Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
27. mar 2012

@pristela neboj si sikula tebe sa isto podari. A MMF cokoladove biele nemoze byt?

dm1
27. mar 2012

BABY mam dotaz - aky dzem pouzivate myslim ked kupujete? domace sa nedaju pri tom mnozstve tort pouzivat tak som kupovala jeden v kaufe taky lepsi visnovy cez 50% ovocia chutil super ale skro omi oci z jamiek vypadli ked som teraz videla cenu 2,1 eur..... naposledy som ho brala za 1,59.... Potrebujjem skusit nieco ine

broucek2
27. mar 2012

@dm1 kupuji na linecké nebo rybízový od Hami. Myslím, že stojí v nabídce kolem 26,- Kč

elienka
27. mar 2012

@dm1 ja síce nepečiem torty, ale fajnový je Lidl Maribell či ako, tiež 50% ovocia a cena neviem presne ale niečo okolo 1,5e

daducha
27. mar 2012

@katulkaaaaaa uplne kludne, neroztecie, uz som to robila 😉

miciatko
27. mar 2012

tak baby mam dobojovane stou mojou ciernou hmotou, najprv sikula som si kkupila extra ciernu a krasne sa mi hmota zafarbila, ale asi som jej tam dala moc a zacala sa mi drobit, tak som tam dala este jednu davku cukrikov ale to zasa len mrvilo, no takto som stravila stou hmotou nekolko hodin az som musela skonstatovat ze takto to nepojde a tak ze hmotu nafarbim, hmota stale pustala farbu a neschla na bokoch, tak som ju dala do chladnicky a asi po hodine uz aj to co bolo suche zasa bolo vlhke, uz som sa zaprisahala ze ziadnu tortu robit nebudem, a viete co pomohlo , dala som tortu asi na dve hodiny do prievanu a ona krasne vyschla a ja uz premyslam ako sa to robi ta torta kosik ... 😀 😀 😀

mariann2
27. mar 2012

@dm1 ja som používala ten maribel z lidlu, ale tiež už stojí cez 2 € 😝

pristela
27. mar 2012

@dm1 nie, musi to byt cista coko ☹

janula.h
27. mar 2012

ešte včera dobojovaná 🙂 a PDT drží super! žiadny problém som nemala 🙂

mmaammiinnaa
27. mar 2012

@halienka ten kopeček upečete v nerez misce o stejném průměru, jako jsou korpusy na dort. Nebo upéct vyšší dort a kraje seřezat dokulata 😉

dm1
27. mar 2012

@pristela neboj to das 😉

dadka212
27. mar 2012

@dm1 ja tiež z lidla používam, ale už ho zdraželi, tiež stojí čučoriedkový okolo 2eura a ostatné troška menej...ale chcem skúsiť z lidla taký s 40% ovocia tuším ten stojí okolo 1,50eura

dadka212
27. mar 2012

@pristela keď si nenašla bleska tak si pozri toto, môžeš si to stopnúť keď bude zozadu 😀

https://www.youtube.com/watch?v=bDfXUwUhk7w
pristela
27. mar 2012

@dadka212 ty brˇo, aj mrknul na mňa 😀 😀 😀 to je dobrééé, kujeeeem aj @zdenallicka dakujem , tiez som ulozila 😵 bo chalan, že si ho prosi nie tak detsky ale co najrealistickejsie 😝

ajka82
27. mar 2012

ine na temu francesco a pretekarska draha ma akosi nenapadlo...hadam je to dobre a bude sa pacit aj chutit 😅

njonja
27. mar 2012

@broucek2 dakujem! Mozno prave preto ma mamina stale potiaze, lebo necita vsetko zlozenie☹

njonja
27. mar 2012

@ajka82 no pacit sa urcite bude! Je to nadherne!

daniz
27. mar 2012

Ahojte kočky idem robiť asi 4-5 tort na PSP. Síce mám nejakú predstavu, ale nejaké inšpirácie by ste nemali?
ďakujem

halienka
27. mar 2012

@mmaammiinnaa
@dm1
Ďakujem vám babky za radu, asi to skúsim teda tak nejako orezať ako radíte. Len teda neviem @dm1 , že čo to "puncovanie" 😅 😀 A ešte by ste mi neporadili prosím vás nejaký krém, ktorý by sa hodil k čokoládovému smartflexu? taký nie moc náročný a nie moc ťažký krémový? Ja som totiž ten typ, že tých ozdôbok a kvietkov sa až tak nebojím, na to mám vcelku nejaký ten talent, u mňa je horšie priamo to pečenie a krémy, v tom teda kapánek zaostávam 😀

anibas
27. mar 2012

@miciatko @janula.h @ajka82 kráááááááááááááásne 😵 😵 😵 😵

jakelina
27. mar 2012

Holky odešla mi dnes lednice do věčných lovišť. Kurník já jsem naštvaná, mám ještě jednu dole, tak jsem přenášela jídlo do lednice a mrazáku a budu běhat po schodech. Naštěstí nemám žádný dort. 😝
Ještě je v záruce, ale kdoví kdy budu mít novou.

darka54
27. mar 2012

ahojte vedel by mi niekto predat alebo poziciat vykrajovac na pismena na marcipanovu tortu??? dakujem

reruna
27. mar 2012

@jakelina teda to je pech☹ když je v záruce, tak ji opraví?

mamina1978
27. mar 2012

@jakelina No teda ☹ najprv pilka, teraz chladnicka 😢 😕 😕 😕

reruna
27. mar 2012

@dm1 já kupuju džemy z Lidlu značka Maribel, u nás stojí od 35-40,-Kč a jsou výborné

dm1
27. mar 2012

@halienka puncovina je len zmes vsetkych odrezkov a kremu pripadne rumu, dzemu aby sa ti z toho dalo dotvarovat tortu do tvaru ako potrebujes, zahladit do obluku a tak.
Co sa tyka kremu ono k cokoladovemu smartflexu mozes mat hocijaky lebo to nie je veru moc tu cokoladu citit 😝 . Ak mas radsej nie maslove kremy tak odporucam tvarohovo - slahackovy. Vyslahat 2 slahacky so 4 lyzicami pras. cukru + vanil.cukor a potom len zamiesat 500g jemneho tvarohu. Vyborny je s ovocim kludne aj mrazene

dm1
27. mar 2012

@darka54 a nemate v blave nejaky obchod pre cukrarov? tusim tortomania je v blave nie? Inak keby si objednlala z www.peceniehrou.sk tak to mas do piatku isto doma

dm1
27. mar 2012

ďakujem kocky s tymi dzemami no vypada ze na slovensku isiel aj ten lidlacky hore tusim budem chodit do ciech kupovat 😝

pristela
27. mar 2012

@reruna no u nas su drahšie ☹

baby pecem ten orechovy a az sa bojím ☹