Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
11. mar 2012

@pristela 😕 😕 😕 😕 odpadavam,dievca ti mas talent!!!!!!

pri tej slanej ma napada,to normalne len zapichujes sparadkom,ale potom ako jes?len si beries na sparadle na comas chut? 😝

pipka
11. mar 2012

@pristela ta slana je dokonalaaaa, kolko sparatiek padlo za vlast? 😅 😎

dajna11
11. mar 2012

@pristela ako teda že wauuu,waaaaaaaau.to malované ja nemám slova...

mima1311
11. mar 2012

@pristela prosim ta , ako si ju robila ? do coho si zapichovala ? je naaaaaadherna 😲

pipka
11. mar 2012

babulky mam prosbicku...potrebujem robit poziarnicku tortu....ale nieco jednoduchsie, nemate nieco ulozene? ja uz si nepamatam kto to tu robil ale raz som tu videla jednu kraaasnu, tusim @lusil2005 nerobila si ty Luci taku krasnu poziarnicku, co este aj voda z hadice striekala?

alebo akekolvek fotky ak mate, dakujeeeeeem 😉 😉 😉

dadka212
11. mar 2012

@pristela no dovidenia, to sú dokonalé torty 😵
a do akého kuželu si zapichovala? budeme mať oslavu a vyzerá to fantasticky, tak by som sa na to dala skôr ako na "trapnu, okukanu" misu 😅 😀

eliska22
11. mar 2012

@pristela neskutočné 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pristela
11. mar 2012

@katulkaaaaaa ja som to dnes robila prvy krat 😅 a ano kazdy jedne kusok som nabodla na sparadlo, kazdy si pak vybral co chcel jest, ja som to vyberala aj so sparadlami a bracho mi pak tukal po hlave ze sa to dá jednoducho vybrat len sunka bez sparadla 😅

@pipka 😅 😅 neviem kolko ale vela nieee, kupila som tie po 1000kusov a teda zostalo ich viac než polovica 😀
@yamahafazer mam foto ako som robila, ja teda doma ani jeden polystyren 😕 akosik nezapíšeš=nemáš 😠 tak som rozrezala polystyren z krabice co som mala zabaleny stroj 😀 a modelovala z toho ihlan, obalila alobalom a pak este potr.priesvit.foliou

katulkaaaaaa
11. mar 2012

@pipka ja som to prve robila,druhe mam ulozene na inspiraciu

pipka
11. mar 2012

@pristela no sak slabych 500 sparatiek...pohodicka 😀 😀 😀
@katulkaaaaaa dakujeeeem moja 😉 musim ale najst nieco kde je auticko len hore, z hmoty, nie 3D to ja nezvladnem 😅 😒

pristela
11. mar 2012

@pipka take robila danka : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3018972...
a este niektooooo, kto tie plamienky valkal , saaakris kto to boool ? 😕

holky moooc dakujeeem, ja vas prosto zbožńujem! 😵

mia1111
11. mar 2012

@pipka - akurát som Ti šla napísať 🙂 to druhé autko , čo pridala @katulkaaaaaa - je len z hmoty - na torte 😉 , je moje 😀 . Vnútro bolo z krabičky od čaju - obalené hmotou 😉

mia1111
11. mar 2012

@pristela - ja furt kukám na tú tvoju maľovanú tortu , moja zlatá, koniec sveta, tá torta je NESKUTOČNÁÁÁÁÁÁÁ 😵 😵 😵 😵 😵 a ten kužel - no dovidenia, toto chceeeeeeeeeeeeeeem, len kde zoženiem ten kužel? 😅 . Si strašne šikovná, ja to furt hovorím 🙂 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 😵 😵

yamahafazer
11. mar 2012

@pipka len tieto mam ulozene

larah
11. mar 2012

kočky ,prosíííím, ........ poradíte niektorá s tou kabelkou? je to náročné? mám sa do toho pušťať ,či radšej nie 😒

yamahafazer
11. mar 2012

@pristela ja uz odkedy ten kuzel chcem vyskusat len nemam taky polystyren a akosi som furt nezohnala to sa da aj niekde kupit cisto kus polystyrenu?

dadka212
11. mar 2012

našla som takýto polystyrén, myslíte, že bude dobrý? nebude moc úzky?
http://www.dekoshop.sk/kreativna-tvorba/kuzel-p...

pipka
11. mar 2012

@mia1111 no to by som preesne potrebovala, len z hmoty alebo nieco len obalit 😉 tam este moje zrucnosti siahaju 😅 😀 😀
@yamahafazer dakujeeem, ta gulata je super, to by som mohla zvladnut a snad to nejako dokombinujem 😉

este fotopostup na poziarnika Sama naaaahodou nemate? 😕 😅 figurku, z hmoty len 😉

jakelina
11. mar 2012

@pristela dort je bombový, jako ostatně každý tvůj a ten slaný - nemám slov.

yamahafazer
11. mar 2012

@dadka212 len to je niaky maly kuzel tam sa toho vela nezmesti

mizulienka
11. mar 2012

odpadavam z toriet, co ste popridavali, hlavne
@pristela to je neskutocne, ako si namalovala toho draka...ved ty si normalna umelkyna 😕 krasne...a ta slana, netusim ako si to urobila 😉 perfektne to vyzera.
@mariann2 krasne vsetky 3
@vlada111 Vladi, ano mala som menej, ved tento tyzden iba 3, oproti tym 6 co som mavala predtym, tak som trosku popustila 😀 😀 😀

larah
11. mar 2012

@yamahafazer dakujeeem,si zlatá

pristela
11. mar 2012

@dadka212 no , ten moj mal asi tak 50cm , ale toto si urobite baby aj domaaa, i ked tiez by som brala uz hotovy 🙄 ale fakt toto odporucam, vypadalo to bombovo, až zhíkli ked som to niesla na stol 😀 a pri tom uuuplne jednoduche !! ovela lahsie nez obalit slanu tortu syrom 😉
a holky este raz dakujem , moooc to pomaha, vsak viete 😵 😵

inak akurat tak premyslam, ze som vzdy oovela viac unavena ked robim len jednu tortu za vikend ako ked som minule robila 4 🙄

mizulienka
11. mar 2012

baby nemate niektora nejaku peknu inspiraciu na tortu pre stavbara? nejaku jednoduchu a vystiznu, nemam cas na modelovnie, to iba dnes mi kamoska volala, ci by som to do stredy stihla...dakujem krasne.

b.janka
11. mar 2012

babule popridávali ste nááááádherné torty... a tá slaná od @pristela že waaaaaaaaaauuuuu... klobúk dole... o tej sa mi bude ešte dlho snívať 🙂

daducha
11. mar 2012

@pristela som onemela a len cumim a cumim.Je to nadherne,mas neskutocny talent,drak je fantasticky.A ten kuzel, no super,mangel bude mat 40-ku tak asi vyskusam ...

rogerka
11. mar 2012

@zlatat vsetko by chceli zdarmo, len to sa neda 😉 take krasne ako tu vy peciete v cukrani nedostat a este je aj kazda original...
tiez nechapem, ako mozete piect tolko naraz a este pri detoch. ja sice varim kazdy den, ale aj keby som mala navarene na den dopredu, nemam to kde uskladnit, chladnicka nepusti 😀 a tiez mi dieta spava na obed hodinku a vecer zaspi najskor o desiatej
kocky, niektora tu zhanala harmonikovu tortu, tusim @dm1. v dortomanii je postup na harmoniku, mozem to dat mm oscanovat a poslat, ak je to este aktualne 😉
este foto - toto som spachala mm k meninam, je zaryty fanusik, tak som mu urobila trosku radost 🙂

dm1
11. mar 2012

@rogerka jej super prosim oskenovat dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵