Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
28. dec 2011

@vecernicci super to mi bude stačit já ho schávlně zvážím až ho udělám... on je to první dort a je pro kamarádku tak jsem si spočítala náklady a za práci si vzala málo, ale chci mít spíš přehled kolik se tak asi učtuje

vlada111
28. dec 2011

@livia76 ďakujem, si zlatá 🙂 . A tá podoba? No vravia všetci, že je celá mama 😉

vera_vila
28. dec 2011

@alenv
@vecernicci
@katy1979
Holky, děkuji... Já si za to auto vzala akorát za suroviny, protože jsem nevěděla, jestli se to vůbec podaří, teď lituju, že jsem si neřekla víc, když jsem zjistila, kolik s tím je práce... No, co už...
Dobře, tak já budu počítat tak ty 200 za kilo... Musím ještě přes mamku zjistit, jak velké to ta paní chce, jestli tam chce nějaké jméno nebo číslo a tak, zatím vím jen to, hlavně ať prý je to Kitty, že korpus, náplň jsou jedno... Ale tak je to až někdy na leden, tak mi prý dají vědět tak týden dopředu, abych si nakoupila suroviny a tak... Tak uvidím...

vlada111
28. dec 2011

@anibas Sabi mám ich z formicky.sk. Veľmi sa mi páčia. Jedna je taká azúrová modrá a druhá je vine zelená. Mali 20% zľavu, tak som si nakúpila. Ozaj a mávajú aj 4kg Smartflex, zobrala som pomarančový a je super. Cena je taká ako pri 7kg, takže super. A ja som mala 20% zľavu, vyšlo ma kilo na 4,99 EUR.

vlada111
28. dec 2011

@mizulienka No Luci, snažila som sa ju mať aspoň tak peknú ako máš ty tie tvoje detské vyšpičkované 😉

vera_vila
28. dec 2011

A ještě otázka, kdo jste dělaly vyřezávanou Kitty z korpusů, potahovaly jste tělíčko prvně komplet bílou hmotou a na to pak šatičky, nebo jste udělaly bílé jen nožky a ruce a šatičky taky přímo na dort barevné?

katy1979
28. dec 2011

@vera_vila potiahnut celu na bielo a saticky potom ako druhu vrstvu

vera_vila
28. dec 2011

@katy1979 Děkuji

lussy23
28. dec 2011

@gumkacka1 krásna lienka. a ako ste robili tie vlásky...Ja som sa tiež pokúšala robiť vlásky, cez lis na cesnak , a zlomil sa. =(
@vecernicci nádherné srdiečka
@vlada111 nádherná torta i Alica. 🙂

cervena_vila
28. dec 2011

Ahoj, ráda sem nakukuju a kochám se fotkami. A napadlo mě, dělala jste některá dort s ovečkami? Shaun nebo Timmy? Přemýšlím, jak by se to dalo udělat, když jsou ovce chlupaté. Dalo by se to třeba olepit cukrovou vatou? Jen hádám...

larah
28. dec 2011

Dievcence,prosim ako si urobite zelenu farbu na flasku? 🙂

vlada111
28. dec 2011

@cervena_vila cukrová vata sa na vzduchu topí, to nie je možné. Baby to robia tak, že ich olepujú guličkami alebo malými slimáčikmi. Ale istotne ti niekto poradí.

mariann2
28. dec 2011

@cervena_vila myslím, že @vecernicci je na ovečky odborník, ak sa nemýlim 🙂

mariann2
28. dec 2011

@larah ja som robila šampus a farbila som fľašu povrchu zelenou gelovkou od viltonu zriedenou alkoholom

dm1
28. dec 2011

@katy1979 to maslo sa tu rozoberalo pred sviatkami je to nejaky podfuk ako zmenilo obal uz to nie je maslo ale nieco medzi margarinom a maslom len to tam akosi zabudli uviest 😠

katy1979
28. dec 2011

@dm1 jaj nepostrehla som menej som sa tu zdrzovala a necitala vsetlo. len oni si nemozu dovolit zabudnut to tam uviest. na to je predsa zakon. mam sto chuti poslat ho na rozbor

dm1
28. dec 2011

@katy1979 co baby pisali tak v cechach bola z toho afera tak asi to len nalozili a poslali k nam 😠 . Viem ze kamoska to kupila a sme ju posielali to vratit spat a stazovat sa ale neviem ako dopadla nebola som s nou

mrka2
28. dec 2011

tu je moja dnesna.. Kitty - moja prva taka na plech. som myslela,ze to bude jednoduchsie.. a este aj moja mala chcela,tak som jej narychlo urobila len hlavu a totalne nevladzem... 😝 uz vas ani necitam, zajtra vas docitam 🙂

marci2305
29. dec 2011

@vlada111 Nááádherná tortička... 😉 Aj malá 🙂 Úplne dokonalá..

marci2305
29. dec 2011

@vecernicci Super nápad...Pat a Mat na lyžiach.. 😉 Klobúk dole.

marci2305
29. dec 2011

@zebricka23 Receptík mám od mizulienky..: 😉 Takže citujem:
"v dvoch slahackach rozpustis dve biele cokolady, nechas zovriet, odstavis, nechas vychladnut a cez noc odstat v chladnicke. na druhy den das dva stuzovace slahacky, vyslahas, a pridas dve mascarpone. baby pridavaju maliny. tie nemam, tak som do toho zamiesala lesnu zmes."

reruna
29. dec 2011

@katy1979 u nás už to máslo mají zase ve starém tmavě modrém obale, ale já jsem teda nějaký rozdíl v chuti nepostřehla, taky jsem si tenkrát koupila to světle modré, podle obalu to máslo bylo, prý se dělaly nějaké testy, ale nevím žádný odkaz
@mrka2 krásné jsou obě 🙂

vecernicci
29. dec 2011

@cervena_vila já když dělám 3D ovečku, tak mám koupenou za 42 kč struktur folii se vzorem ulita, je to takový šneček a vyválím si hmotu, pak přiložím tuhle folii a přejedu válečkem a srst je hotová 😉 tady je to vidět http://www.facebook.com/photo.php?fbid=19768895...
@mariann2 😎 😎
@marci2305 díky, chtěla jsem použít vločky a zdály se mi pro kluka na dort blbý kytičky

gumkacka1
29. dec 2011

@lussy23 vlasy som robila s pudingovo masloveho kremu, nanasala s vrecuskom so spickou na srst

bianca
29. dec 2011

bre ranko.Idem zaliezt do kuchyne ale vobec sa mi nechce.V noci som odkvecla a akosi nenaplnila tortu takze rano huraaaaaaaaaaaaa 😝 😝 😝

mizulienka
29. dec 2011

tak moje dalsie 🙂

eliska22
29. dec 2011

@mizulienka nádherné 🙂

evelin116
29. dec 2011

baby kde zozeniem postavicky na torty? chcem si objednat len neviem kde sa da. uz hladam 2 den a stale len svadobne

mariann2
29. dec 2011

@evelin116 my si postavičky modelujeme, ale u nás som videla hotové jedlé postavičky v kauflande, v lahôdkach 🙂

79zuzana
29. dec 2011

@mizulienka krasne, aj ja by som uz chcela robit barbie 🙂
@mrka2 krasna kitty... aj pomocnicka 😉
@evelin116 videla som v KE v cukrarni, mali obrovsky vyber 🙂 ale inak ja som uz davala aj nejedle postavicky na tortu, nam to neprekaza 🙂 su cukrarky, co by umelu hracku na tortu nedali, ale je to kazdeho osobna vec 🙂 ja velmi modelovat neviem, tak je to rychlejsie 🙂