Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
14. mar 2012

@jakelina prosím kolik si říkáš za dort s krtem.. klasika.. jedno patro 🙂 jen oreintačně

reruna
14. mar 2012

@ladydia takové mám uložené

reruna
14. mar 2012

@alenv ale náhodou je pěkný, aspoň se ti nepropadl jako mě... když to vyklopíš dnem nahoru, tak se ti srovná, než to vychladne, nebo kousek skrojíš... zkus před pečením formou trochu zakývat do stran, a´t se těsto více rozteče... já budu péct zítra a už se bojím, jak to vyjde...

JInak teda - byla jsem dnes po týdnu v Lidlu a vajíčka už podražila ze 4 na 5 Kč 😠
Takže kdo chcete nějaký recept na korpus či buchtu bez vajec tak dneska jsem dělala pro nás tohle:
450 g polohrubé mouky, 300 g mletého cukru, 1 vanilkový cukr, 1 a 1/2 prdopeče, 150 g rozpuštěné Hery, 1 a 1/2 hrnku mléka. Na plechu je to hodně vysoké, stačila by dávka o třetinu menší. Krásně vyskočil, jen je to cítit tou herou, někomu to vadí, ale dala jsem na to polevu z hořké čokolády a zakysané smetany a je to dobré🙂

jakelina
14. mar 2012

@alenv podle váhy, 200 korun za kilo

jakelina
14. mar 2012

@reruna u nás stojí to plato po 30 vajíčkách 129 korun. Takže 4,30 za vajco 😝

ladydia
14. mar 2012

@ajka82 dakujem, ta prva sa mi celkom pozdava 🙂

alenv
14. mar 2012

@jakelina díky moc 🙂

ladydia
14. mar 2012

@reruna zlate su, dakovala, ale ja potrebujem 3D 😉

alenv
14. mar 2012

@jakelina díky moc 🙂 já právě ty dorty nevážím tak nemám představu kolik tak cca váží to jedno patro s postavičkama

jakelina
14. mar 2012
mamina1978
14. mar 2012

@jakelina neviem na kedy mas ten hrniec s klobasou ,ale tu som nahodou na jeden natrafila , a tu klobasu by si tam mohla navrch nakrajat ako kolieska trosku do sikma. 🙂 a tie feferonky a cesnak su pekne ako ozdoba vedla.
http://bozkine-torty.webnode.sk/netradicne-tort...

jakelina
14. mar 2012

@mamina1978 děkuju, to zase bude objednávka, paní ho chtěla na sobotu a ještě se neozvala. Tak nevím, jeslti ho nakonec vůbec chce, já jsem dnes pekla korpusy na jiný dort, mohla jsem to mít hotové při jednom bordelu 😝 😝

ladydia
14. mar 2012

@jakelina dakujem, peknucka je...ja budem robit asi podobne, len hlavycka bude mimo tela....ciže tie pologulky 😀 budu dve 😉

jakelina
14. mar 2012

@mamina1978 vypadá dobře i ta vařecha se mi líbí, jenom do těch klobás se to moc nehodí. Jestli mi řekne v pátek, že ho chce na sobotu, tak ji asi pošlu k šípku, to bych nestihla modelovat ani prd a dopředu nechci nic dělat, pak mi to zůstane a zbytečně to vyhodím 😝

zlatat
14. mar 2012

@yamahafazer dík ešte raz - inak som zistila, že najvláčnejšie korpusy sú z 2 múk. Jedna je Babičkina voľba a druhá je : koláčová múka .... normálne toto je napísané na sáčku a z tejto sú piškóty najlepšie.
Tá z Lidla nie je bohviečo - z nej mi vychádzali dosť ubité piškóty 😖

lamps
14. mar 2012

dievčence mám na vás asi blbú otázku 😀. Mám robiť tiramitsu tortu a chcela by som dať na boky torty niečo čokoládové, ale netrúfam si na čokoládu. A tak rozmýšľam či by sa mi otlačil čokotransfer na čokohmotu (čokoláda + kukur. sirup). Išlo by to? Ešte som nič také nerobila, ale chcem, aby bola torta pekná a nerada by som dala na boky len piškóty.

ladydia
14. mar 2012

ludia ja pisem ako talian, že hlavicka s y...no hanba mi 😲

dm1
14. mar 2012

@lamps podla mna to nepojde tak lahko. lebo na prenos vzoru potrebujes spravnu teplotu aj ked mas coko studenu tak sa ti to neprenesie. na povrchovky to nahrievaju fenom alebo zehlickou. a ty cokohmotu nemozes nahriat lebo sa ti rozpusti. Daj coko fatk sa toho neboj ved len vystrihni obdlznik ako ptrebujes a nalej na to coko to je cele. nechaj to dobre ztuhnut orez a hotovka. fakt sa netreba tej coko bak. Alebo na peciaci papier len take cik - caky cokoladou sprav a potom daj na tortu ked zatuhne

larah
14. mar 2012

babulky, stále tu píšete o nejakom nastavovanom a ja neviem čo to je, hodte niektorá receptík,prosííím

ladydia
14. mar 2012

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=46096 byble ako by som docielila taketo vlasky? predpokladam, že hmotu obtocit a nechat zaschnut a potom prilepit, ale budem to potrebovat ohnut okolo tej hlavicky-a to sa asi polame nie? 😒

mamina1978
14. mar 2012

@mia114 ja som nasla este takehoto elegantneho podobneho ako ma vecernicci@ 😉 😀

http://www.flickr.com/photos/victorialou72/4318...

a objavila som ho , ked som hladala pre jakeline tu klobasu ... dala som v anglictine ze klobasa, slanina torta :- )))
A bol tam on ☹

ladydia
14. mar 2012

@larah http://www.tortyodmamy.sk/content/nastavovany-p... tu je a je fakt super, no mramorak je u nas aj tak number 1 😀

lamps
14. mar 2012

@dm1 jéééj ďakujem to cik-cak ma nenapadlo. Čokolády sa bojím lebo mám pocit, že by som mala od nej celú kuchyňu 😀.

larah
14. mar 2012

@ladydia vdakááá, najbližšie vyskušam 🙂

pristela
14. mar 2012

jaj , holky poraza ma , vsera som si urobila objednavocku v sikovnej mame, chcela som tie praskove farby, jasne ze ruzovu nemali, tak ze kupim u nas v TO, pridem k nam a ona prazdny obchod 😕 😕 že nieje nikde tovar 🙄 aach jo, tak musim cakat , pondfelok ma mat tovar , snad dostane aj ruzovu bo kvoli jednej objednavat v e shope nehrozi 😠

@dm1 andelicka dnes som ti to hodila na postu 1.triedou 😉

lawli
14. mar 2012

Ahoj babuľky ,tak pridávam moju dnešnú prácu a idem si ľahnúť..niečo na mňa asi lezie ☹ ☹ ☹

anibas
14. mar 2012

@lamps ja som robila takúto cik - cak čoko 😀 😀

vecernicci
14. mar 2012
ajka82
14. mar 2012

baby ja sa tesim jak male dieta... pri nas u cinana som bola kupit podlozku do vane pre baby, lebo v drogerke nemali a len tak som kukla aj dalej do regalov a mali snehove vlocky set 3ks vypichovace po ktorych som poskulovala za 2,80 calix 3ks za 2,30 a margaretky za 1,50 ...no nekup to 😵 (len tieto mal len po jednom kuse) a minule som pozerala a nic take tam nemal ...sak ked som pozerala ze v peceniehrou maju vlocky za 12,20 😅 tak mam predcasny darcek k meninam 😝

vecernicci
14. mar 2012

@mamina1978 tak to je pěkná klobáska 😀 😀 😀