Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
26. mar 2012

@irriss presne tak ako hovorí @dadka212 Satin Ice a Gum Pasta !!! a hotovo 😀

zlatat
26. mar 2012

@irriss ale pozor - samotná gumpasta keď stvrdne, je ako betón - zuby si na nej vylámete - to je potom len na ozdobu a veľmi rýchlo schne a tvrdne, takže s ňou treba pracovať rýchlo 😉

irriss
26. mar 2012
zlatat
26. mar 2012

@anibas @irris ... vraj satin ice gumpasta je dobrá - idem si ju objednať a vyskúšam

Aj tak musím uribiť objednávku na WI, lebo mám už len 1/2 kýblika

zlatat
26. mar 2012

@anibas presne aj ja 😀 😀 😀 ... hoci ja mám napečených len cca 180 toriet

miciatko
26. mar 2012

@dadka212
@zlatat dakujem koceny

irriss
26. mar 2012

@zlatat
zavidim..vy uz neexperimentujete, jdete na tvrdo a krasne.. 🙂

dadka212
26. mar 2012
anibas
26. mar 2012

@irriss to sú hotové farebné fondánové hmoty a ako sa mieša Gum pasta ? nie je hotová ? to by vedela @zlatat

anibas
26. mar 2012

@dadka212 presne tak !!! 😉 😉 😉

zlatat
26. mar 2012

@irriss
@dadka212 toto http://www.lineaparty.com/fondente-marzapane/12... je vraj veľmi dobré aj na kvietky

Akurát som volala s Jarom Kováčom, či mi vie povedať zloženie - ak by bolo bezlepkové, tak do toho idem a vyskúšam

dadka212
26. mar 2012

@irriss a aj keď ti samozrejme niečo z tých hmôt zostane, tak to má záruku určite asi rok, to dovtedy nejakú tortičku urobíš aj keď iba pre radosť 😉

zlatat
26. mar 2012

@anibas tá satin ice gumpasta je hotová, netreba s tým nič robiť, len modelovať

dadka212
26. mar 2012

@zlatat ja nemám talent na kvietky, mne na tie moje krásavice stačí aj smartflex 😀

irriss
26. mar 2012

@dadka212
@anibas
@zlatat

Dekuju moc, jakmile si to dam nejak dohromady..prijdu si pro pomoc a zkontrolovani 😉
Zatim moc dekuju, pomohli jste mi vytvorit si predstavu co a kde a na co mam koupit.. 😉

jen mozna jeste barvy...a nejake tipy, kde kopirujete postavicky 😉
nerikejte mi, ze z videokazety z detskych filmu... ☹

irriss
26. mar 2012

mam na mysli barvy - v jakem slozeni-gel, prasek..atd 😉

dadka212
26. mar 2012

@irriss nie je začo 🙂 ak budeš niečo potrebovať samozrejme napíš určite ti tu poradíme 😉 a modelujeme niekto podla obrázku niekto podla fotopostupov na nete...napíš potom o čo máš záujem možno nejaký ten postup nájdeme 🙂

dadka212
26. mar 2012

@irriss a farby skoro všetky používame gélové

zlatat
26. mar 2012

jéj, baby, takže vyzerá to tak, že ten Satin Ice je bezlepkový ... no a vraj je mäkký, teda netreba ho tak rozpracovať pred poťahovaním ako WI, ale že na potiahnutej torte zatuhne ako WI.
Tak ho idem vyskúšať, lebo cenovo je o čosi výhdnejší ako WI - potom zreferujem, ako sa mi s ním pracovalo

zlatat
26. mar 2012

http://www.pravacokolada.sk/sk/potahovacie-mode...
pozrite si dole video - na ako tenko sa dá vyvaľkať a ako sa dá kúsok prilepiť na iné miesto a nezanechá to stopy 😲

pristela
26. mar 2012

@maya30 ja robim tento : http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15171 myslim ze je to to iste ako ty , len sa to robi naraz, nie nesplasne, ved to pecies jeden nejake 2-3minutkya hotofka

katulkaaaaaa
26. mar 2012

ahojte baby prosim ako toto spravit?normalne mmf oblejem cokoladou?nerozpusti mi to?

dadka212
26. mar 2012

@zlatat šak ale ona to ani nevalkala to len "rozotierala" s valčekom 😕 úplne parádne to vyzerá 🙂

simasa
26. mar 2012

@irriss www.formicky.sk - tento obchod posiela aj do zahranicia

dm1
26. mar 2012

@katulkaaaaaa an onormalne oblej ale nechaj si ju hustejsiu neried lebo riedena by ti viac stiekla uplne dole. Ved skus ako sa to bude liat. a cokolada ti MMF ani ine hmoty nerozpusti mozes v pohode

peroli
26. mar 2012

jedna taková malinká svatební dortička 😅 😅 😀 😀

zlatat
26. mar 2012

@dadka212 veď to, že sa pri tom moc nenamakáš 😀 😀 😀 😀

zlatat
26. mar 2012

@peroli toto som videla na FB 🙂

anibas
26. mar 2012

@zlatat ja ked vidím nalakované nechty a zlaté prstene na poťahovke - tak sa mi nožík vo vrecku otvára 😕 😕 😕 😕 😕

peroli
26. mar 2012

pár inspirací nebo jen tak na pokochání.. 😉