Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
8. dec 2011

@alenv myslím, že ji mám taky doma a je krásná, používala jsem ji na bráchův svatební

broucek2
8. dec 2011

@alenv bělím bělobou. Mám tu tekutou, ale prý je super ta prášková

lucula73
8. dec 2011

ahojte kočky...
také chute ste tu narobili s tými receptíkmi,že budem musieť dačo upiecť konečne k vianociam 🙂

ale chcela som vás poprosiť o radu.,...čo by ste upiekli pre 26 detí na vianočný večierok?? 😕 😕 .dnes sa ma pýtala dcérina učka či im dačo spravím a neviem čo,mafiny,nie,tie mali vlani... 😝 .
lebo normálnu tortu nerozkrájam na toľko kúskov....a ozdobiť tiež netuším...................
ďakujem za akýkoľvek nápad.... 😉

lamps
8. dec 2011

aj ja pridávam moju práve dokončenú - želanie bolo ružové srdce. Je pre 4-ročnú slečnu 😅 😅 😅

vera_vila
8. dec 2011

@zuzmag Nevím, mě se to zatím nestalo, ale možná byl málo propracovaný... Spíš bych to tipla na to mléko, ono má občas tendence se srážet, pokud přijde do kontaktu s vodou a pořádně se to nezapracuje... Já většinou prvně promíchám cukr s mlékem, pak přidám ten med s olejem a teprve až na konec vodu, ale postupně, trošku, pak promíchám, část mléka se rozpustí, pak zase trošku a pak už jen zpracovávám, dokud je to krásně hladké...

vera_vila
8. dec 2011

@alenv Tak to bych asi použila nějaké ty na ty květy, nějaké silnější...

vlada111
8. dec 2011

@mizulienka Luci predstav si, že mala až 6,6 kg, ale tá myš bola asi tiež ťažká, lebo bola zo sacher korpusu a lekváru. Ale naplnila som tou plnkou 2x korpus o rozmerov 27x33cm. Mne trocha vadilo, že tá plnka nie je ako maslová, tak som jahody uložila tak, aby trčali a na to som dala krém a keď som korpus pritlačila, tak plnku zatlačil len po výšku jahôd. Inak bol fakt super, ďakujem za pomoc. A vôbec nebol takto sladký. S pravou vanilkou by bol úúúúplne svetový, ale to by som sa už nedoplatila 😖

vlada111
8. dec 2011

@alenv to je v poho, ide skôr o to, že som dala o jednu čoko menej na počet šľahačiek 😉

vlada111
8. dec 2011

@lamps krásnunká je

lamps
8. dec 2011

@vlada111 😅 ďakujem 😅

yamahafazer
9. dec 2011

baby dneska mi konecne pride opravar opravit umyvacku 🙂 len dufam,ze to nebude dlho trvat lebo sa tu nezmestime a musim ist robit dve torty a este ich nemam ani naplnene akurat mi na jednu chladne puding a na druhu musim este behnut do obchodu na stuzovas na slahacku kupit som zabudla 😒

yamahafazer
9. dec 2011

@lamps ty mas tieto kvetove take nadherne to je tvoj styl hned viem kdo ju robi ked zbadam tvoju 😵

mizulienka
9. dec 2011

@lusil2005 dakujkem Luci, ja si pamatam, ze si vravela, ze cela torta bola dost tazka, ze mala 7kg....nevazila si aj barbie samostatne? ja by som aj chcela mensiu barbie, takze asi z mensich priemerov.

vecernicci
9. dec 2011

@zuzmag musíš si ten cukr i mléko prosít, než vudeš dělat, mně tohle dělalo mléko Laktino a tak kupuju Bohemilk a je klid od teček 😉
jinak dělám to jako @vera_vila, nejdřív dám do robota cukr s mlékem, nechám promíchat, pak přidám glukózu a aroma a nakonec přidávám po troškách vodu

mizulienka
9. dec 2011

@lamps ja odpadnem z tych tvojich kvietkovanych, nadherna je 🙂

katulkaaaaaa
9. dec 2011

ahojte moze ist karamelova plnka /cukor na karamel,slahacka 33% a maslo/ pod potahovku?
utorok si u mna objednali rezy,vcera som upiekla naplnila a vecer telefonat ze tortu chcu ale rezy nie 😠 som povedala ze bohuzial uz su upecene,ze tak teda ok vezmu....toto co uz ti ludia si myslia????ze ked to chcu na sobotu ze sobotu rano to peciem?????

katulkaaaaaa
9. dec 2011

@mizulienka moja barbie pre viki mala cca 3kg,luckina preto tolko mala ze dole mala tortu velku stvorec,ci aj ti ides pod nu nieco davat?

lusil2005
9. dec 2011

@mizulienka samotna sukna s barbie mala nejakych 3,5 kila. 7 kil to malo aj s podstavcom - stvorcovou tortou.

livia76
9. dec 2011

Túto som dnes odovzdala 😉 Ľudia navymýšľajú 😀 😀 😀 kamión a žena s paletovým vozíkom 😀 😀 kolegyni, čo odchádza z práce 😵

mizulienka
9. dec 2011

@livia76 wow perfektne sa tito podarilo, super, urcite budu spokojni 🙂

mizulienka
9. dec 2011

@katulkaaaaaa
@lusil2005 super, dakujem vam holky, ja mam normalne stresy z tej barbie...ako sa potahovala ta sukna? tie zahyby staci ze troska ako keby poskladam potahovku??? 😕

alex21
9. dec 2011

ahojte, zas som sa zastavila po dlhsej dobe ukazat co som napiekla a vymodelovala 🙂

79zuzana
9. dec 2011

@lamps aka krasna kvetinkova 🙂

@livia76 wow... tak to odpadavam, nadherne si to urobila

dm1
9. dec 2011

@alex21 perfektne!!! a ty brdo tie kamiony to kolko vazil jeden 😲

alex21
9. dec 2011

@dm1 v priemere mali nieco malo cez 9 kil. To chceli take velke ze aby mali aspon 80 cm na dlzku a nakoniec mali 84 cm

livia76
9. dec 2011

@79zuzana tak pekne ďakujem 😉 veru, nevedela som, ako to dopadne 😀 😀

@mizulienka Ďakujem pekne 😀

..pravda je, že som 2 noci nespala, premýšľala som, aká má byť torta s kamiónom pre ženu 😀 😀 😀 😀 😀 nakoniec len tak jednoducho 😉 už dávno som chcela vyskúšať bodkovanú,tak som sa na tejto realizovala 😀 😀

mizulienka
9. dec 2011

@vecernicci prave peciem tvoje mafiny, ale mne to vobec nevyslo ☹ uplne sa prepadli v strede, cim to moze byt?
a pecies ich na tych 180stupnov, lebo ja som zacala tak, ale strasne rychlo ich chytilo a teraz este nieco su upecene a uz su tmave...ach jaaj to som tou dala 😠

livia76
9. dec 2011

@alex21 teeda kamióny sú megaobrovské 😉 paráda 😉

gagarinka
9. dec 2011

Ahojte, pridávam môj včerajší pôrod pre mojich chlapov a partiu môjho mm na chatu, tak snáď im bude chutiť 🙂

A chcem vám vyjadriť neskonalý obdiv za vašu robotu, je to strašná drina a fakt na nezaplatenie. Koľko som sa ja pri tej svini svinskej natrápila a ešte o pol 10 večer som piekla ďalší korpus na punčovinu 😅
Ozaj, keď už spomínam korpus, tak ďakujem @zdenallicka za recept na korpus z hladkej múky, čo si sem raz pridávala, zatiaľ sa mi vždy podaril na 1 🙂

gagarinka
9. dec 2011

Tak ešte raz a normálne 😅