Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
6. nov 2011

@dm1 ty koki a nevidela si niekde ten valcek? lebo nad tym slintam uz dlho 😀 😀 😀

mizulienka
6. nov 2011

@lusil2005 jeej tie jankine torty, ja ju poznam z mimibazaru, nadherne ma torty a tie knihy 😕

lusil2005
6. nov 2011

@mizulienka zeeee? tie knihy su neskutocne, nechapem tie ornamenty co tam ma - ako to robi!!! a tie krstinove torticky ma uplne bozske.

mizulienka
6. nov 2011

@lusil2005 tie ornamenty jedno je silikonova krajka a tie druhe su niektore artistry a tusim tam ma este nejake silikonove ornamenty.

dm1
6. nov 2011

@lusil2005 to je krajna - teda forma na krajku tie ornamenty

dm1
6. nov 2011

@mizulienka ja po tej krajke poskulujem uz dlho len je dost vysoka keby to chcem aj na boky torty pouzit 😒

mizulienka
6. nov 2011

@dm1 presne to, ze je dost vysoka, ma nejakych 9cm tusim...aj mne sa velmi paci, ale kvoli tomu si ju nekupim...budem mat teraz narodky, mamka mi chce nieco kupit, tak idemkupovat krajky, konecne 😉

dm1
6. nov 2011

@mizulienka a aku si vybrala? aj ja chcem nejaku na vianoce len sa neviem rozhodnut ze ktoru 😝

jakelina
6. nov 2011

@lusil2005 já jsem někde viděla postup a na vyválenou potahovku se dal takový ten vroubkovaný papír co se dá koupit v archu v papírnictví a přejelo válečkem. Ale zaboha nevím kde jsem to viděla 😖

dm1
6. nov 2011

@lusil2005 tu je ten valcek ale zial len na ceskom shope som ho teraz nasla http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/produkt/valec...

jakelina
6. nov 2011

ale tím válečkem to bude určitě výrazněji narýhované, na tom papíru to udělá takové širší a míň hluboké ty rýhy. 😠

dm1
6. nov 2011

@jakelina tak som to aj ja robila ale ten valcek priamo ma ostrejsie tie hrany tak je to krajsie ako s papierom

dm1
6. nov 2011

@jakelina mame rovnake myslienky 😎

jakelina
6. nov 2011

@dm1 😀 😀

jakelina
6. nov 2011

ale ten váleček není ani moc drahý, tak se to určitě vyplatí koupit. Vypadá to hezky.

lusil2005
6. nov 2011

@mizulienka ta tretia sa mi paci!!!

@dm1 jeeeej ten valcek ceeeem! ☹ a jasne ze pri hladani ho som nasla aj dalsie veci ktore "surne" potrebujem 😀 skoda ze vsetko je v ceskom shope ☹

dm1
6. nov 2011

@mizulienka ta posledna je krasna ale tiez dost vysoka veru. Ja si neviem vybrat ked krasne su vsetky 😝

mizulienka
6. nov 2011

@lusil2005 aj mne najviac ta prva a tretia :0)

mizulienka
6. nov 2011

@dm1 ako to robia baby, ze daju taku vysoku krajku? co robia take vysoke korpusy???

dm1
6. nov 2011

@lusil2005 aj toto sa da pouzit len hento by bolo asi ostrejsie http://www.adal.biznisweb.sk/product/valcek-str...

lusil2005
6. nov 2011

@mizulienka ja mavam dost vysoke. robim radsej mensi priemer a vyssi korpus. velmi casto robim 22cm priemer.

dm1
6. nov 2011

@mizulienka no ano alebo z nej urezu spodok. Ja som prave tu co bola na tej knihe videla u bea40 na fotke svadbonej torty a mala to az povrch a este aj dole spustene a tiez povedala ze je to moc vysoke tak sa to nie vsade hodi. len na tie vyssie torty veru

lusil2005
6. nov 2011

@dm1 mne sa praveze pacia tamtie take huste a hlboke ryhy. 😅 musim nejako vyspekulovat ako to dostat sem na slovensko...

dm1
6. nov 2011

@lusil2005 ja som prave zacala robit opacne a to z toho dovodu ze sice je torta nizsai ale nakraja sa viac kuskov tak to chceli ludia ze aby to nebolo moc vysoke ale radsej viac kusov 😉

dm1
6. nov 2011

@lusil2005 ved aj mne sa to viac paci take vyraznejsie. Ak chces segra za tyzden pride 😎

mizulienka
6. nov 2011

@lusil2005 to vazne, len 22cm? ja robim povacsine 26 a viac...raz sa mi stalo, ze som robila 24...
z takej 22 z kolkych vajec robis a aky vysokky mas korpus po naplneni?

lusil2005
6. nov 2011

@dm1 fakt??? len by som musela znasilnit pristelu aby mi to uhradila z ceskeho uctu 😀 😀 😀 😀 no idem ju hned zohnat. myslis zeby mi to segra mohla priniest? 😅

lusil2005
6. nov 2011

@mizulienka normalny mramorak zo 4 vajec v tom robim 😀 a netusim ake je to vysoke, ja na to nemam odhad 🤐 nabuduce odmeriam!