Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
22. feb 2012

@marci2305 krásný dort a ty jasné barvičky, pěkné!

mariann2
22. feb 2012

@mia1111 no počuvaj zlato moje, kukni na moje fotky na fb a zváž, asenal logo mám maľované antique gold od sugarflair, ale tá sa veľmi nedá riediť alkoholom a tak maľovať, lebo po zriedení alkoholom sa akoby zrazí, tak som si vyrobila farbu takto - antique gold+kusok žltej gelovky+alkohol a tak maľovala a na tej LV kabelke, ako som spomínala som maľovala tekutou metalic light gold 😉

vecernicci
22. feb 2012

@dm1 díky, já se taky chystám na 2D vajíčka a zajíčky, ale uvidíme jak bude čas 🙂

miciatko
22. feb 2012

@dm1 ake si robla minuly rok , daj foteky

lifinka
22. feb 2012

@vecernicci Já jsem šílela, měla jsem si vzít Ivoškovu modelínu a nekazit si marcipán, ale děkuji za pochvalu, dort je až na 10.3. k 1. narozkám od kamošky pro dcerku, chtěla bych ji mít hezkou, jen ten gesicht nejde, no a napadlo mě, že bych to zkusila z té vykrajovačky, onehdá jsem jí sem vkládala, nevěděla jsem co sní 😅 , ale není to podle obličeje holka, ale vypadá to na výraz spíš Mickyho než Minnie.... 😀 no musím ještě zkoušet...nechceš mi jí vymodelovat a poslat? 😎

jakelina
22. feb 2012

@mizulienka ano ušlehám máslo se salkem a do toho leju šlehačku s karamelem z cukru a krásně se to ušlehá a je takový lehčí ten krém. Většinou ještě nakonec přidám lískové pražené ořechy, všem chutná a chválí ho.

vecernicci
22. feb 2012

@lifinka já moc modelovat neumím, já jsem spíš na 3D dortíky 😉

jakelina
22. feb 2012

@lucula73 děkuju, taky tady pročítám kdo co chválí a ty kenwoody chválí hodně.

mates22
22. feb 2012

tak jsem dneska dělala poprvé z WI, ležícího mickeyho (moje druhá druhá 3D postavička v životě), ale jsem z toho rozpačitá, nějak mi ta hmota úplně nesedí, popraskala mi trochu - tak nevím, jestli si neudělat varnu na figurky a tohle jen jako potahovku - no chtěla jsem si ušetřit práci, ale neklaplo to. Ještě mě čeká Pluto, tak to možná risknu a třeba dopadne líp.

mates22
22. feb 2012

@lifinka tak máme s tím chsichtíkem asi obě stejnej problém, taky mi ten můj myšák nepřijde úplně to pravý, ale ta minnie se mi líbí, náhodou. A chci se zeptat na ten korpus, vypadá super, ale co do něj za náplň? Já bych chtěla nějakej lehčí krém a maliny, šlo by to??? Původně jsem chtěla dělat klasika piškotovej, ale ten mramorovanej mě fakt zaujal 🙂

lussy23
22. feb 2012

@mates22 je nádherný. Na postavičky je ale lepš í smartflex🙂

lussy23
22. feb 2012

@lifinka je nádherná

lussy23
22. feb 2012

@vecernicci nádherné vajíčka @marci2305 krásna

dada2007
22. feb 2012

baby, chcem si vyskúšať pivoniu.......niekto tu aj pridával fotky, ako postupovať....ako sa to lepí......ale ja sa chcem spýtať......to si mám najskôr narobiť lupene....nechať vyschnúť(kolko?) a pak zlepiť do kvetu???
dakujééééém

dada2007
22. feb 2012

@jakelina no tééééééda..........super prekvapko od chlapa 😵 😵 😵 😵

larah
22. feb 2012

aj ja som sa pokusala modelovat, ale kde sa na vas hrabem 😖 😖

mia1111
22. feb 2012

@mariann2 - no schválne som kukla tú kabelku, len s tekutou ja asi nebudem vedieť tak rovnomerne maľovať... no neviem, či predsalen nekúpim ten sprej a basta.... 😅 . Lebo Tvoj postup je na mňa mooooc komplikovaný, Ty už si ostrieľaná cukrárka, ale čo ja? 😕 😅 Každopádne, ďakujem za rady a tipy 🙂

dm1
22. feb 2012

@miciatko min. rok som robila taketo

jakelina
22. feb 2012

@dada2007 ano, udělej lupeny a pak lep.

lusil2005
22. feb 2012

@dm1 jeeee tie su milene 😀

dada2007
22. feb 2012

@jakelina a teraz lupene a zajtra ráno lepiť? 😒

mariann2
22. feb 2012

@mia1111 haha, že ostriaľaná, len robím čo mooožem, aby to nejak vyzeralo, dnes som si u kamky kupila zlatý sprej, lebo idem robiť trúbku, tak aj ja budem skúšať

vecernicci
22. feb 2012

@dm1 ty jsou nádherný 😵 😵 a to děláš sáčkem i ty slzičky, nebo to jakoby něčím roztáhneš, jetli chápeš, co myslím, píšu to jak tatar 😉

timonko
22. feb 2012

@lifinka je pekná, len by som jej sparavila troška väčšie uši 😉

jakelina
22. feb 2012

@dada2007 já udělám lupeny a za dvacet minut lepím, ze Smarflexu.

dada2007
22. feb 2012

@jakelina cmuk 😉

yamahafazer
22. feb 2012

baby POMOC potrebujem radu 🙂 mam objednavku na trojposchodovu tortu pre zubara a na 45 rokov a chcu kombinacie farieb cierna,biela,zlata a na vrchu by mal byt zub a teraz rozmyslam mam ju spravit celu bielu vsetky 3 poschodia a ozdoby cierno zlate alebo cierne,zlate,cierne poschodie alebo biele,zlate,biele poschodie alebo biele,cierne,biele poschodie 😅 ja fakt neviem ako sa mam rozhodnut 😒 tak prosim poradte ktora kombinacia by sa vam najviac pozdavala alebo mi navrhnite niaku inu 🙂 moc dakujem za vsetky rady 😵

yamahafazer
22. feb 2012

@dm1 krasa 😉

yamahafazer
22. feb 2012

@dada2007 ja som robila pivonku bez drotikov ,ale ta sa mi tak nepacila posobila na mna strasne mohutne ja som ju hned lepila len chvilku som nechala vyschnut a potom som skusila na drotikoch a to sa mi najviac paci je taka krajsia vzdusnejsia

bodka13
22. feb 2012

@yamahafazer nechcem sa miešať 😉 akurát som na fb ...a niekto hodil super fotku 😀 😀 možno keby si na nej niečo dokombinovala 😉 😕