Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
12. nov 2011

@pristela určitě beru banánové. Pokud mohu poprosit o recept, budu ráda.

zdenallicka
12. nov 2011

@dm1 Já jsem měla volnou ruku..🙂

mailli
12. nov 2011

teda, holky... pár dní tu nejsem a taková záplava tvoření... to ani nezvládám číst, jen mi padá brada, jak jste šikovné 😉 tak vám sem ke "kritice" vhodím poslední dortík pro sousedčinu malou k prvním narozeninám. promazané to je nutellou a borůvkový jogurtový krém. prý jim moc chutnalo, tak jsem šťastná jako blecha 😵 ještě jsem předtím dělala jeden pro babičku, ale ještě se ke mně nedostaly fotky, tak to sem dám jindy...

dada78
12. nov 2011

@anibas pozerám,že tiež používaš bielu plastovú podložku pod tortu, ako som dnes krájala tú Maťovu pozerám a ona je prasknutá 😕 dlho teda nevydržala, toto bola druhá torta 😒

livia76
12. nov 2011

@vlada111 paradox je, že to robím vlastne zadarmo 😀 pre synovca 😉 ale odteraz sa budem tešiť na tortičky s jedným menom 😀 😀 😀 😀

zdenallicka
12. nov 2011

@dm1 Ta čokoláda ve světlém potahu je lepší - není tam ani jedno éčko..🙂

maca77
12. nov 2011

takže konečne aj fotky FIFI a jedna krstinová len taká rýchlovka 😅

zdenallicka
12. nov 2011

Já místo OBALU napíšu POTAHU... retardace... 😠

zdenallicka
12. nov 2011

@maca77 TO se mi moc líbí!!!! 😵 Z čeho je ta trubice?

dm1
12. nov 2011

@maca77 ta fifi je uzasnaaaaaaaaaaaaaaaaaa preco ja robim pre samych chalanov alebo ked pre dievca tak kitty 😝

@zdenallicka najskor som nechapala ze akeho potahu ale potom mi to doslo 😀

broucek2
12. nov 2011

holky, dá se nějak urychlit výroba pařížáku? třeba, že směs dám vychladnout ven, kde merzne? Nějak jsem si neuvědomila, že za dopoledne budu mít dost jiné práce a tak dort potřebuji dodělt ještě v noci. Bude to takový můj hokus pokus dort. Dělám poprvé pařížák, čokoládovou polevu i čokotransfer. Naštěstí je jen pro nás ke kávě.

maca77
12. nov 2011

@zdenallicka dakujem 😉 a tá trubica, no neuveríš ... po toľkom premýšľaní som nakoniec náhodou zbadala keď mm opravoval radiátor takú sivú rúrku, ktorá sa používa ako izolácia na vodovodné a kúrenárske rozvody 😀 ... má hrubšiu stenu ale je pritom ohybná.... tak som do tých stien prepichla špajle a nimi som to zapichla do konvičky ...

broucek2
12. nov 2011

@maca77 krásné dorty a Fifi je fakt dokonalá

maca77
12. nov 2011

@dm1 Ďakujem 😵 no aj mne sa zdá že po dlhej dobe som znovu niečo iné a zaujímavé robila... som sa na to tešila i keď pre tú trubicu som spávať nemohla 😅

livia76
12. nov 2011

@maca77 ej FIFI je 100% naozaj šikulka 😉

dada78
12. nov 2011

@maca77 Fifi je krajšia ako v rozprávke, šikulka 😉 😵

desmodka
12. nov 2011

trosku jesene odo mna

jovanka81
12. nov 2011

@maca77 ahoj, toto snad ani nie je mozne vyrobit....ja som zacala s pokusmi ohladom tort, ale ked sa divamna tieto torty, chce sa mi mi plakat :_(aka som nesika, xixixxi zaujimalo by ma, aky potah pouzivas a hlavne, ako dokazes vyrabat tie postavy tak dokonalo!!! 🙂

pristela
12. nov 2011

@maca77 uuuuuuuuuuuuuuuuuuzasna fifi, nadherna !!!

@broucek2 Banánovo -cokoladove muffinky
2vacsie alebo 3 mensie banany
1/2 hrnceka cukru
1 1/2 hrnčeka polohrubej muky
2čl prášku do pečiva
1/2čl soli 1/4 hrnčeka oleja
1 čoko
V miske popučiť banány, nakrajat cokoladu na male kusky.Pripravit si vsetky sypke ingrediencie a zmiešať ich spolu. K bananom primiesat olej.Potom postupne primiešať sypké ingrediencie, ktore sme spolu premiešali, pridat čoko. Piecť 20min. 180°C 😉

broucek2
12. nov 2011

@pristela super, moc děkuji, hned začátkem týdne vyzkouším a ještě se mi líbí, že je to hrnečkové měření

lusil2005
13. nov 2011

@broucek2 neviem ci ti to este pomoze, ale daj to na dve hodky do mrazaku a mozes slahat.

gabika11
13. nov 2011

Ahojte, prave som dokoncila Krtka k 2 rockom pre synceka Davidka 😉 . Korpus mramorova piskota bez mramorovania, plnka parizsky krem, cierne casti cokoMMF a ostatne SFF:

dajna11
13. nov 2011

kočky,dobré ránko,prosím vás ako sa robí s tym patchworkom?dá sa pekne z toho vykrojiťdaný tvar?nieje to pracné?

akme
13. nov 2011

@dajna11 záleží od typu patchworku a hmoty, niekedy to ide super niekedy nie? Čo chceš robiť?

dajna11
13. nov 2011

@akme chcem si kupiť snehové vločky a maju takýto patchwork http://www.eshop-rychlo.sk/pecieteskamkou/eshop... a neviem či si mám radšej kupiť klasika s piestikom vykrajovačku alebo toto...cena je rovnaká,tu su krajšie vločky..

akme
13. nov 2011

@dajna11 ja mám s piestikom, ale myslím že by ti to malo ísť dobre - na tenko vyvalaná hmota trošíčku zasušiť 😉

mizulienka
13. nov 2011

@dajna11 viem, ze @dm1 spominala, ze tieto vlocky, ze su dost tazke, neviem, asi ti najlepsie poradi ona 😉
ja mam par patchworkov ale mne to ide dost tazko s nimi pracovat, dufam, ze sa dopracujem k tomu, ze raz to budem vediet.

dajna11
13. nov 2011

@akme
@mizulienka no neviem,aj si myslím že su také členité,že možno to pojde ťažko von z toho...ako sa vlastne robí?na hmotu dať foliu a cez to ako ked sa robia písmenká?alebo?

akme
13. nov 2011

@dajna11 ja mám tento http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10090039... ale otláčala som do hmoty ešte na doske a potom preniesla na tortu a ešte mám aj ten tulipán ten som robila včera prvý krát a išlo to úplne super a hmotu mám MMF