Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
10. dec 2011

@anibas 😀 😀

lamps
10. dec 2011

@anibas to vyzerá, že si maximálne spokojná, hlavne, že si videla živého Bohuša 😀

mima595
10. dec 2011

a ja som už zo stretka doma od poobedia a videla som živú Anibas - a poviem vam, že je veľmi šikovná a milá a taká pohodová a robí krásne rozpravkové postavičky ..... 😉
ale inak ja som mala strach, lebo som nevedela, ako to prebieha a bolo super, len skoda, že som nedočkala do konca...ani som tortu nevidela ☹

jaja555
10. dec 2011

@mamina1978 supééér , 🙂 🙂 🙂 tá tvoja tortička pre malého je fakt nádherné.Aj tých tučniačikov máš krásnych.Si šilkulka. Len tak ďalej.

dm1
10. dec 2011

@anibas @mima595 super ze ste si stretko uzili. A ako to bolo vymyslene? vsetci sedeli pri stoloch a kukali na predvadzajuce ako sme to mali my 😔 ci sa chodilo a aj si baby mali kde skusat ked chceli? A zivy Bohus a anibas ma pobavili 😀

mima595
11. dec 2011

@dm1 - bolo to tak, že stoly boli poukladane dookola miestnosti a stolicky v strede miestnosti....nazaciatku sme sedeli na stolickach, kym p. Budzak predstavoval svoje vyrobky...a poom sme chodili od stola k stolu a pozerali na predvadzajuce...bolo tam aj dost miesta, keby chcel niekto skusat, ale co som si vsimla, neskusal nikto......

mizulienka
11. dec 2011

ahojte dievcata, popridavali ste nadherne torticky, nestiham reagovat na kazdu zvlast, deti znova pochoreli, tak ja uz neviem, comame s tou imunitou 😠

baby chcem sa spytat, ked niekto chce cokoladovy krem, je mu jedno, aky bude, len nech je cokoladovy...co by ste mi skor poradili, slahanynad parou, alebo parizsky krem? dakujeeeem 🙂

vecernicci
11. dec 2011

tak můj konečně poslední dort tenhle týden

@mizulienka naše děcka byly taky pořád nemocný a malý měl ekzémy a dole babičce umřela kočka a jsme bez problémů, zjistilo se, že měl alergii na kočku a měl každý měsíc zánět průdušek a pak najednou jak když utne a už rok nebyl nemocný
jinak na alergologii nám doporučil echinaceu od fy Aromatica a myslím, že jim na imunitu taky zabrala 😉

katulkaaaaaa
11. dec 2011

dobojovane tento vikend,traja yorksir teriery pre dievcatko na narodeniny,vaha 2,5kg 🙂

vecernicci
11. dec 2011

@katulkaaaaaa jé ty jsou krásný 😉

mizulienka
11. dec 2011

@vecernicci dakujem, vyskusam🙂
my byvame samy, zvieratka nemame, dokonca ani doskolky nechodia zatial, tak neviem, odkial to stale nabereme....
krasna ovecka 🙂 ako si robila srst?

@katulkaaaaaa jeej perfektny havkovia 🙂

vecernicci
11. dec 2011

@mizulienka srst je dělaná tak, že rozválím plát potahovky a obtisknu do děj struktur folii myslím vzor ulita, je to rychlý a vypadá to jako srst 😉

solinkarka
11. dec 2011

Baby poradite mi nejaku lahsiu tortu pre zaciatocnicku? 😀 v zivote som ziadnu nerobila ale rda by som vyskusala ale nieco lahsie zatial 🙂 dakujem

dm1
11. dec 2011

@vecernicci ta je kraasna! A super napad s tou struktur foliou setri to cas s lepenim hmoty navrch

vecernicci
11. dec 2011

@dm1 díky a hlavně není taková spotřeba hmoty, stejně ji málokdo jí a když, tak můžou žužlat ouška 😀

zlatat
11. dec 2011

dobré ránko,

tak kočky, už sa vám môžem pochváliť aj s druhou tortičkou - mala som úplne voľnú ruku - od korpusov, cez plnky a ozdoby. 😅 😅
Váži 5,9 kg bez podložky

lamps
11. dec 2011

@mizulienka ja robievam takúto čokoládovú: 15 dkg čokolády, 1 dcl mlieka, 1 vanil. cukor, 3 žĺtky, 15 dkg kryšt. cukru - v mlieku rozmixovať všetky suroviny a uvariť hustý krém. Po vychladnutí krém postupne zašľahať do 250 g vyšľahaného masla.

U nás sa na imunitu osvedčilo Kolostrum, syn bol tiež stále chorý a toto pomohlo.

marci2305
11. dec 2011

@pipka Ďakujem..😀 To mal mať výraz, že je unavený..🙂 Ale vyzerá ako keby bol nahnevaný....

dadka212
11. dec 2011

@zlatat wauuu tá je božská 😵

dm1
11. dec 2011

@zlatat kraaaasne si to vymyslela je fakt nadherna! 😵

zlatat
11. dec 2011

@dadka212
@dm1 ďakujem kočky

dajna11
11. dec 2011

@zlatat prenádherné...

gumkacka1
11. dec 2011

babulky, nemate niektora nahodou nejaky pekny fotopostup na postavicku krtka, zajacika a mysky? prosiiiim 🙂

vecernicci
11. dec 2011

@zlatat teda, ty jsi čarodějka, to ani není možný, udělat takovou krásu, no nádhera 🙂 🙂 😉

evamlynekova
11. dec 2011

@@dm1 ahoj chcem sa ta este opytat cim prosim ta zdobis? ako ja mam take specialne vrecko na medovnicky s taku drobnou spickou,ale vsimla som si videa na nete a oni maju dake sacky vypadaju skor ako igelitove nez mikrotenove,nevies nahodou poradit co to je? mikrotenove sacky moc nemusim

mariann2
11. dec 2011

ahojte, krásne tortičky ste poridávali, nestíham čítať, ale aspoň lajkujem vaše výtvory, ja som práve odovzdala poslednú tohtotýždňovú, dve noci roboty do tretej ráno, moja vina, lebo neviem povedať nie 😒 Ale popritom bolo veľa krstinových, tie robím rada 🙂

vecernicci
11. dec 2011

@mariann2 teda krásný dortíky, to jsi stihla za týden? Jsi fakt dobrá 😉

gumkacka1
11. dec 2011

@vecernicci jeeeej, dakujem za pomoc, krasne su 🙂

vera_vila
11. dec 2011

@solinkarka Na začátek možná mramorový korpus a např. jednoduchý vanilkový nebo čokoládový pudinkovo-máslový krém... Jestli chceš potahovat, tak možná mléčný marcipán nebo hmotu z marchmallow bonbonů... Já jsem dělala první svůj dort z piškotu (vše v jedné míse), do toho máslový krém z čokoládového pudinku a potahová hmota z marchmallow (MMF)...