Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
22. feb 2012

@jakelina ja už týždeň zháňam linky o ktoré som prišla a našla som len asi 8 a ty mi za pár minút najdeš dva 😀 😀 😀 už som sa s tým zmierila ,že všetko mať naspäť nebudem ,ale aspoň tie najdoležitejšie by som chcela... diky ,tak ja bežím piecť 😅 😅 😅

dada2007
22. feb 2012

@mariann2 fííííí........tak vela si minula z tej farby na tú kabelku? fúha..... 😝

bzucinka2
22. feb 2012

@anibas suhlasim malinovy s jogurtom a ani cucoriedkovy nemali chybu 🙂

mates22
22. feb 2012

@jitta já používám "želatinový ztužovač na přípravu šlehačkových/jogurtových/tvarohových dortů za studena od Dr. Oetkera", vyšlehám si šlehačku, pak připravím tu želatinu a vmíchám - obvykle to ale dávám do samotného šlehačkového dortu, máme ho nejraději. V tvém případě bych to spíš udělala tak, že bych si udělala celý ten krém a uvidíš podle konzistence - třeba bude dobrý i tak, jestli tím budeš jen plnit, tak to nemusí být nijak tuhé. A kdyby to bylo řídké, dá se ten ztužovač dávat i do už vyšlehaných krémů.

yamahafazer
22. feb 2012

@lifinka aj tuto je postup na minie si vyskusaj podla toho
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread...

yamahafazer
22. feb 2012

@mates22 ja zase vobec nepouzivam tieto zelatinove stuzovace ani zelatinu ja som raz mala ten stuzovac za studena do kremu a mne to tak strasne smrdelo 😖 ani mi to vtom nechutilo ja som to hrozne citila mne to tam vadi 😒 to som stym robila prvy a posledny krat mne aj ta zelatina strasne smrdi po tej bravcovine ja zelatinu nemusim 😒

mates22
22. feb 2012

@lifinka tady je link na mickeyho, ale tak čumák mají s minnie stejný, ten postup je trochu jiný http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=161&...

mates22
22. feb 2012

@yamahafazer jo, je fakt, že to tam cítit je, ale já to fakt dávám spíš do té šlehačkové náplně a s hodně ovocem a nepřijde mi to tak hrozný 🙂, ale někomu to může vadit ........ ale ten můj šlehačkovej (malinko těsta, do veliké díry hodně šlehačky a hodně ovoce) se bez ztužovače nedá a když dám klasickej ztužovač, tak mi ta šlehajda přijde tak jakoby ztěžklá, navíc mi to ani nechutná ☹ . Když dělám s tvarohem a nebo pudingem, tak to už tam nedávám nic.

Taky bych raděj něco, co mi to zpevní, ale nebude měnit chuť a vůni, ale zatím jsem takovou alternativu nenašla....

yamahafazer
22. feb 2012

@mates22 ja viem,ze niekde sa to musi dat aby to drzalo ked to je taka torta kde ide tak vela plnky,ale ja take ani nerobim plnky racej

anibas
22. feb 2012

@mates22 jééj - toto som potrebovala počuť - mám rozmiešaný parížsky zo 700 ml šľahačky a 600g čoko a keď to nebude tuhé tak ma vystre 😠 😠 😠 😠 😠

anibas
22. feb 2012

@yamahafazer ten za studena rozmiešavm v kompotovej šťave - jahody, broskyne, mandarinky 😉 😉

mizulienka
22. feb 2012

@lifinka ja som prave domodelovala mickeyho 😉 maju rovnake tvare, vykrojia som si srdiecko, okolo toho dala pas hmoty a potom dorobila cumacik, pozri poda tohoto postupu
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=161&...

yamahafazer
22. feb 2012

@anibas a uz to potom neni tak smradlave? 😀

abriela
22. feb 2012

@anibas jasne ze sa podari 😉 . Ja som minule dala 250ml slahacky, 100g cokolady a bez miesana to bolo tuhe fras 😀, tak som potom este pridala jednu smotanu a zostalo aspon nieco aj na jedenie

anibas
22. feb 2012

@yamahafazer no ja neviem - ja mám asi necitlivý nos alebo jazyk 😀 😀 😀 ja to nerozoznám a zožeriem všetko sladké 😅 😅 😅 😅 😅

adka_praha
22. feb 2012

ahojte... idem za vami zasa s prosikom... odpasla som recept na karamelovy krem.. palil sa karamel a myslim ze do toho isla slahacka a neviem ani pomery nic... ☹ mohli by ste mi ho prosim napisat?

miciatko
22. feb 2012

babeny ako mam urobit jazierko z piping gelu, mam ho uz doma

pristela
22. feb 2012

ja bych asi umrela bez sladkeho 😀 😀 a tiez to nejak chutovo nerozoznávam , no ja stuzovace musim davat do slahackovych 😠 ako keby chceli normalne torty tak nie ale vsetky tie ich divne tvary a poschodacky tam prosto musi ist

Holciny v sobotu idem na oslavu akooonecne tam bude torta nie odo mna 😀 sa normal tesim , ze ako bude chutit 😀 len dufam , ze nebude margarinova abo moc maslova ☹

mates22
22. feb 2012
yamahafazer
22. feb 2012

@miciatko ja ked robim tak si spravim normalne z hmoty modre jazierko a len ho potrem tym gelom

dm1
22. feb 2012

baby ja nedavam do slahackovych zelatinovy stuzovat ale ten klasicky stuzovat slahacky mozem aj ten davat ci nie 😕

@anibas ja som robila ten pravy parizak 750g slahacky a 400g coko a bola tuha uplne bez stuzovaca takze isto bude tvoja dost tuha

adka_praha
22. feb 2012

@mates22 uz som to nasla 300g cukru, 1 slahacka a 1 maslo... len teraz neviem, ale to maslo musim asi kopnut do tej karamelovej slahacky za horuca a potom po riadnom vychladeni vyslahat? 😨 moje nervy, no inak som vytretaaaaa...

mizulienka
22. feb 2012

@miciatko ja robim tak, ze si dam okolo kamienky a potom nanesiem pipping gel stetcom a sparatkom dam modru farbu ale fakt malicko, nejake 3 bodky urobim a rozotriem stetcom

pristela
22. feb 2012

@dm1 ano mozes aj ja davam stuzovac slahacky

abriela
22. feb 2012

@adka_praha @mates22
Ja som robila tak, ze som to nechala vychladnut, postat - slahacka stuhla a potom som pridala maslo. Plnka bola maslova - tak som pri plneni korpusu pridala aj banany. Da sa povedat, ze to bola jedna z mala maslovych plnok, ktora mi asi vdaka bananom chutila.
Ci sa to ma takto robit- netusim.

mates22
22. feb 2012

Holky, já vím, že už to tu někde padlo, ale jak moc předem si můžu udělat figurku (mám na výběr WI nebo varnu), já zatím dělala 3D postavičku jen jednou a narychlo, druhý den šla na dort - teď by se mi to časově docela hodilo si s tím pohrát, ale dort bude příští sobotu

pristela
22. feb 2012

@mates22 aj rok dopredu mozes 😀 😀 😀 pokial ju nechcu jest bo bude uplne tvrda 😀

njonja
22. feb 2012

Dievcata, prosim, nemate niektora link na dake zvieratka. Potrebujem macku na ten kolac Petterson and Findus..

timonko
22. feb 2012

prsíčka ala Carmen 😉 😀