Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
29. okt 2011

holky inak ja robim vsetko z MMF, vzdy sa mi podarila, podla receptu som robila asi prvych 3x, ted uz robim len tak od oka, do misky dam kys.citronovu, puncovu aromu , trochu vody , cukriky je jedno ake ci americke ci rubino , dam do mikrotrtky sem tam pomiesam , niekedy vyberiem az ked su cukriky uplne rozpustene ale niekedy aj ked je este vidiet ich tvar, cize niesu uplne tekute, ceru nedavam absolut, len na ruky ked miesim, ale aj to nie vzdy, na dosku si dam cukor, don vylejem cukriky a uz len miesim 😉 dokonca som raz mala malo cukrikov som sa bala ze nevyjde ☹ tak som dala o hodne viac vody a v pohode sa vymiesila na krasnu ako vzdy 😉

pristela
29. okt 2011

@dm1 Dani som ti okopirovala od @vecernicci obrázky na flickru ukládám tak, že na něj kliknu objeví se dva řádky kliknu na medium 640 a pak už jde uložit, teď jsem na to přišla
funguje-super , tymto aj ja velka vdaka @vecernicci 😉

katy1979
29. okt 2011

mala by som tu mmf vyskusat. vsak ja som ju este nerobila 😅 ze ako sa s tym robi a ako to chuti

ja som robila teraz taku jednoduchu. povodne tam mal byt ohen po bokoch ale urobila som anjela s certom v tele

pristela
29. okt 2011

@ajkaag ja robievam zo 4vajec aj do 26-tky formy a v pohode narastie, a mala si ruru dobre predhriatu? nie na viac stupnou ale na tych 150/160 , tiez maa este napadlo, mohli byt aj slabo vymiesane bielky, ked uz nic ine, ja ich miesam na uuuplne "tvrdo " 😀 a pridavam stipku soli oni sa lepsie vymiesaju su take pevnejsie

akme
29. okt 2011

čaute baby ale ste toho zas popísali, idem vás dočitať
moje dnešné tortičky
@dm1 Dani ja som dnes robila tú čoko hmotu ale nevyliala som to z misky, pôjde mi to odtial alebo to mám zohriať čo s tým a dajú sa z toho robiť aj iné kvety či len ružičky?

dm1
29. okt 2011

@akme no budes to musiet odtial vydolovat nejako daj to predtym von z ladnicky. Ono zalezi aka bude ja som z toho robila uz raz aj ibistek aj drobne kvietky na dratiku v pohode. ono to je velmi makke ked sa s tmy pracuje a je to dlhise v rukach ale ono to stuhne potom

dm1
29. okt 2011

ozaj teraz som na tej coko robila najskor boky a potom som vyliala vrch no uplna parada nic neodskakovalo nic netrebalo maskovat krasne sa to chytilo na tie boky 😵 . A s tou formou na sugarveil sa mi to robilo este lepsie tie boky ako so struktur foliou lebo tu treba potom umyt a nevyjde to naraz na vsetky strany aj sa to viac lame potom tie dlhe kusy. Ked sa to umyje musi sa to 100% vysusit inak je flakata coko. A forma na sugarveil paradicka uplna krasne to slo dole nelamalo sa to a netrebalo to ani umyvat rovno som tam dala dalsiu coko a dala chladit

katy1979
29. okt 2011

@dm1 a na tie boky si davala pod to aj coko ci tam bol iba krem?

broucek2
29. okt 2011

zamilovala jsem se do malovaných dortů. budu to muset vyzkoušet, i když na mléčný marcipán to asi nebude to pravé http://www.flickr.com/photos/41132251@N06/55154...

dm1
29. okt 2011

@katy1979 iba krem

katy1979
29. okt 2011

@broucek2 tento som vcera pozerala aj ja. len by to dopadlo ako ked skolkari maluju.

broucek2
29. okt 2011

@dm1 mně práve nesedí moc chuť mandlí a citronu, proto se ptám

broucek2
29. okt 2011

@katy1979 ono teda od té cukrářky je jeden hezčí než druhý

dm1
29. okt 2011

baby normalne kukam a ja buduci tyzden nic nepeciem 😲 . co budem robit??? sak sa unudim asi 😅 . To som nemala hadam rok ak neratam dovolenku 😝

pristela
29. okt 2011

@dm1 Dani poslem ti nejaku pracu ????? 😝

dm1
29. okt 2011

@pristela nooo ak chces prist o zakaznikov tak kludne ja by som tym tvojim babulkam take okale namalovala ze by sa nestacili cudovat 😀

pristela
29. okt 2011

@dm1 budes nasivat vlasky, 😀 alebo lepsie- budes mat na starosti komunikáciu s vybranými jedincami 😀 😀

lusil2005
30. okt 2011

a tu co dnes nikto ne pracuje???? 😕 ja mam za sebou uz hodinku spanku (chladol mi krem) a teraz si idem supnut druhu (zachladzuje sa torta)... 😀 😀 😀 vdaka bohu za casovy posun, to by mohlo byt kazdy den, aby sme mali o hodinu viac casu!!!! 😅

yamahafazer
30. okt 2011

@simasa ja pouzivam zlatu v spreji a ani hmotu nefarbim na zlto len na bielu hmotu nastriekam ta v spreji sa mi najviac paci

yamahafazer
30. okt 2011

@lusil2005 ze hodina spanku 😕 ja som vstala s malou o pol 7 len co ked sa tie hodiny prehadzuju tak to je len pol 6 😠 toto bude zas hruza zasa bude skoro vstavat a esteze som vcera nic nepiekla ma tak hlava bolela som s malou poobede spala 3a pol hod tak sme si dobre pospali 😀
a ja mam na utorok tortu takze v pohode zajtra upeciem aj naplnim a utorok dorobim

yamahafazer
30. okt 2011

coby vlastne o 6 sme vstavali a ked sa posuvali hod tak je vlastne len 5 😒

zuba
30. okt 2011

@desmodka @dm1 tak ako vidím odpoveď an vašu otázku sa k vám už dostala 😉 iba pridávam, že nemusíte kliknúť len na to medium 640 ale na hociktorú veľkosť a potom to ide, ja som to skúšala s viacerými veľkosťami.

reruna
30. okt 2011

@vera_vila @ajkaag no já peču jenom mramorový, nejvíc nám chutná, dělám ze 4 vajec do 26 cm formy, 2X prokrojím, džem dávám vždy plus krém, peču na 160, upekla jsem jich už moc, ale někdy se mi prostě zdrcne, samozřejmě vždycky, když si na tom dávám záležet 😖 , podle mě to dělá ten sníh, musí se s ním fakt opatrně, nebo mám ještě teorii, že ta horká voda, když je moc horká - tak se zdrcnou žloutka, jak se to míchá, takže tu vodu nechám chvíli odstát po uvaření a leju až tam mám i mouku...ale fakt nevím, třeba 10X se mi podaří krásně nadýchaný, úžasný a pak se zdrcne....že je z něj placka a má "zákalec", to mě na tom mramorovém štve, že se vždycky modlím, ať to dobře dopadne, ale zas je tak dobrý, že mi to stojí za to...

reruna
30. okt 2011

@vera_vila dort na poprvé máš náhodou pěkný, ale ten šlehačkový krém jsi dávala i pod potah? pokud ho máš s máslem, tak to by mělo být ok., ale jen šlehačkový se pod potah nedává, aby ti to nerozpustilo ten potah.... tak kdyby náhodou, tak ho rychle snězte 😉

reruna
30. okt 2011

@svetielkoand ke kaštanové se hodí něco kyselejšího, já jsem měla jen rybízový džem a bylo to dobré

bzucinka2
30. okt 2011

@simasa ja malujem zlatou zvonka nezamiesavam, alebo pouzivam zlaty sprej 🙂

katy1979
30. okt 2011

@lusil2005 to co je za cas prosim ta ? kolko toho pecies?

bzucinka2
30. okt 2011

@dm1 ty a na tej ruzi je drotik obaleny hmotou? 😉

bzucinka2
30. okt 2011

ten flickr dnes uz ide aj mne, ale ze preco mi to vcera tak neslo nechapem 🙂

dm1
30. okt 2011

@bzucinka2 nie iba klasika paskou. boli to biele drotiky tak som aj musela 😝