Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
13. feb 2012

@reruna moj korpus sa mi vzdy podaril, je vlacny a netrusi sa, da sa krasne prekrojit na tenke platy.
Je do 26 cm formy a dva krat prekrajujem ( cize 3 platy )
5 vajec
270g hladkej muky,
270g cukru ( je jedno ci praskovy alebo kristalovy)
1 prasok do peciva ( PDP )
8 polievkovy lyzic vody
10 polievkovych lyzic oleja
A robim klasicky zltka s cukrom vymiesat v jedne miske, v druhej miske muku s PDP potom spolu zmiesat s oboch misiek a + voda ,olej a nakoniec jemno vmiesat vyslahane bielka. Peciem na 160 stupnov cca. 45 minut.
Dufam , ze som to zrozumitelne napisala, ked nie ozvi sa.
Je fakt dobry a podari sa vzdy a je dost vysoky. 😉 🙂

iwulka23
13. feb 2012

Valentínka pre drahého 😲

eliska22
13. feb 2012

@iwulka23 ty teda ideš 😀 krásne srdiečko 😉

iwulka23
13. feb 2012

@eliska22 kam idem ??🙂 vďaka..aj starkému sa páči 🙂 a som zvedavá ako bude chutiť..som kusok experimentovala 🙂

eliska22
13. feb 2012

@iwulka23 no dopredu, dopredu a teda chytilo ťa to tuším riadne, ale takých je nás tu viac 😀 😀 😀

iwulka23
13. feb 2012

@eliska22 si si všimla?? už mi prepína..večer idem spať a dumem čo budem najbližšie piecť atd..velmi sa chcem zdokonalovať a raz vypekať taaaaakéé krásne dielka ako vy tu všetky 🙂))

eliska22
13. feb 2012

@iwulka23 mne takto prepína už rok 😀 😀 😀 a tie sny o tortách 😀

lusil2005
13. feb 2012

@eliska22 presne takuto som nasla na tom v odkaze co mi poslala @katy1979 a tiez sa mi najviac pozdava. skusim tu 🙂

@dajna11 @mizulienka jj ta je krasna! dakujem!

iwulka23
13. feb 2012

@eliska22 tak mne sa zatial nesnívalo 🙂 ale isto aj to bude ..len mám blbý pocit že z tej dnešnej sa šmýkne marcip.ale nevadí..to sa aj tak dnes spapá..a to je uplne malinka 🙂 v najširšej časti ma možno 18-20 cm 🙂 a vysoka je možno 17 🙂

jakelina
13. feb 2012

@eliska22 já taky vždycky uvažuju jak udělám jaký dort. Zrovna dnes mi volala paní, že chce černý puk na hokej, politý čokoládou a na to hokejku. Tak jsem ji přemluvila na potažený, protože nevím jak bych takový větší dort, chce průměr 30 cm polila a udělala to hladké. 😝

pristela
13. feb 2012

ženy, nesnívajte furt o tortickach, ale pomahajte pri stave núdze 😀 😀 😀 moja fantazia je ted v inej oblasti nez pri pečení 😝 a potrebujem poradiiiť 😵 poschodove krabice pre chlapa na 40 , prosiiiiiiim , nemate nikto nic? zaas tu presedim celu noc ☹ ak nic nemate ☹

pristela
13. feb 2012

@jakelina to by bola ina makacka s cokoladou aby to bolo jednoliate a krasne 🤐 🤐 mne sa raz s vami snívalo 😀 😀 sme všetky/tie stalice co ste tu 😅 / modelovali ozdoby z cokolady 😅 😅 😅

dm1
13. feb 2012

@miciatko
@zuba
@yamahafazer
@akme

ako som slubila davam info ze bude stretko v dubnici z T-fornaxu. SOm rada lebo nakoniec je to priamo tu v dca 😵 24.3.2012 https://www.facebook.com/messages/?action=read&...

miciatko
13. feb 2012

@pristela vies co ma napadlo , keby si ponala tie krabice ako krabice od alkoholu dala by si na boky loga a nadpisy neviem ci chapes co myslim . ..

jakelina
13. feb 2012

@pristela já nic uložené nemám. Udělej mu puk z čokolády 😀 😀 😀

miciatko
13. feb 2012

@dm1 jj uz som videla aj na tome, tak musim kuknut ci nic doma nemame

miciatko
13. feb 2012

@jakelina vidis to je dobry napad , @pristela tiez som za puk poliaty cokoladou 🙂)))))

jakelina
13. feb 2012

@miciatko 😀 😀 a ještě aby stál na hraně

miciatko
13. feb 2012

@jakelina no a ako inac, nech stoji na hrane a toci sa 🙂))

jakelina
13. feb 2012

@miciatko to je nápad,
@pristela bude nadšená

miciatko
13. feb 2012

@jakelina aspon chuda tu nepresedi celu noc bo sme jej vyriesili dilemu , vsak @pristela ?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ajka82
13. feb 2012

@dm1 som si vsimla aj ja ze bude v dca stretko... rozmyslam, ci tam akurat vtedy nebudeme, ale asi nie, lebo svokra isto bude chciet prist gratulovat k meninam niekedy okolo toho datumu 🙄 ☹
treba sa tam zapisat keby som chcela prist(ak to vyde)?

jakelina
13. feb 2012

@pristela ty máš teda sny, já kdybych měla něco modelovat z čokolády, tak asi jedině to co malý vyprodukuje do nočníku 😀 😀 😀 Já s tou čokoládou nemám nervy dělat 😝

dm1
13. feb 2012

@ajka82 maju na stranke napisane ze do 11.3 sa treba nahlasit a pocet obmedzeny

mariann2
13. feb 2012

@pristela čo takéto niečo urobiť??? to sa mi pre chlapa hodí 😉 a dorobiť vyskakujúcu kočku

pristela
13. feb 2012

@jakelina
@miciatko pch , toto je teda stranka!!!! 😠 nikto mi tu neporadí !! 😠 😠 prdel si zo mna robia! 😠 😀 😀
by ma tetula hnala 😀 😀 😀 ako divú svinku 😀 ona si asi predstavuje nieco elegantne, mi poslala foto takych dvoch žltych krabic divnych 😅 s tym, ze ja som sikovna a ja uz to nejak ozdobím 🙄 toto sa mi vzdy paci ked si niekto takto objedna tortu 🙄

@jakelina mi nieco hovor, ved ani ja neviem z coko robit a ani chtíč s nou robit nemam 😝 😝 😝

pristela
13. feb 2012

@mariann2 ooo, to vypada dobreee, dakujeeem , ukladam 😉

eliska22
13. feb 2012

@pristela ale ty si šikovná a nejako to ozdobíš 😉 teta má pravdu 😀

ajka82
13. feb 2012

@dm1 😒 tak to este nebudem vediet isto, ci tam budeme... ☹

jakelina
13. feb 2012

@pristela jakou fotku ti poslala??? Dej na ukázku???