Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
12. dec 2011

@mizulienka presne tak s MMF 😀 😀 😀 ja už tiež neviem s ňou 😉

marci2305
12. dec 2011

@mariann2 Ďakujem...😀

marci2305
12. dec 2011

@anibas No úžasná je... 😉 Ale samozrejme aj tie ostatné...Tie sú už Vaše.. 🙂 🙂 Ja som robila úlik s včielkou Majou a strávila som nad ňou cez 5 hodín... 😖 Koľko beriete za také naročnejšie tortičky? Či beriete tiež od kila?

marci2305
12. dec 2011

Môžem niekoho poprosiť...Idem robiť dvojposchodovú tortu k 40-tke a neviem sa rozhodnúť na kréme a výbere cesta. To čo robievam sa mi zdá také mäkké, neviem či by mi udržalo druhé poschodie a v kombinácii s vajičkovým čokokrémom šľahaným nad parou sa mi zle pracuje..Ďakujem vopred za rady.. 😉

mizulienka
12. dec 2011

@marci2305 ja robim bohusov nastavovany, je fajny vlacny a pritom pevny, tu mas recept
http://www.tortyodmamy.sk/content/nastavovany-p...
a krem no neviem, nepovedlai ti ze aky chcu? alebo to robis pre rodinu? co mate radi? 🙂

marci2305
12. dec 2011

@mizulienka No veď práve..Všetko je na mne....Ja robím len pre rodinku.. 😉 A oni mi zjedia všetko. 🙂 Aj keď v podstate toto je tiež pre rodinu, ale ešte nie tak blízku. Chcela by som aby držal, pretože to bude na oslavu v reštike..Ale teraz neviem, či som urobila dobre, keď som jej povedala, že jej tortu upečiem, keď ma o ňu pýtala.. 😒 😖 😝 Ďakujem za stránku. Ja som robiela ten od Bohuša - ľahký vaječný..so 4-variantami..Čokoládový bol fajne hustý, len sa mi zle natieral na cesto..A kým som ho ponatierala, už sa mi topil. Ale inač je strašne dobrý.. 😉

mizulienka
12. dec 2011

@marci2305 zle sa ti natieral? preco?
ja som teraz robila ten slahany nad parou a bol vyborny, akurat ze dost sladky, uz by som dala menej cukru...
ale napr ak mate radi orechy mam fantasticky recept..
napr aj tvarohovy mam vyborny 😀 😝 alebo ten mascarpone krem s malinami, ten zatial este nesklamal, kazdemu zatial chutil....porozmyslaj, ake mas ty rada a take urob 🙂

adrianai
12. dec 2011

ahojte kočky, idem robiť babičke takú menšiu tortu - priemer 20cm, ale chcem ju takú vyššiu, ešte neviem presne, ale asi tak 5-6krát prekrojenú a chcem ju potiahnuť čoko mmf - stačí mi jedna dávka alebo radšej dve? Už tak dávnejšie som tu takú nejakú videla s modrým kvetom na vrchu, nemáte ju náhodou niektorá ešte uloženú? Vopred ďakujem 🙂

marci2305
12. dec 2011

@mizulienka Neviem prečo, ale mala som mäkké cesto a ako som ho natierala, tak ho bralo aj s plnkou. Asi nemám dobrý recept na cesto 😒 Sladký bol, to máte pravdu, ale ja torty nikdy nejedávam..Už mi potom nechutia, keď ich robím..😀
Ak máte fantastický recept - dajte. Budem veľmi rada. Idú sviatky, určite ho využijem.. 😉 Môj priateľ miluje sladké..
Rozmýšľala som aj nad tvarohovým ale aj nad ovocným..Len sa bojím aby mi dobre stuhol na tej poschodke.. 😉

mizulienka
12. dec 2011

@adrianai s coko mmf ti neporadim, ja som robila s coko hmotou, a tu tortu mzoes najst tu:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=21037164...
to je od @zdenalicka, tak snad sa nenahneva, ze som ju sem dala 🙂

mizulienka
12. dec 2011

@marci2305 kludne mi mozes tykat 🙂 este nie som az taka stara :0))))
tento mam od @lamps a je fakt vynikajuci
ORECHOVY S PRAZENYMI ORECHAMI
s praženými orechami . Je velmi dobrý, doma sme takmer misku zjedli, ked som ho robila. Tu je: 1 Salko uvarené na karamel, 125 g cokolády, 1 dcl kávy, 3 dcl opražených orechov a 1 1/2 masla. V uvarenej káve rozpustit cokoládu a nechat vychaldnút. Potom zmiešat so Salkom a opraženými orechmi. Nakoniec vmiešat do masla. Je super.
áno vlašské orechy som ponorným mixérom "pomlela" tak na hrubšie, aby orechy neboli úplne pomleté. A normálne na suchej panvici som ich sprudka len chvílocku opražila. Inak robila som to tiež prvýkrát a tiež som sa pýtala kamošky ako sa to robí. Oni zacnú po chvíli krásne vonat. Salko uvarene v plechovke. Chute sa tam nebili, nám chutila. Plnka je trochu redšia, treba ju dat pred plnením na chvílu do chladnicky.

SVIEZA TVAROHOVA PLNKA
Uvar si normalnu hustu pudingovu kasu z 500ml mlieka, 1 vanilk. cukru a 2 zlatych klasov. Vymiesaj si 250g masla s vanilk. cukrom a praskovym cukrom ( podla potreby) , pridaj 500g tvarohu ( ja som dala 1 jemny a 1 jemne hrudkovity z Lidla ) , citronovu koru. Do tohoto opatrne primiesaj vychladnuty puding a poriadne vyslahaj.

eliska22
12. dec 2011

@marci2305 ja som robila teraz ten mascarpone s malinami a torta prežila prevoz cca 2 hodiny v aute, potom bola vyložená dosť dlho len tak na stole a potom sme ju prevážali ešte ďalej a až tam sme ju jedli 😀 a normálne držala pekne, dobre sa krájala a bola vynikájúca.......každý sa oblizoval 😀 doporučujem

dm1
12. dec 2011

@mizulienka to znie super ten s prazenymi orechami! vsetko co lubim na jednej kope 😀 . ukladam 😵 . A moze ist pod potah?

dm1
12. dec 2011

@mizulienka kolko si davala do neho cukru do toho slahaneho nad parou na jedno vajko?

marci2305
12. dec 2011

@mizulienka O.K. Ďakujem za receptíky. 😉 Musím vyskúšať. Ja som totižto v práci, tak len vždy nakuknem a doma improvizujem 😉 a trápim sa keď si neviem dať rady...

marci2305
12. dec 2011

@eliska22 Ďakujem... 😉

marci2305
12. dec 2011

@dm1 V recepte od Bohuša je 350 g na 6 vajec..ak si dobre pamätám... 😉

mizulienka
12. dec 2011

@dm1 ja som davala na 1 vajicko 50g cukru...mala som na 6 vajec, 300g cukru....ale bol dost sladky.

lamps
12. dec 2011

@dm1 môže, mám to odskúšané 😀

mizulienka
12. dec 2011

@dm1 dani moze, davala som a v pohode prezilo 🙂 tak som si narobila chute, akoze je fakt fantasticky.
dakujem @lamps 🙂)

marci2305
12. dec 2011

@eliska22 A date receptík.? Kde zoženiem mascarpone?

adrianai
12. dec 2011

@mizulienka Ďakujem, myslím, že je to ona 🙂 a čokohmota to je iba čoko s kuk.sirupom? dobre sa ti s tým poťahovalo?

mizulienka
12. dec 2011

@adrianai ano to je iba s kuk.sirupom, mne sa s tym potahovalo hrozne, ale baby tu maju lepsie skusenosti...ja som muslea nieco urobit zle, neviem este co 😠 ja som to mala ako plech, neslo mi to vyvalkat na tensie, potah bol hruby, neforemny, neviem, v com bol problem....@dm1 Dani ty mas skusenosti s cokohmotou, nevies, kde som urobila chybu?

dm1
12. dec 2011

@mizulienka ja davam 40g na jedno. A ak davam vanilkovy cukro aj tak o jeho vahu uberiem cukru. Ono opatrne s tym uberanim cukru lebo ked je ho ozaj malo tak spravis prazenicu 😝

dm1
12. dec 2011

@mizulienka pri cokohmote ozaj velmi tazko radit mne sa ttiez zo 2x nepodarila ale inak sa mi s nou robi super aj na tenko sa da vyvalkat. Treba davat pozor mozno na prilisne zohriatie coko

adul67
12. dec 2011

poradíte mi čo stou mukou T -650používate ju do kolačou?ja kupujem len nulku tak neviem aky je medzi nimi rozdiel. 😒 chcem robit vanilkové rožky

dm1
12. dec 2011

@adul67 ja veru moc neporadim ja ju praveze nikde neviem zohnat. Pisu ju vacsinou do pernickov tak robim vsetko z 00

alenv
12. dec 2011

ahoj děvčata.. prosím vás jak nanášíte prachovou perletovou barvu?

alenv
12. dec 2011

@79zuzana můžu tě poprosit o receptím na nápln 😉

mima595
12. dec 2011

@dm1 - v kauflande mavaju bezne T-650

@adul67 - ja ju pouzivam na chlieb, ale zase až taky velky rozdiel medzi nimi nie je...povedala by som, že je troska viac nazltla...ale podla mna ked du do tych vynilkovych rozkov aj mlete orechy?? tak kludne možes