Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
1. dec 2011

@eliska22 jaj, uz si zohnala 😀 tak super 😉

mrka2
1. dec 2011

@jakelina mnam, ta vyzera perfektne!!! a to je aky karamelovy krem zo slahacky? 😕

anibas
1. dec 2011

@eliska22 ani môj dnes nezohnal 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

daducha
1. dec 2011

baby, mam za sebou hrozny den.Bachla som celu naplnenu tortu do kosa,teda kus som nechala muzovi,nechutil mi krem s ananasom. Mala som totiz obj.na cokoladovy krem s ananasom.Pre mna nezlucitelna kombinacia,no ale vsak skusim.Tak som si myslela ze traseny coko bude OK, no mne to nechutilo 😝 ,tak ved to im nedam.Pokus dva bol s parizakom a ten aj dostali,no mam hrozne nervy ze im to nebude chutit.To uz som ani nechutnala.Mne to hadam so ziadnym cokladovym nejde dokopy,no a dnes v klude ma napadlo, ze hadam pudingovy by bol najprijatelnejsi, no uz je pozde.Najväcsia sranda je, ze ked muž chutnal ten prvy, tak mi povedal, ze jemnejsi este odo mna nejedol.No nema ma slahnut. ☹ .Este aj chute maju ti muzi ine .Ja nebudem kludne spat hadam tyzden 😒 .A este som ju aj odfotit zabudla ☹ .

jakelina
1. dec 2011

@mrka2 udělám karamel z cukru a zaleju to šlehačkou, nechám vychladnout na stejnou teplotu jako máslo. Ušlehám máslo do pěny a do toho zašlehávám po lžicích tu karamelovou šlehačku. Je to výborné a pevné, ta šlehačka se v tom másle našlehá na pevný krém.

jakelina
1. dec 2011

@daducha nenervuj, asi jim to chutná, když to chtěli

vecernicci
1. dec 2011

@daducha to bude v pohodě, to se stává, že nám něco nechutná a ostatní se olizujou 😉 chtěli čokoládový a mají echt čokoládový 🙂

vecernicci
1. dec 2011

@jakelina tenhle krém dělám taky, chutná hlavně dětem 🙂

jakelina
1. dec 2011

@vecernicci já ho taky mám ráda a je to rychlovka.

mrka2
1. dec 2011

@jakelina jaaj, jasne, to poznam 🙂 je velmi dobry, podla mna este lepsi ako zo salka, len to dlhsie trva 🙂

eliska22
1. dec 2011

@mizulienka jéééééj ty máš amerikáncov 😀 moji milovaní 😀 práveže nebývam v devínskej, ale pri Modre 😒
škoda, že tak ďaleko, mm ide pre tie cukríky ujovi do roboty do Rače - on ich tam zajtra prinesie 😉 no kovbojka dnes to bola 😝

mrka2
1. dec 2011

@daducha ja bezne robim doma coko puding s ananasom a podla mna to je dobrotka 🙂 preco si ju hadzala do kosa? ☹ manzel by si pochutil 😀

lusil2005
1. dec 2011

@mrka2 juj salko je nebicko v papulke, a je to rychlovka. ale super je karamelovy slahany nad parou.

eliska22
1. dec 2011

@mizulienka a koľko máš tých balíkov amerických ??? keby si mi mohla poslať, tak ja ti to uhradím na účet aj s poštovným samozrejme 😀 a podelím sa aj s @dm 😀

lusil2005
1. dec 2011

inac to je sila, kolko druhov kremov existuje na jednu chut ze? karamelovy so slahackou a maslom, so slahackou bez masla, slahany nad parou, salkovy... a verim tomu ze je ich ovela ovela viac 🙂 a ked sa pytam zakaznikov aku chcu plnku, tvaria sa ze ich otravujem takymi otazkami, ved oni niesu cukrari... 🤐

yamahafazer
1. dec 2011

baby muz tu umyvacku pozrel a nic nenasiel musime zohnat niakeho opravara to som zvedava co to bude stat a co jej vlastne je

moja mala vobec nechce cez obed uz spavat tak chodi vecer skor spat aspon snou konecne nezaspim a mozem sa aj ja realizovat vo vyrabani kvetov 😀

mrka2
1. dec 2011

baby aj ja mam 5 balikov tych americkych marshmallows.... ja pouzivam uz len PDT, nechce sa mi s tym prplat,tak ak chcete,tak vam poslem niektorej 😕

vlada111
1. dec 2011

@mizulienka ja som robila šľahaný nad parou a potom ten bešamelový, ktorý je podľa mňa menej pracný a nevidela som rozdiel ☹

mariann2
1. dec 2011

ahojte, zajtra má moje prostredné zlatíčko 7 ročkov, tak som mu piekla do školy tortičku, dúfam, že nás zajtra s ňou pani učiteľka nepošle do ... a ešte pridávam nepodarené lietadlo, som sa s ním natrápila 😖

vlada111
1. dec 2011

@daducha ty si číslo, nikdy by som to nevyhodila. Ja to robievam tak, že najprv si dám kúsok z korpusu s plnkou a ovocím, či to je ok. Raz som tak vyhodila z bielej čoko krém, ale našťastie nebol v torte. Celú by som nevyhodila, to by ma asi porazilo ☹

mizulienka
1. dec 2011

@eliska22 ak by ti to vyhovovalo viac, manzel by to mohol zobrat do bratislavy do prace....neviem, kolko presne ich mam musim spocita, ale manzel mi kupil raz cely karton a ja som pouzila max 5 balikov, teda aspon co pamatam 😉
rano spocitam a zistim...
Dani a ako ti to posleeem, keby niekto isiel tvojim smerom 😒

vera_vila
1. dec 2011

@alenv Já dávám poslední lžíci do mramorového korpusu kakaovou, protože kakako je těžší a tím pádem nedovolí tomu korupusu, aby se vypoulil... Ale jinak ho po vyklopení z formy taky otáčím pro jistotu ještě na vršek, on se pěkně srovná... Ale jak dáš do středu kakaovou, tak se to nevypoulí a nemusí se už pak otáčet na vršek...

bianca
1. dec 2011

kocky gratulujem k vyhram na svet pecenia 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
1. dec 2011

@bianca a kdo vyhrál, holky pochlubte se 😉

vera_vila
1. dec 2011

@mariann2 ten mramor na tom dortíku pro syna je úplně úžasný! A i to letadlo se ti povedlo...

eliska22
1. dec 2011

@mizulienka ok tak spočítaj a potom sa dohodneme, určite by som zobrala 😉

dm1
1. dec 2011

tak predsa vyhrali pekne torticky 😵 . Aj ked sa mi zdalo ze tam boli isto aj krajsie co mali byt v prvej desiatke 😕 /nemyslim tym svoje 😀

gratulujem @anibas k 3. miestu a @zlatat k 5. miestu 😵

katy1979
1. dec 2011

@daducha vyhrab z kosa opras muz spapa. pockaj este ho bude po tebe nabuduce pytat 😀 tak uvidis ci sa ozvu alebo nie. ale asi tak maju radi

havi
1. dec 2011

moje dnesne na stuzkovu,ani nemam cas sem zbehnut,idem este pokukat vase fotocky 🙂

bianca
1. dec 2011

@dm1 ja som to neako nepochopila.Nemali byt len 3 miesta?Dostane Zlatka nieco?