Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
20. jan 2012

@mizulienka neviem lebo som neskusala tak. ja varim vzdy naraz 5 plechovic a zbytok mam v ladnicke tak som nidky narychlo nerobila. A varim salko cca. 3 hodiny niekedy aj 3,5

katulkaaaaaa
20. jan 2012

ahojte dnes som si kupila u nas u cinana....valcek za 4,20e...vianocny list 1,80e....karafiat 1,60e...a tri kvetinky 1,80....mali vselico🙂

katulkaaaaaa
20. jan 2012

jaaaj fotka

eliska22
20. jan 2012

moja dnešná, zajtra mám ešte dve 😝 a idem pokukať Vaše výtvory 🙂

vecernicci
20. jan 2012

@katy1979 já dávám na jeden pudink 250 ml mléka, pak přidám jedno máslo a může jít i pod potah
@ajka82 tak krém ze smetany bych pod potah nedala, mohl by téct

vecernicci
20. jan 2012

@eliska22 no vidíš, super koník, vypadá jako živý 😉

eliska22
20. jan 2012

@mia1111 nádhernáááááááá 😵 😵 😵 ja mám rada takéto jednoduché a potiahnutá je úplne špičkovo 😉

katy1979
20. jan 2012

@vecernicci super baby dakujem.

eliska22
20. jan 2012

@vecernicci ďakujem, dúfam, že sa bude páčiť, ale keď objednávali tortu, tak som koňa odmietla robiť a potom mi to prišlo ľúto a reku tak urobím, takže prekvapko 😀

eliska22
20. jan 2012

@mizulienka tortičky krásne 😵 ako prosím ťa robíš tú asi to je malina? to sa mi páči 😉

eliska22
20. jan 2012

@lusil2005 nenormálna žirafa 😕 😵

ajka82
20. jan 2012

@vecernicci myslis teraz ten potah, ci krem? 😅 mne ten krem "utiekol" spomedzi korpusov 😒 co som urobila zle? mam ho dat este zatuhnut pred tym? potah budem asi davat az ked mi moji nezmari zaspia, inak to nevidim dnes 🙄

mizulienka
20. jan 2012

@eliska22 mam na to silikonovu formicku, diamantove srdcia 😉

eliska22
20. jan 2012

@mizulienka to som ani nevedela, že niečo také existuje 😕 😀

mizulienka
20. jan 2012

@eliska22 mam to uz davno a nevyuzivalasom to az teraz 😉

mizulienka
20. jan 2012

@eliska22 nadherna torta, tie kvety su nadherne a aj konik super

eliska22
20. jan 2012

@mizulienka Ďakujem 🙂

mizulienka
20. jan 2012

@mia111 nadherna torta, krasna cista praca, super 😉

abriela
20. jan 2012

AHOJTE. Citam celu debatu.Zatial som na 40 strane, rok 2009. Obdivujem vas. Zatial som spravila jednu potahovanu tortu s MMF, ale dufam, ze o rok uz budem piect take nadherne torticky ako aj vy. Ste sikovne.
Moja buduco tyzdnova je v tvare syra s myskami.

vecernicci
20. jan 2012

@ajka82 to jsi ho měla tak řídký? měl by být docela tuhý, já radši místo smetany dávám pudink ze čtvrt litru mléka karamelový a téct si myslím, že bude i potah, když je tam smetana 😉

akme
20. jan 2012

@abriela no pokiaľ to dočítaš budú vianoce ale budeš profesionálka 😀 ale v penaženke prievan lebo tu je nákazlivé 😀 😀 😀 😀 na pomôcky
@mizulienka Lucka poriadne vychlad trebars vonku v snehu a šlahaj bude OK
@lusil2005 Luckamáš overené akú má výdrž ten jogurtový krém ked tam je šlahačka? Dávaš surovú nie prevarenú?

ajka82
20. jan 2012

@vecernicci hej...ja som ho robila prvy krat...aj som tam supla viac masla, ze mozno bude hustejsi... a nepomohlo... uvidim co z toho este vycarujem...este ze to je len pre zajtrajsiu navstevu, tak moc sa to hadam riesit nebude 🤐 a ta smotana, neni to potom jedno, ci puding s mliekom alebo smotana tam je? lebo taky pudingovy som pod potah davala a bolo to v pohode... 😕
akurat som kuk do chladnicky a ten krem je dooost tuhy...

mia1111
20. jan 2012

@mizulienka - ďakujem. Ja nemôžem z Tvojich tortičiek 😵 😵 😵 . Mne by trvalo 2 dni, kým by som tú kvietkovanú ozdobila... Ja som strašný slimák 😅 . Nádherná práca, perfektné sú obe tortičky 😵 😵 😵
@eliska22 - Koník sa Ti vydaril úplne neskutočne 😵 😵 😵 😵 Krásna torta, určite sa oslávenkyňa poteší. A ďakujem 😉
@lusil2005 - perfektná žirafka - torta supeeeeeeeeer 😵 😵 😵

mizulienka
20. jan 2012

joj baby dnes sa mi jak dari 😠 zlomil sa mi korpus, ked som ho prenasala, vadi to? uz sa vam to stalo?
mozem ho dat do torty, nespadne mi to cele?

vecernicci
20. jan 2012

@ajka82 no vidíš, to mě nenapadlo, ale přijdem mi,že to mléko se zahustí pudinkem, kdežto smetana zůstane vodová 😀
Tak ho na chvíli šupni do lednice, ono to máslo ztuhne 😉

1katuska73
20. jan 2012

ahojte dievcata krasne torty ste napiekli,. ta zirafa je vauuuuuuuu.a tu je moja dnesna pre kamaratku.

mizulienka
20. jan 2012

@1katuska73 jeej ta je nadherna.

vecernicci
20. jan 2012

@mizulienka myslím, že nevadí, ono se to krémem slepí, mně se to taky jednou stalo a vydržel 😀

Jinak dneska jsem zkoušela upéct korpus na ten harlekýn, co mi poradily baby na dortech od mámy a vypadá luxusně, nadýchaně, zítra zkusím ještě ten krém a šlehajdu a budeme mít ke kafíčku, jenže naše děcka mají stejně nejradši suchý korpus😀😀

mizulienka
20. jan 2012

@vecernicci ach jaaj uz keby bolo zajtra, nech si tortu beru a nech sa im neskutocne paci a fantasticky chutii 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

miciatko
20. jan 2012

@mizulienka zlato uz som sa za teba aj pomodlila nech sa ti uz dari