Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marci2305
15. mar 2012

@alenv Ja som mala nedávno Wilton Red-Red. Tá bola nádherne červená 😉

alenv
15. mar 2012

@marci2305 děkuju moc... potřebuju si nějakou objednat 🙂

alenv
15. mar 2012

@jakelina prosím tě budeš zkoušet ten maricpánový prášek? Já si ho asi objednám

dm1
15. mar 2012

moje pernicky

co by ste pytali za toto takto ako to je dokopy?

vecernicci
15. mar 2012

@dm1 já ti nevím, já s těma cenama taky bojuju, ale asi dvě stovky nebo 250? 😅

vecernicci
15. mar 2012

jinak jsem zapomněla, moje první dva tenhle týden

vecernicci
15. mar 2012

@dm1 jo a máš je náááádherný, ty kuřátka jsou kouzelný 😵 😵 😵

lusil2005
15. mar 2012

@dm1 kraaaasne ich mas!!!
dnes som na teba tuho myslela, idem prvy krat robit vanilkovy krem nad parou do torty 😀 chceli bananovo bananovy, ale som ich ukecala na tento vanilkovy s bananmi lebo ja mam akosi averziu voci pudingovym kremom 😅 minule som robila malinovy a normalne som sa bala ci ma s tou tortou nepozenu, aj ked si ju zelali. no neni to podla mojho gusta veru 🤐

jakelina
15. mar 2012

@alenv až budu objednávat, tak jeden zkusím

lussy23
15. mar 2012

@dm1 krásne perníčky
@vecernicci nádhera

lussy23
15. mar 2012

@mamina1978 krásna torta i zajačika a vajíčka

zuziq
15. mar 2012

baby staci mi na tortu pre cca 10 ludi krem z jedneho salka alebo radsej uvarit 2? bude to kruh priemer 24cm asi 😕

reruna
15. mar 2012

@daducha já sice nepeču na zakázku, ale za velké množství květů nebo figurek bych asi chtěla příplatek - vždyť jim můžeš dát jen potáhnutý dort a figurky nebo květy si můžou zkusit koupit a dám na dort sami - pak by teprve protočili asi panenky, až by viděli, jak v cukrárně stojí jedna pidi růžička z 5 maličkých koleček z mléčného marcipánu stojí 35,-.Kč a jedna "figurka" asi 5 cm vysoká - na placato, asi vytlačená v nějaké formičce, bez detailů, naprosto děsná oproti vaším stojí 25 - 35,-Kč taky...Já bych třeba měla jednu figurku v ceně a ostatní za příplatek, a květy na drátkách taky tak.... myslím, že některé holky to tady i tak dělají....
@dm1 to je nádhera, dohromady za všechno bych řekla tak 13-15 euro, jestli to není teda málo....

reruna
15. mar 2012

@zuziq já bych řekla, že stačí, pokud nebudeš dávat nějakou velkou vrstvu, ale na potření dortu ti to už nevystačí

zuziq
15. mar 2012

@reruna budem potahovat a pod potah dam maslo s cukrom. Ale nechcu ziadne ovocie tak sa bojim, aby to nebolo moc suche. Korpus potriem dzemom aspon

dm1
15. mar 2012

@zuziq to ti isto nebude stacit jedno salko na tortu s priemerom 24

zuziq
15. mar 2012

@dm1 oki, tak uvarim preistotu dve, dakujem 😉

dm1
15. mar 2012

@zuziq ved jasne v ladnicke ti to vydrzi neotvorene az do zaruky salka a radsej mat v zasobe uvarene ako potom aby to nevyslo. Ja vzdy varim 5 naraz nech mam plny hrniec 🙂

dm1
15. mar 2012

@reruna @vecernici no uz vidim ze som veru na ceny makka ja som myslela jeden za 50 centov a aj to mi prislo mooooooooooooc to by dokopy bolo 6 eur co sa mi nezdalo malo veru 🤐 😝

mima1311
15. mar 2012

Ahojte , prossimmmmmm zmiernite tempo pisania , ja ako rychlocitajuca som potrebovala za dva dni absencie hodinu vas docitat 😲
potrebujem poradit , ako sa najlepsie zafarbi mmf hmota praskovymi farbami z drogerky ? a finta na ciste ruky ? ked nemam chira rukavice ? Dakujem ,

pristela
15. mar 2012

@dm1 Dani , ja ked vravím plnky, nik nechce karamelovu 😕 a ty ako velkovýrobňa 😀 😀 v akom kraji to ja žijem ? 😔 😝

mamina1978
15. mar 2012

@lussy23 Tu tortu som tu uz davnejsie davala, tu som robila v novembri,patrila k mojej prihode. 😉
A tych zajacikov a vajicka som ja nerobila ! 😀 To je z nasej oblubenej cukrarne a dala som to len ako inspiraciu.
😀 🙂

dadka212
15. mar 2012

@dm1 minimálne 1euro za jeden aj viac 😉 sú prekrásne

dm1
15. mar 2012

@pristela ja som vo februari minula 15 plechovic salka 😝 . U mna zase bud salkova alebo coko najcastejsie. Kto mal salkovu chce ju vzdy zas 🙂

kaculka46
15. mar 2012

Ahoj šikulky chodím na vás koukat a tak jste mě nakazily tím nadšením,že jsem taky zkusila první potahovku.Na vaši kreativitu nemám,ale synek je fanda týmu a byl nadšenej.

dm1
15. mar 2012

@kaculka46 to je tvoja prva potahovana? je super sikula 🙂

mima1311
15. mar 2012

Prosiiim .....potrebujem poradit , ako sa najlepsie zafarbi mmf hmota praskovymi farbami z drogerky ? a finta na ciste ruky ? ked nemam chira rukavice ? Dakujem

dm1
15. mar 2012

@mima1311 ja sice robim z MMF ale pouzivam gelovky tak neporadim ☹ . A ciste ruky bez rukavic nebudu... nemozem si na tie rukavice zvyknut stale mam ruky ze hruza. odkedy chodim do prace snazim sa ale pouzivat rukavice lebo farba nievzdy zijde v pohode

alenv
15. mar 2012

@jakelina já to taky zkusím.. tak kdyby jsi byla dřív tak dej vědět.. taky chci pak něco objednat

mima1311
15. mar 2012

@dm1 nevadi , snad niekto poradi , este som nefarbila , neviem ako na to a dnes potrebujem robit figurky ....uz mam nervy , budu to moje prve ...PAT A MAT pre syna ...ja som uz aj rozmyslala nad sackom na rukach 😀 😀 😀 ale to je asi hlupost 😀 😀 😀