Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

njonja
4. apr 2012

Dievcata, poradte mi, prosim - idem robit pre kamaratku na nedelu tortu Noahova archa, chcem dat mascarpone crem s malinami.
Mozem ju plnit uz v piatok vecer? mam jej ju doniest v sobotu, len neviem, ci to este bude dobre☹

A mozem dat ten krem pod potahovku? som ho este nerobila, ale ked tak chvalite, tak ze skusim🙂

vecernicci
4. apr 2012

@janula.h tak přesně, naši budou v kauflandu ráno před sedmou, ale zase mi všechno seženou, jsou to správný důchodci 😀 😀 😀 ale na paty nikomu nenajíždí, mamka má ostrý lokty 😀 😀 😀

vecernicci
4. apr 2012

@njonja tři čtyři dny vydrží v pohodě, ale pod potahovku ee, rozpustil by se ti potah 😉

njonja
4. apr 2012

@vecernicci dakujem🙂)) Takze ju spravim v piatok v noci a dam maslo pod potah🙂

pristela
4. apr 2012

@njonja juuuuj o bude nadhera od teba sa tesim , ty si expert na detailíky 😉

baby ja , že idem si oddychnut von s kolacikom a ja deeee...il som sa pustila do viazania kvetináčopneumatík a nakoniec do vypilovania stromov 😠 já som vám ti niekedy taký inteligent ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ a to ma caka nocná ☹ ☹

njonja
4. apr 2012

@pristela dakujem🙂 Uvidim, ako sa mi podari, snad ta nesklamem🙂 A co robis, ked musis na nocnu? Obdivujem vsetkych, co zvladaju nocne.. ja by som to asi nedokazala... a s dvoma detmi!!

marci2305
4. apr 2012

@daducha 😀 Však to...by Vás tam utlkli čakanami.. 😀

lussy23
4. apr 2012

@janula.h krásna @reruna krásnučké tortičky @marci2305 krásnučká tortička

vecernicci
4. apr 2012

tak jsme nařízli ten dotrík red velvet a už je jen čtvrtka, je fakt výbornej 😵 když do rána něco zbyde, tak ho vyfotím jak vypadá na řezu, teď večer by na tý fotce stejně nebylo nic vidět 😝

pristela
4. apr 2012

@njonja aale ja mam prácu doma, nastastie 😀 musím urobit celu babulu ☹ ☹ ☹ to by este ako tak slo, ale medzi nejak musim vymodelovat kona ☹ aby stihol vytvrdnut aspon na tolko ze bude drzat tvar ☹ len neviem ako ja kone neviem, nepoznam ☹

vecernicci
4. apr 2012

@pristela já bych to udělala tak, že bych si našla fotku ležícího koně, třeba tuhle http://horsie-wolfie-16.deviantart.com/art/Hors... a podle toho bych ho vymodelovala, na to postup není potřeba, já tu lišku taky budu dělat tak ii jinou zvířenu tak dělám 😉
zadej si do googlu horse lying down a vyjede ti hafo fotek ležících koní jen si vybrat

vecernicci
4. apr 2012

@pristela hele a podle týhle figurky by to taky šlo pěkně http://www.google.cz/imgres?q=ležící+kůň&hl=cs&...

zdenallicka
4. apr 2012

@pristela Jak vypadá květináčopneumatika? 😕

njonja
4. apr 2012

Aspon ze tak🙂 Drzim palce na kona🙂 Ak mam byt uprimna, zatial som nenasla takeho pekneho tortoveho kona, co by ma chytil za srdce. Sa tesim na tvojho🙂

abriela
4. apr 2012

@mizulienka ja malokedy nieco vazim, davam presne a dala som asi len malu lyzicu. Teple cesto som natierala teplym kremom. Robili to do tyzdna 2 zname, 1 chlap - manzel znamej a kazdy si tuto marlenku chvali. 😉
@pristela pernik neviem upiect ani ja. Pred 2 tyzdnami si ho u mna objednala mama. Samozrejme sa nepodaril. Cesto zvycajne robim na robote. Tak som skusila este raz, vzala rucny slahac, miesala na 2 stupni z 8 asi 2 minuty. Cuduj sa svete podoril sa.
Vyslahane cesto na pernikovy kolac a len zlahke premiesane sa pieklo rovnaky cas, pri rovnakej teplote a prve malo 1cm, druhe nevyslahane asi 5cm.

vecernicci
4. apr 2012

@vlada111 tak ti děvče pěkně děkuji 😝 známá viděla na fb toho tvojeho chameleona a v říjnu ho chce po mě taky, ona chce strááášně živýho ,ale manža nechce, tak jí budu muset udělat aspoň dort 😝 😉

janula.h
4. apr 2012

@vecernicci Ty to zvláááádneš 😉

iwulka23
4. apr 2012

Ahoj ženušky 🙂 som tu vyše mesiaca nebola 🙂 a trocha som toho napiekla 🙂 tak pridávam 🙂) cicíky som robila drahému k meninkám 🙂 a druhá je moja 1 svadobná tortička 🙂 šla ako darček 🙂)) a som na ňu takááá pyšná 🙂

vlada111
4. apr 2012

@vecernicci nooo tak to je ono 😀 😀 😀 Ale neboj, zvládneš ho ľavou zadnou, ty si na 3D už macher, u mňa to bola len druhá, takže pre teba to bude v poho. Keby si potrebovala radu, poradím rada profíkovi 😉

vlada111
4. apr 2012
hobitkova
4. apr 2012

@vecernicci teď jsem četla tvůj příspěvek, žes pekla red velvet, dávala jsi ho i pod potahovku? strašně mě nadchl a na Prima love ho pod potahovku dávají, tak nevím, jestli se do toho mám dát a zkusit to, napřed bych radši znala pár názorů, popř. zkušeností, díky

alicc
4. apr 2012

ahojte,
ja sem prispievam- teda skor sa pytam ked nieco potrebujem, ale sledujem vas stale. tu su nejake moje posledne torticky 😉

vlada111
4. apr 2012

😕 😕 😕 😕 😕 baby potrebujem pomoc. Ako sa robí tá hmota z burizónov či z čoho na modelovanie čo používajú na Prime v programe o tortách? 😝 😝 😝 😝 😝

lussy23
4. apr 2012

@iwulka23 parádne
@alicc krásne

alicc
4. apr 2012

dakujem vam vsetkym za lajky 😉 , velmi ma to tesi od takych proficok ako ste vy 🙂

dm1
4. apr 2012

@vecernicci vidis a to je nevyhoda ked lajkujeme na FB vselijake uzasne torty potom to od nas ludia chcu 😀

alenv
4. apr 2012

teda holky já nevím.. nemáme prima love.. ale co z této hmoty jako dělají?? vždyt to musí být celé hrbolaté

alenv
4. apr 2012
vlada111
4. apr 2012

@alenv ja chcem z toho urobiť brucho ovečky, lebo Smartflex by mi klesal. Aj tak to oblepím guličkami.