Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
13. mar 2012

@mia1111 dobrá výhovorka - ja by som s ňou neuspela, lebo v albume mám tortičky v tvare srdca .. ale som povedala, že nemienim u detí predčasne začínať so sexuálnou výchovou ... lebo by som ju nemala ako pred deťmi schovať

dadka212
13. mar 2012

@errilo http://tortyodmamy.sk/cokohmota-cokoplastelina
alebo ja robím z 200gramov čokolády lidl a 4 polievkové lyžice kukuričného sirupu....čokoládu roztopiť, pridať sirup a nechať vychladnúť...

dm1
13. mar 2012

no prsia su u nas v pohode lebo to drobec vnima cez mliecko a aj ked som ich robila tak len didik chcem mliecko 😅 ale ine som zamietla tiez

dm1
13. mar 2012

@zdenallicka este si sa pytala na to oble. staci ak neotocis korpus hore dnom a uz prirodzene je taky zaobleny na bokoch. a ked to potiahnes este sa to zvyrazni. nezrezavala by som to to tazko zrezes tak rovnomerne

mia1111
13. mar 2012

@zlatat - presne, pred deťmi ju neschováš 😉. Ale aj tak, veď keď máme tortičku robiť s radosťou, tak v prvom rade sa musíme stotožniť aspoň trošku s tým, akú tortu robíme, no nie? Ja teda nie som prudérna vôbec, ale proste mne sa tieto (ľahko) erotické torty nepáčia, je to mimo môjho vkusu... tak preto by som takú ani nechcela, ani nevedela urobiť 😅 ... možno keď budem piecť 10rokov, tak časom to budem brať inak, veď ľudia sa menia a ich vkus a názory tiež, ale momentálne ma na takú nikto nenahovorí 😀 . A mojej silne veriacej babke by som to asi tiež nevysvetlila 😅 , by ma hnala hneď na spoveď 😀 😀 😀 .

njonja
13. mar 2012

@zlatat uz sa tesim, ked hodis jej fotku🙂 Na kedy ju vlastne mas robit?

zlatat
13. mar 2012

@mia1111 hovoríš mi z duše 😉 😉 ja som na tom rovnako

zlatat
13. mar 2012

@njonja až koncom júna - modlím sa, aby neboli besné horúčavy ... inak sranda, sú 3 mesiace do svadby a holka už teraz chce vedieť, aké plnky dáme - mi to príde nejako skoro, dovtedy aj 100x zabudnem, alebo potom nebudem vedieť nájsť mail 😀

njonja
13. mar 2012

@zlatat no to vies, niektore nevesty su veeeeelmi huzevnate🙂 Ja som vsetko, ale uplne vsetko nechala na muza a vsetko mi bolo potom prekvapko. Len saty som si kupila tyzden pred svadbou🙂

anibas
13. mar 2012

no žienky tak ja pánsku okrasu určite - nééééé !!! neviem - ale mala by som blbý pocit pri žehlení 😀 😀 😀 😀 😀 😀 pri dievčatách by som to robiť nemohla a už nie vycapiť na FB 😕 😕 😕 😕

zlatat
13. mar 2012

@njonja my sme sa v júni rozhodli, že sa vezmeme a svadba bola koncom augusta, takže také ako torta som neriešila, to sme dostali ... lenže potom som aj ľutovala, lebo vyzerala hrozne, klasika krémom zdobená - blé ... ale pred takými 12 rokmi tuším poťahované ani neboli

vlada111
13. mar 2012

@pristela 😀 😀 😀

njonja
13. mar 2012

@zlatat my sme tortu nemali🙂 zabudli sme na nu🙂

zlatat
13. mar 2012

bože dievčatá - ja tu s vami vykecávam a treba mi modelovať -strom, Phineasa, Ferba, zvieratká a nemám nič, len konštrukciu z drôtikov na ten stromček

zlatat
13. mar 2012

@njonja no to je ešte lepšie 😀

vlada111
13. mar 2012

@miciatko hm, nakloniť nie je zlý nápad, lepšie to bude vidieť. Aj s farbami sa pohraj, ale inak sa mi páči. Tie ceruzky sú super dynamické, je to milé.

zuzana124
13. mar 2012

Ahojte baby, idem si ku vám opäť po radu. Tak nakoniec som vzala tú tortičku čo má vyzerať ako pes westík (west highland white terrier) a potrebovala by som vedieť ktorá hmota sa najlepšie pretláča cez cesnakový lis, keďže srsť budem robiť cez ten lis aby som sa neumordovala tým pretláčaním. 🙂

vecernicci
13. mar 2012

@zlatat tak já tady taky sedím a mám dělat perníky, protože nestíhám, jaký je o ně zájem a na víkend mám 7 dortů, tak jsem si říkala, že budu modelovat dopředu, ale jak se znám, tak to zase nechám na poslední chvíli 😝 já jsem takový lajdák až je to hrůza 😠

zlatat
13. mar 2012

@vecernicci 7 toriet a k tomu ešte aj perníky - klobúk dole, ty aj spíš? Ja mám 3 torty a je to tak akurát - teda maximum

miciatko
13. mar 2012

@vecernicci kolko si beries za vajicka, bo sa mi uz dost ludi ohlasilo,ale ja stale neviem co za ne 😒

njonja
13. mar 2012

@drobec33 tebe som este slubila mail! Boze, som na to zabudla! napissem dnes.-)

vecernicci
13. mar 2012

jinak moje další hračičky 😉 už jsem jich prodala 58 😵

mia1111
13. mar 2012

@vecernicci - waaaaaaaaau, nááááááádhernééééééééééééééé 😵 😵 😵 😵 😵 😵

njonja
13. mar 2012

@zuzana124 ja som skusala MMF aj Wi a teda moc mi to neslo☹ Ale mozno dievcata maju lepsiu skusenost. Boze, celeho psa cez cesnak!! Ta lutujem!

vecernicci
13. mar 2012

@miciatko já si beru 40 kč za jednu, za kouličky na vánoce jsem si brala 30, ale všechno zdražilo, ale zájem je o ně děsný i tak, příští rok začínám hned po Novém roce 😀
@zlatat to víš, když mladej chodí spát v pět, tak to se mi to hraje 😀

njonja
13. mar 2012

@vecernicci waaaaaaw, nadherne!

miciatko
13. mar 2012

moje velkonocne, cerstvo dorobene 😉

njonja
13. mar 2012

@vecernicci aj tych 40 je malo, ved to musi byt taka robota spravit nieco tak krasne!

dadka212
13. mar 2012

@zuzana124 ja keď pretláčam viac, tak pdt s tou aj normálne pracujem nahrejem troška viac v mikrovlnke nech je fajn mäkkučká a ide to jedna báseň, ale to potom pojde asi s každou hmotou 😉

drobec33
13. mar 2012

@njonja nerob si starosti 🙂 Mas toho dost, to je v pohodke 😉