky 😝

mizulienka
21. okt 2011

@dm1 ja som to niekde videla aj lacnejsie, len keby som si vedela spomenut ze kde a nemam teraz cas studovat kazdy obchod, ale snad si so konca roka spomeniem 🙂

mizulienka
21. okt 2011

@dadka212 ja som to hend vyskusala, oni su strasne zlate, take milunke, ale ako vravis, asi iba nejak na okraj torty 🙂
inac s tym patchworkom ja som tiez strasne lava, ja som to skusala uz hocijako ale mne to nejde a tolko toho mam 😠

mia114
21. okt 2011

baby, ja som sa vcera v noci trapila s bocianom, a zase som ho spravila vlkeho ako vzdy ked robim postavicky spravimich strasne velike, neviem nejak robit male 😅 tak snad to bude v pohode na torte.

miciatko
21. okt 2011

ozaj baby viete co som objednavala od Kamili, tak som sa tesila ,ze budem to mat doma a vcera mi povedali ze to prislo poskodene ze tak to neprebrali,ale nedozvedela som sa ani ako velmi poskodene ani nic ine a ja len dufam ze je to niekde napisane preco to neprevzali a nie ze sa to len tak vrati kamile,juj som ztoho nestastna

jakelina
21. okt 2011

@miciatko 😒 to naštve

dadka212
21. okt 2011

@mizulienka no hádam sa to naučím a patchwork asi objednávať nebudem, dinosauri mi úplne stačia 😅
@miciatko fúha tak to je smola...hádam sa to nejako vysvetlí

miciatko
21. okt 2011

som jej vcera pisala ze co sa stalo a akurat mi Kamila odpisala ze kukne na to ,prebali to a posle este raz , juj zlata to zena a este pisala ze sa jej to stalo prvy raz

lussy23
21. okt 2011

@katrin21 perfektná
@dadka212 - krásnučká @anibas - je krásna
@yamahafazer - nádherná torta

reruna
21. okt 2011

@jakelina no vidíš, s těmi vejci - zažitý omyl teda funguje, vždycky jsem si myslela, že domácí jsou lepší, ale něco bude na tom pravdy, co píšeš, určitě záleží, čím je kdo krmí....

lussy23
21. okt 2011

@lusil2005 - krása

lussy23
21. okt 2011

@dm1 @anibas @katrin21 mne kamarátka poradila toto: na vyvaľkanu hmotu dať foliu a poriadne pritlačiť formičku patwork . potom dať foliu preč. a opatrne vybrať. Lepšie je keď to je trochu hrubšie. Mne to takto ide už v pohode. 🙂

mia114
21. okt 2011

@katrin21 super prsia 🙂
@yamahafazer kraaasna madagaskar torta 😵
@dadka212 jeej, perfektna dinova 😵 😵

dm1
21. okt 2011

@lussy23 len mne sa na niektorych nepaci ked je ta folia otlacena nie je to take hladucke ako bez nej. ked som tak skusala motyliky prvy krat tak to nebolo ono

katrin21
21. okt 2011

@lussy23 no tak nabuduce skusim 🙂

verusinek
21. okt 2011

Ahojda, jdu k vám jen pro radu, nebo tedy spíš mám prosbičku, nedělala jste některá patrový dort, který byl složen z těch dvou nejmenších dort. forem ? Pokud ano, nemáte foto, jak to vypadá? díky moc

dm1
21. okt 2011

@verusinek a co sú podla teba 2 najmensie tortove formy? ake priemery?

verusinek
21. okt 2011

@dm1 ta horní 13cm průměr a ta spodní cca 17cm.