Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
13. jan 2012

@martinex ja som bola spokojna s WI ,ale teraz som spokojna so smartflexom lebo aj je lacnejsi ako WI tieto dve mam najracej s MMF sa mi hnusne robilo a nikomu to v rodine nechuti na nas az moc sladke a K2 ta je moc mekka na mna a potom PDT special ani stou sa mi dobre nerobilo.Kazdy ma nieco ine oblubene kazdemu nieco ine vyhovuje ja som teda so smartflexom spokojna mne sa aj dobre valka ved si narazem na mensie kusky a zachvilku to je hned mekke ked to idem premiesit ja som snim spokojna najviac.

maca77
13. jan 2012

ahojte
ja mám na dnes len jednu tortu.. pre môjho otca .. chcela som truhlicu s dukátmi, no už 2týždne hľadám zlaté čoko mince a nikde nemajú 😒 tak urobím asi nejaký poker s kartami... lebo nič iné ma nenapadá 😒

maca77
13. jan 2012

@mizulienka krásna je tortička ... môžem sa opýtať akou farbou sú tie kvietky? lebo sú krásne

ajka82
13. jan 2012

ahojte, tie co ste sa pytali na wilton silikonovu formu, tak vcera som ju skusala so smartflexom a mne sa s nou super robilo, len som ju musela trosicku potret olejom, nech sa mi v nej nelepi 😉
domaci marcipan som ani neskusila tam dat(to mam recept od svokry a zabudla mi povdat ze sa tresne vsade lepi a ze to nechava vyschnut ked vymodeluje este tri dni 😒 ) sak to aj uvidite na mysiach ako vyzeraju 😅 som sa s nii natrapila a vobec ani trosku sa na seba "nepodobaju"

vera_vila
13. jan 2012

@jakelina Pěkná Kitty, snad se mi taky tak povede, ale budu ji dodělávat až večer, teď se na mě hrne účetnictví a ještě bych se ráda něco naučila na pondělí zkoušku - vidím to bledě

mamina1978
13. jan 2012

@jakelina Tak ta je naaaadherna, skoda , ze nemam dievcatko, inak by som ju od teba odkukala 😉 😀

mariann2
13. jan 2012

@martinex ja som mala PDT špeciálku len raz a už ju nechcem ani vidieť, hnusne sa s ňou robí, a na torte urobí taký pancier, že si neviem predstaviť ako to tí ľudia jedia, až som mala zlý pocit pri odovzdávaní torty s PDT š, fuj, dlhodobo používam PDT ale špeciálka je ble 😖

vecernicci
13. jan 2012

@jakelina krásná Kittynka a ten maličký je kouzelný
@martinex super dortíky, moc pěkný 😉

vera_vila
13. jan 2012

@stankapk Tak ten Ti to vymíchá úplně v pohodě. Já mám MUM s výkonem 600 W, @vecernicci má s výkonem 550 W a ty máš 900W, takže tam bych se vůbec nebála. Já už v tom svém mléčný také zkoušela a zvládl to...

vecernicci
13. jan 2012

@stankapk já mám starší typ, ale myslím, že to do něj v pohodě můžeš dát, vyzkoušej to na jedné dávce a uvidíš, on tenhle robot má fakt sílu 😉

dm1
13. jan 2012

@martinex maju ich aj u nas mam uz doma rozne farby akurat to idem pouzit 🙂 . kuk dole http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/retaze-s-...

mizulienka
13. jan 2012

@maca77 dakujem, uz som to pisala vyssie, najprv som nafarbila hmotu obycajnou ruzovou wilton, potom sugarflair dusky pink a trosku claret of sugarflair...
mala som inu predstvu, ale taka sa zadarila 😉

gumkacka1
13. jan 2012

babulky, poradite mi prosim? idem robit poschodovu tortu, stvorcovu. spodny stvorec bude mat rozmer 25x25 cm, vrchny 15x15. musim dat pod ten vrchny stvorec aj nejaku podlozku a tak to polozit na tu tortu alebo nemusim? a neviete mi priblizne odhadom povedat, aka bude hmotnost? plnka bude maslo+puding.

hejdita
13. jan 2012

ja marne premyslam cim vyhadim torty dohladka .... mam len stupel od flasky ale mna to uz nebavi budem musiet zehlicku objednat .... alebo keby nieco ine nieco cim by som mohla keby dajaku hracku som mala kde nebude ten kusok plastu trcat odspodu ako to umia robit ze takovy mikro akoby spendlicek zospodu.....
a vinovu farbu si ako namiesam? cervenou s kuskom ciernej? a najlepsie asi na mliecny marcipan vsak? bo mmf by mi to nepobralo ..... kedze mozno aj ruze z toho budu.... 😕

dadka212
13. jan 2012

@gumkacka1 podla mňa nemusíš vystužovať, ak to dlho necestuje, alebo dlho nestojí na stole...a hmotnosť, no ja mávam ten štvorec 25x25 okolo 4-5kg a ten menším môže mať okolo 1,5-2kg takže by som tipla okolo 7 kg...

hejdita
13. jan 2012

@gumkacka1 myslim ze ten vrchny diel bude mat okolo 1.3-1.5kg podla mojich skusenosti ked sa bojis ze by sa to prepadalo daj si kusok kartonu pod vrchny diel a do spodneho nastrkaj 5 slamiek nato polozis ten vrchny diel vystredis a potom das pasku na spodok alebo nieco podobne aby to skovalo pripadnu medzeru 🙂 nech sa dari 🙂

gumkacka1
13. jan 2012

@dadka212
@hejdita dakujem za rady. je to moja prva poschodova, tak neviem, co a ako. je to na 50tku, takze asi to bude mozno aj niekde cely den na stole, tak aby to vydrzalo. no ak bude mat 7 kg, to som asi aj prehnala 🙂

dadka212
13. jan 2012

@gumkacka1 možno 6 kg, ja neviem ale už vždy radšej poviem viac ako menej...
tak potom radšej vystuž 🙂

eliska22
13. jan 2012

@lenocka23 tak mm zohnal cukríky v Tescu na zlatých 😵 dík za tip 😉

lenocka23
13. jan 2012

@eliska22 super, zajtra sa tam aj my chystame, tak si asi kupim, uz mam posledny balik tych lidlovych... 😒

alenv
13. jan 2012

holky je tu některá, která malujete na dorty?

larah
13. jan 2012

kocky mam otazocku do buducna aku torticku by ste urobili bakalarke psychologie?

anibas
13. jan 2012

@jakelina no prenááádherná mačička 😵 😵 😵

anibas
13. jan 2012

@gumkacka1 nemusíš - ja len doporstred pichnem slamku, aby mi náhodou vrch neuletel mimo 😉

anibas
13. jan 2012

@larah ak teraz končí školu - tak klasika promočnú, ak má narodky tak s kvetmi 😉

larah
13. jan 2012

@anibas bakalarku konci a bude pokracovat narodky ma v lete

martinex
13. jan 2012

dakujem vam vsetkym za tipi,no dobojujem to s tou PDTs a potom asi pojdem do smartflexu....predsa len bol najblizsie tomu co mi vyhovuje....
@dm1 diky za link...skusim sa niekde tu pooobzerat,ci ich nemaju,lebo to postovne ma raz zabije... mesacne aj 10-20€ necham na postovnom,co veci kupujem cez net 😠

martinex
13. jan 2012

@gumkacka1 ja som robila taku,spodok 30x30,vrch 15x15 a mala 6kil

ani08
13. jan 2012

Ahoj holky, jsem naprostý laik a dělala jsem zatím jen vždycky dort pro dceru k narozeninám, ale loni se mi vůbec nepovedla mandlovka, našla jsem recept cukr, 100% tuk, bílek, med, sušené mléko a voda. Praskal mi a nešel moc rozválet a vůbec se mi ho nepovedlo obarvit. Poradíte prosím ? Když jsem ho dělalal poprvé, tak se mi to povedlo, ale vůbec netuším, co jsem udělala jinak. Barvy jsem měla sypké. Moc děkuji. Chtěla bych, aby se mi letos povedl víc. Jo jinak ta mandlovka je výborná, lepší než kupovaný marcipán, moc díky. Jo a nevíte, jak dlouho vydrží už udělaná hmota a kde jí mám uchovávat, abych jí popřípadně ještě vůbec rozválela ? Ještě jednou díky.

vecernicci
13. jan 2012

@dm1 tak já jsem je u nás kupovala za 17 korun jedny , měli je v akci 😉