Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

heni79
15. mar 2012

@pristela
Vďaka. Mne sa tiež príliš lesklé torty nepáčia, ale zostalo mi tam priveľa cukru a keďže je to mramorované, tak mi to vyzeralo nejako divne.
Natrela som to a ok.
Však potom hodím foto.
Robím drahému na zajtrajšie narodky.

pristela
15. mar 2012

@dm1 @dadka212 také umelé 😀 i ked ja som tuto poslednu moju knihu natierala vodou naschvál, aby sa leskla 🤐 😀 , ale tam slo o efekt tej origoš knihy - to ako na ospravedlnenie 😀 😀 😀

@mima1311 že odborníčky 😀 😀 😀 😀 prepáčim ti tento prešlap, kedze mas isto vela prace a nestihas citat celu diskusiu, bo akurat vcera som tu pisala že som neznalý začiatočník 😝 😝 😝 😀
neviem uz ci som to o tom kuželi odpovedala tebe 😅 , že o par prispevkov dozadu som pisala opis 😅 ale to uz nik nenájde 😝 , vzala som polystyren co som nasla kade tade po dome, a vyrezavala z neho , dolepovala, zrezávala atd, aby sa to co naj priblízilo kuzelu, pak som to obalila alobalom a nakoniec priesvit. zmršťovacou potravinarskou foliou

ak sa ma niekto tu na nieco pýta a neodpovedám, ospravedlnujem sa , no treba ma štípnuť viackrát 😅 predsa len som už stará žena 😝

pristela
15. mar 2012

@mima1311 ja rozrabam farby len s vodou, biely alkohol som napisala len z úcty k holkám , ktoré ho používaju , lebo vraj farby s vodou nevyschnu , ci co. na zaciatku som aj ja davala alkohol ale tmavy rum , ked ine nebolo 😖 ale ted absolut , iba vodu , uschne to tak isto

pristela
15. mar 2012

@heni79 ked potiahnes tortu treba ju "oprášiť" suchym jemnym velkým štetcom 😉 tešim pak na fotosuuuu

mima1311
15. mar 2012

@pristela haaaaa haaaaa vsak vidim , nie ? tu cumakujem den co den a tie tvoje vytrvory su hodne zlata , mam strach co stvoris ked uz budes podla seba profik ked ako zaciatocnik robis take skvosty , normalne mam dakedy depku zo seba , co som to za nemehlo 😀
mne si to neodpovedala , otazku som postrehla jednej kocky co sa ta na to pytala , odpoved uz nie , uz som dlho zrak necistila 😀 , aj to som postrehla cim si to balila , len ten kuzel mi unikol , da sa ten polystyren niecim nahradit ? 😢 nemam , nemam 😀
pocuj to aby som ti vykala , nie ? ked si uz tak ,, v rokoch ,, 😝 😀

pristela
15. mar 2012

@mima1311 jemine nééé, ja mám mentálne 15 rokov !!!! žiadne vykanie!!! som stastna, ze mi konecne asi pred rokom zacali vykať na uradoch 😀
náhrada 😕 veeeeeeeeeeela alobalu 😅 alebo rozrob krabice/karton , ale pak si budes musiet "predpichávať" dierky 😉
ja budem profik,až ked budem na dochodku 😀 len este neviem v čom budem ten profík 😀 😀 a neblázni ake nemehlo!!! kazdy je na nieco šikovný!

mima1311
15. mar 2012

@pristela vsak som si aj myslela 😀 ze mas tesne po puberte , ci si prave v nej ? , rada citam tvoje dotahovacky s ostatnymi kockami , len sa mi nie vzdy da pisat , skrecok rad tuka po klavesnici a potom vypadam ze pisem hebrejsky 😀 teraz uz odfukuje , len ma zas vyhana ten starsi , tak musim zdvihnut tazisko a uvolnit priestor ....asi idem sulkat toho pata a mata 😝

vlada111
15. mar 2012

@dm1 Dani čo si, to je málo, pre mňa môžeš dať vyššiu cenu 🙂

reruna
15. mar 2012

@dm1 no za tu cenu, cos to chtěla prodávat mají u nás nenazdobené, nebo jen tak amatérsky...ale ty tvoje jsou fakt moc krásné, minimálně 1 euro za jeden perníček si ber

reruna
15. mar 2012

@dm1 hodí se k sobě salkový krém a čokoládový?

A jak barvíte hmotu na hnědo - mám formix, je to podobné jako SFV, kakaem se mi to moc nepodařilo, je to bledé a narůžovělé... nechtěla jsem tam kakaa dávat zase moc, aby se mi hmota nedrobila...můžu to pak nabarvit kakaem povrchu? A na sucho nebo s vodou? Chci to na košík....

pristela
15. mar 2012

Holky, moja najnovšia láska 😀 😀 😀 Kitty 😀 inak to s tou striekackou nema chybu, odporucam !!!

Dievcata , ktora to tu davala štrasove kamienky na torticku? kde sa to da za rozumnu cenu kupiť ? 😀 ona spominala tusin cinankov, ci nie? to zrovna nutne potrebujem buduci vikend pre taku cicu na 18tku 😀 neviete poradit?

@mima1311 moje nervy 😨 to mna este puberta čaká ?????

dadka212
15. mar 2012

@reruna ak môžem, ja som robila tortu, kde som kombinovala tieto krémy (salkový a čokoládový) a pani mi volala ešte počas toho ako jedli tortu, že je vynikajúca 😀

dm1
15. mar 2012

@reruna to je najcastejsia kombinacia ak ludia chcu 2 plnky je to mnam 😉

yamahafazer
15. mar 2012

@pristela ja som tie kamienky co som mala na tej topanke kupovala v kik

mia1111
15. mar 2012

@pristela - zapnem net a čo nevidím? KITTY 😀 😀 😀 😀 . No super sa Ti podarila, ako živá 🙂 . Tie číselka zapichneš do torty? A akou veľkou striekačkou si robila obrysy? Lebo u nás majú najväčšie len 20ml a to sa mi zdá furt tenký ten otvor... 😕

mia1111
15. mar 2012

@reruna - no mne sa s kakaom nikdy nepodarilo hmotu zafarbiť, farbila som raz roztopenou čokoládou, teraz mám konečne gelovku Sugarflair a je neskutočne super tmavohnedá, takže stačí málinko 😉

lussy23
15. mar 2012

@kaculka46 nádherná tortička, neverím, že je prvá 🙂 @yamahafazer perfektná @pristela krásna kittynka.

pristela
15. mar 2012

@mia1111 😀 😀 😀 😀
no tetuš ja to robila päťkou 😀 😀 😀 moj ma len 2 a 5, to ma otvor i tak rovnaky, ale mne sa tato hrubka páčila , ja by som uz vacsie ee

reruna
15. mar 2012

@mia1111 tak já ji nemám a potřebuju to na zítra, tak to zkusím asi tím kakaem ještě potřít....

mima1311
15. mar 2012

@pristela odpadnem ....

heni79
15. mar 2012

@pristela
Ja som na to oprášenie aj myslela, ale jediný jemný štetec mám ten, ktorým si nanášam púder na tvár. 😅
Tá voda vcelku schne, tak je to iba miestami lesklé. Uvidíme zajtra. 😎
Torta je zdobená minimalisticky, na prianie môjho drahého. Nemá rád poschodové torty, lebo sú podľa neho neho nepraktické kvôli krájaniu, rovnako prezdobené sa mu nepáčia. Ja tiež preplácané nemusím, ale bola by som tam dala ešte niečo. Ale povedal, že stačí, tak čo sním. A poťah chcel čokoládový, tak som aspoň mramorovanie vyskúšala. 😉 Toľko k zadaniu. 😀
Pôvodne som vyrobila slnečnicu na ňu (včera), ale dnes sa mi už nepáčila. 😅

mia1111
15. mar 2012

@pristela - ahááááá, tak to mám potom asi to isté, len sa mi zdalo, že tie lemy máš také širšie 😉 😅

mia1111
15. mar 2012

@reruna - to som neskúšala, tak vyskúšaj a daj potom vedieť 😉 .

mia1111
15. mar 2012

@dm1 - krááááááááásne ozdobené perníčky 😵 😵 😵 😵

pristela
15. mar 2012

@mia1111 pchaaa, no mam ich širsie, ty si iná okaňa pozorná 😀 😀 😀 ja tu na tych pidi fotkach nikdy nic nevidim 😠 , sirsie ich mam len niekde ako napr na mašlicke, davala som dva hadiky na seba 😉 a f úziky na tvaricke je jeden šúlok 😀 ale uz za tvarou su tri na sebe-chápes ma , že ? 😕 hej hej cisla pojdu zapichnut, robim podla obrazku co si zadali, čiže nic kreatívne odo mna 🙄

@heni79 chlapi 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 ale je krasna a isto aj chutna !! ja som dnes ukazovala mojmu aku tortu bude mat 😝 a ze sa stavím ze cely potah zje 😀 😀 😀 to hned utekal pozerat ze aká 😀 😀 😀 😀

mia1111
15. mar 2012

@pristela - ahaaaaaaaaaa, tak som Ťa odhalila, si ma chcela ošidit? 😀 😀 😀 Sa mi to hneď nezdalo 😀 😀 😀 😀

abriela
15. mar 2012

@heni79 suhlasim s manzelom. Poschodove torty su neprakticke a zda sa mi, ze aj take vymakane postavickove. Ved co potom s postavickou? Aspon u nas v rodine je to tak. Moje modelovanie skonci spat u mna, lebo nevedia co s tym.

mia1111
15. mar 2012

@abriela - ja som robila jedinú poschodovku zatiaľ pre mňa na narodeniny, pod druhé poschodie som dala podložku z tenkého kartónu obalenú v potravinovej fólii, menšiu ako bol priemer toho poschodia, takže ju vôbec nebolo vidieť, pri krájaní som ju len podobrala, dala na samostatný podnos a s krájaním nebol najmenší problém 😉. Ale jasné, 100ľudí-100 chutí 😉

abriela
15. mar 2012

@mia1111 ja som este poschodovu nerobila. Hodnotim len zo skusenosti, z tort zo svadby.
Ale vacsina sa tu snazi robit krasne torty aj ked malokto dava foto ako sa torta reze. Uz som pisala, ked som videla ako pristelin maly rezat knihu 😠 , ja by som to nedovoli 🤐

reruna
15. mar 2012

@abriela naše děti postavičky jí, mají hmotu hrozně rádi, jakoukoli🙂