Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
29. nov 2011

@anibas z tých perníkov odpadávam Aj nám chutia tie od Sofi, všetko sme pojedli. Urobila som dva vence, hodím ich sem potom. 😉

vecernicci
29. nov 2011

@alenv já jsem taky takhle začínala 😉 upekla jsem v březnu bráchovi pro prcka, viděly to kámošky, chtěly taky, pak už chtěly i jejich kámošky a už mám na kontě 84 dortíků a o poerníčkách ani nemluvím 🙂

vecernicci
29. nov 2011

@vera_vila ani nmusíš mít fix stačí černá gelovka a slaboučký štěteček, stejně na mléčný marcipán fix blbě chytá, protože je mastný 😉

vlada111
29. nov 2011

@jakelina u nás v SR je toho kopec. Stále sa ma niekto pýta, či mám v rodine gynekológa, doktora a tak 😀

miciatko
29. nov 2011

ja mam akuratna stole dozdobene male pernicky 4x 24 cize 4 adventne pernickove kalendare
inak babeny mam take mensie srdieckove formy a tam som upiekla v celku to srdiecko,rano dam foto

vera_vila
29. nov 2011

@alenv jj, ceny jsou tam stejné jako na MMB, akorát je to přehlednější...

alenv
29. nov 2011

@vera_vila tak já budu asi objednávat na MB jelikož tam nemají prachovku v bílé barvě nebo jsem slepá 😀

vera_vila
29. nov 2011

@vecernicci díky za radu... Tenký štěteček budu muset koupit... Gelovku jsem zkoušela už na obrysy toho auta, co jsem dělala bráchovi, akorát jsem to dělala párátkem a gelovku trochu rozředila v medovině... Na jakou hmotu teda používat ten fix? Já myslela, že je to na všechny...

vera_vila
29. nov 2011

@alenv Ona tam píše, že ten katalog ještě není kompletní... myslím, že když se jí pošle mail, nebo se přidá zpráva k objednávce, tak je schopná to dodat...

vecernicci
29. nov 2011

@vera_vila ono to auto není zas tak těžký, když po mně někdo chce auto, tak chci buď angličáka jako předlohu, nebo fotku zepředu, zezadu a z boku 😉 🙂 a ten fix třeba na mmf, mléčný je sám o sobě mastný
@alenv a to chceš tu prachovou bělobu, nebo klasickou bílou prachovku?

vera_vila
29. nov 2011

@alenv A myslela jsi tu metalickou nebo normální? Metalickou na tom webu mají... Ale fakt, že tu malou, klasickou, sněhovou mají jen na MMB

alenv
29. nov 2011

@vecernicci to je pravda.. kamarádka, že už by chtěla pro syna k narozeninám.. pro známé ano, ale dělat to takhle jako holky na zakázku, že v noci nespí.. to bych nechtěla, jelikož s 7 měsíčním synem to jaksi nejde to bych nemohla fungovat 😀 😀 😀 ale určitě v rámci možností ráda upeču spíš pro radost

alenv
29. nov 2011

@vera_vila já to objednám z toho MMB.. nebo respektive to pošlu muži at mi to objedná a může to být jako jeden dárek pod stromečkem 😀

alenv
29. nov 2011

@vera_vila ne právě tu normální.. já si ji chci ted objednat na ten vánoční dort.. s tím, že to dám třeba na vloky nebo jen na určitá místa..

zuba
29. nov 2011

@dm1 dani nepôjdeš tento týždeň ešte do pečenia?

vera_vila
29. nov 2011

@vecernicci jj, to já jsem se dívala už na x webů, jak vymodelovat 3D auto a co k tomu potřebuju o tom autu vidět, respektive, jak vypadá a tak... Tak až bude přesně vědět, co chce, tak to nastuduju a prostě zkusím... Myslím, že jeep je docela v pohodě, ten Duster jsem viděla i v reálu a to není moc členité auto, tak by se to mohlo dělat dobře... No, uvidíme...

bianca
29. nov 2011

@simasa o skoda.Mozno sa postasti aj mne niekde konecne natrafit na zdroj

vera_vila
29. nov 2011

@alenv jasně... No, já na to taky koukám a pomalu vybírám, ale asi si to pod stromeček dám tak akorát sama... Na ten vánoční dortík by byla dobrá, to je fakt...

alenv
29. nov 2011

@vera_vila tak musíš někoho zaukolovat 😀 já jednoduše pošlu odkazy.. 😀 😀

alenv
29. nov 2011

@vera_vila jakou děláš hmotu.. já dělám z marcipánů.. a to většina tady nedělá.. jenže u nás nic jinýho nechutná..

mariann2
29. nov 2011

@simasa pošli to v bublinkovej obálke a prirátaj nám ju 🙂

lusil2005
29. nov 2011

Ahojte babulky! Tu je moja dnesna... Povedali by ste ze ma 5 kg???? 😕 Zas bola robena v sprinte, tentokrat mi urobila skrt cez casovy rozpocet neocakavana dvojhodinova navsteva svagrinej 😠 a samosrejme - Lukasko... 😅

vera_vila
29. nov 2011

@alenv Já marcipán moc nerada, na mě je to moc sladký... Bráchovi chutná MMF, chlap sní všechno, i ten marcipán, ale já dělám teda ten falešný mléčný marcipán s mandlovým aroma, ten můžu i já (protože si tam dám cukru přesně tolik, aby to chutnalo i mně 🙂)... Paradox je, že mandle miluju, ale samotný...
No, s tím oukolováním to bude těžký... Ale asi to manželovi navrhnu... Jsem se ho ptala, jestli si budeme na Vánoce něco dávat a protožeže co potřebuju, to si koupím přes rok, ale na tohle by mohl aspoň částečně přispět, dorty peču taky pro něj, jen tak pro radost, protože je buchtovej... No, uvidím...

katy1979
29. nov 2011

keby niekto potreboval nove kostice
http://www.zlavodom.sk/zlava/cukrarenske_dlatka...

lusil2005
29. nov 2011

@katy1979 podla mna to su tie cinske. na mmb ich maju za 99 kc.

katy1979
29. nov 2011

@lusil2005 zasa rychloobjednavka? mala si zapriahnut aj svagrinu nech sa uci uz ked je na neohlasenej navsteve

lusil2005
29. nov 2011

@katy1979 nene toto bolo objednavane vo stvrtok. len som neratala s tou navstevou, a myslela som ze ma maly necha o siestej rano piect. nenechal 😅 ale strasne zlata teta - torta mala mat 3-4 kg. nakoniec bola hotova neskor, a mala 4,9 kg. tak som jej zaratala len 4,5, aj som jej to povedala a ona ze no urcite a dala mi ako za 5 kg... az mi bolo blbe zobrat tringelt za taku rychlovku. 😖 Ale vraj bola velmi spokojna 😅

dm1
29. nov 2011

babenky nie je to sice torta ale tak pohariky su kupovane na stretku tak som musela vyskusat na zajtrajsiu oslavu manzelovych menin

dm1
29. nov 2011

ozaj baby este k tej co pecie za tych 5 eur. ja viem ze jej praca nie je nejak excelentna ale na druhu stranu aj ona musi predsa platit material, energie.... keby mala tak tych 7 tak poviem ze ok mozno to berie tak ze to este nie je ono ale 5 sa mi zda velmi malo 😉

broucek2
30. nov 2011

@alenv aroma určitě dej