Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrianai
17. mar 2012

@dm1 nádhera 🙂

jakelina
17. mar 2012

@janula.h juj, zuby na vodítku, to se taky nevidí každý den 😀 😝

adrianai
17. mar 2012

no a ja pridávam tiež moju dnešnú - chúďatko úbohú orchideu, ja som moc spokojná nebola, ale mamine - oslávenkyni - sa páčila a to je hlavné 😀
viazala som prvý krát, nabudúce budem múdrejšia, no otázka - lupene mám viazať spolu až keď úplne stvrdnú? lebo ja som to spájala po cca 1/2 hodine, zdalo sa mi, že už môžem, ale pri tvarovaní sa mi to deformovalo..zase keď budú úplne vytvrdnuté, tak ich už asi neprispôsobím, či?

janula.h
17. mar 2012

@jakelina no moja keď mi to rozprávala ja som sa chtiac nechtiac rozplakala od smiechu 😀 aj keď strašná vec ale no povedz nie je to na popukanie?

jakelina
17. mar 2012

@janula.h to je k smíchu i pláči. To je fakt, to aby člověk hodně našetřil, když přijde o zuby. 😝 Já jsem si představila, jak si tam dala dvě Orbit žvýkačky, jako ve filmu Denis postach okolí. 😉

katulkaaaaaa
17. mar 2012

ahojte moja jedina tento tyzden 🙂 na spolocnu oslavu s rybarom a pani co radazbiera hriby 🙂

janula.h
17. mar 2012

jej akurát pozerám že téma bola založená 4.3 mne sa narodil syn 4.3

dm1
17. mar 2012

@adrianai spajat isto az ked uplne vytvrdnu ono si to este na tom drotiku poohybas ako potrebujes 😉

alenv
17. mar 2012

prosím nevíte kde na youtube jsou nějaké postupy na malování obličejů?

dm1
17. mar 2012

@njonja dakujem 😵 . vnutri su vzdy rozne podla toho ako chcu ludia. Tieto boli orechovy korpus a falosny parizsky a druha vanilkovy korpus a salkovy krem. Spodok je cele na vrchu cokolada a to srdiecko je potiahnute cokohmotou

dm1
17. mar 2012

inak baby podarilo sa niekomu kupit to salko v akcii v lidly??? ja som bola v 2 a nikde ani chyru ani slychu..... ale amerikancov na MMF maju este 3 krabice

79zuzana
17. mar 2012

ahojte. Konecne uz aj moja po takmer dvoch tyzdnoch 🙂

janula.h
17. mar 2012

@dm1 mne ja som kúpila 10 ale poviem Ti bol tam môj tatuš už o 7 ráno 😖

alenv
17. mar 2012

@pristela.. prosím tě ty jsi nedávno dělala uplně dokonalou postavičku a malovala jsi jí obličej kde jsi měla inspiraci?

pristela
17. mar 2012

@mia1111 och moje nervy, zlatinko to si bola ty ? 😕 ospravedlnujem sa za svoju nevedomosť, budem ti pol roka laikovat každu fotku !!!!! /ako keby som ich i tak nelaikovala 😝 / 😀 😀 😀

@njonja nie , ja neviem vobec pekne pisať, mojmu minule na poste teta vravela ze nech pisem krajsie na baliky a on jej, že : "čo s nou mam robit , ona inak nevie písat, to bude asi to umelecke písmo " 😀 😀 😀 😀 😀
na torty niekedy pisem len tak ako ma napadne, a niekedy kukam na obrazok na nete a idem ako tak podla neho, nepredkreslujem si to nicím, hned fixou abo štetcom, ale ked vyrezavam pismeno tak si predkreslujem na papier, alebo ak nenajdem nic na nete, tak si skusam nakreslit na papier.

@adrianai napichala som do nich šparadla a pak bodla do torty, vzdy to tak robim a vzdy v pohode stoja 😀 tento krat som ale natrela spodok aj jedlym lepidlom, bo tieto cisla boli dost vysoke a tenke, tak som sa bála.

pristela
17. mar 2012

@alenv jo malovala, ale cela postavicka bola len podla mna, nemala som ziadnu predlohu, ved na to nic nepotrebujes, namalujes oči usta a je hotovo, nie?

baby suproveeeeeeeeeee torty!!!!az slinky mi vybehli , vy ste taaaaaaaaaak šikovnééééé 😉 😉 😉 fakt krasa, tesim este na zajtrajsiu várku torticiek 😉

alenv
17. mar 2012

@pristela jo je hotovo 😀 😀 😀 prosím tě a hodíš mi ještě jednou tu postavičku?? Zítra budu dělat Laru croft.. tak bych jí chtěla obličej namalovat

pristela
17. mar 2012

@njonja vcul ma napadlo, ze v poslednom diely o tortach na primaL ta teta nakreslila na potah srdiecko s normal ceruzkou a vravela , ze sa to moze, ze ta tuha nieje zdraviu skodliva ,ze je prirodna ci co, ale asi to myslela jasne, ze v malom mnozstve 😉

macicka84
17. mar 2012

Tak jsem dopatlala prave prdylu pro brachu k zitrejsim narozkam a udelal si rovnou i miminko (kdyz uz jsem barvila na telovou barvu), kamaradce na dort, co ma zitra termin. Mno pecu vylozene pro radost, takze hledam vzdy duvod kdy, komu, k cemu, bo je to pro me neskutecnej relax 😵

pristela
17. mar 2012

@alenv neboj toho, ved oci si malujes aj ty, nie? je to vlastne to iste 😉 keby nieco tak kludne pis a pytaj, ale myslim ze to v pohode zvladnes, si sikulka 😉 uvidis, zacnes a pojde to

macicka84
17. mar 2012

@pristela 😵 😵 😵 😵 😵 Wow

njonja
17. mar 2012

@dm1 milujem orechove korpusy a falosny parizsky! to je take fajne!! Sikulka!! Kedy ja budem vediet robit take krasne cokoladove torty!

njonja
17. mar 2012

@pristela prosim ta, ta postavicka je neskutocna!!!! Ako si ju robila? Je to z modulu, nie? Ale ako si jej potom dala tie mihalnice, z coho su? a zvysok si dotvarovala sama? coi, usta, nos.... a ako si robila tie uzasne vlasy????

pristela
17. mar 2012

@njonja tu je pofotena ako sa robila: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.16989...

ach nahorsie na to je , ze vzdy kazdy mavne rukou ze je z formicky ☹ Takze nie nieje z formicky, robila som ju rucne 😀 s kosticami a velkou ihlou 😀 mihalnice su štetinky zo stetca, vlasy ked mrknes na moj FB je tam foto aj s natáčkami 😀 😀
ja som volakedy chcela kupit formicku na ludi ,a le tusin Danka @dm1 mi vtedy pisala ze su dost velke na tortu a v podstate bolo by mi to aj tak na nic, tolko postav nerobim a ked som skusila da sa v pohode urobit aj rucne

mamina1978
18. mar 2012
mia1111
18. mar 2012

@pristela - 😀 😀 😀

mima1311
18. mar 2012

Babulky strasne moc nam dakujem za ,, paci sa mi ,, ste vsetky neskutocne ....totra chutila , bola taka stavnata a kyselkava tou lesnou zmesou , dokonca aj taky co inokedy jedli tortu len zo slusnosti , si dali este duplu 😀 tak sa strasne vytesujem 🙂

alti
18. mar 2012

Ahojky holky moc Vás všechny chválím, chválím.... neskutečně krásné dorty se tu najdou, hotové umělecké díla, některé z Vás už jsou opravdové profesionálky a když to navíc baví je to super! 😉 Já jsem nastoupila začátkem března opět do prac. procesu a smutně vzpomínám na pohodu rodičovské dovolené! Dortík pro syna ke třetím narozeninám jsem dělala po nocích a rána byla krušná. Nicméně se dortík líbil a náš malý hasič měl velkou radost!
Přeju stálou radost z dortíků a těším se na inspirace od Vás! 🙂

mima1311
18. mar 2012

haaaaaa to su preklepy 😀 citam to teraz po sebe 😀
strasne moc nam dakujem ...strasne moc VAM dakujem 😀
totra chutila ...torta chutila 😀
idem si umyt oci , asi nevidim na klavesy , alebo to bude tym ze tukam a nepozeram , to len az si nemyslite ze som od vcerajsej oslavy ozrata 😀 😀 😀

dadka212
18. mar 2012

ahojte kočky, tak aj ja pridávam svoje víkendové 🙂