Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
25. apr 2012

tak kočky tu je ten môj papagáj kakadu 😀 alias vypelíchaná sliepka 😀 nakoniec som ho robila bez postupu podľa obrázku 😝 ostali mi odrezky z torty, tak som urobila aj také menšie kávové zrná z punčoviny 😉
@lamps ozaj tu je aj tá kávová plnka s praženými orechami 🙂

mamina1978
25. apr 2012

Moje konvalinky....tolko ste ich tu spominali, az som sa odhodlala ich vyskusat.
Celkom ujdu na prvy pokus, ci ? 😕 Este ich musim nechat vyschnut a zviazat. A idem dalej modelovat.

vlada111
25. apr 2012

@eliska22 ten papagáj je neskutočne milý, super 🙂

ajka82
25. apr 2012

parada, najskor ma kamoskina svagrina nahana ci mozem urobit na sobotu tortu, dohodli sme sa a ked som dovliekla dnes nakup domov, tak 2 hod na to mi volala, ze ci to nemoze posunut na dalsi vikend, lebo ze nejake 3 baby nemozu prist tuto sobotu 😠 a dalsi vikend sme u nasich, takze nemam ako urobit, tak ze ona mi este zavola ako sa dohodnu... ja myslela, ze ked niekto takto nahana, tak vsetko je dohodnute a nie taketo cachre 🙄

marci2305
25. apr 2012

@eliska22 Krásny... 😉

eliska22
25. apr 2012

@vlada111 no díky 🙂 ten čo si to objednával, tak som s ním volala a on, že čo podaril sa papagáj a ja, že no je ako vypelíchaná sliepka 😀 a on, že to nevadí, to je teraz v móde 😀 😀 😀

jaja555
25. apr 2012

@mamina1978 krasnucke, šikulka.

marci2305
25. apr 2012

@dada2007 Tááák to hej 😉 Šikovný mužíček 😀

dm1
25. apr 2012

@vlada111 @anibas co davate do tej burizonovej hmoty ked je tam ze vanilkovy extrakt 😕

lusil2005
25. apr 2012

@dm1 ja si ho teraz robim, ale bude hotovy az za styri tyzdne. co dam do tej hmoty zatial, neviem 😅 mozno vanilkovu aromu?

dm1
25. apr 2012

@lusil2005 ja nedam nic aj tak to nebudeme jest 😝

pristela
25. apr 2012

@eliska22 ten papagaj je bombovýýýýýý !!!! ziadny vypelichany, uzasny super sa ti podaril a aj tie kavove zrna vypadaju mnaaaaaaaaaaaaam

bambula1307
25. apr 2012

@eliska22 jaaaj krasny papagaj ..sikulka 😀
@dm1 ja som to robila na skusku , nedala som vanilku a bolo to dobre, zozrala som to skoro sama 😀 😀 😉

jakelina
25. apr 2012

@eliska22 papoušek je krásný, jak jsi dělala to peří???

jakelina
25. apr 2012

Holky já jsem zkoušela z těch burizonů a čokolády udělat hmotu a jde to taky super. Normálně jsem nad parou rozpustila čokoládu s trochou tuku, nasypala burizony a zamíchala. Trochu to nechala vychladnout a udělala jsem kuličku, kostičku, co je libo. Kluci to už snědli, bylo to jenom na zkoušku. Tu kostku jsem ztuhlou ještě ořezala nožem a krásně to šlo a byla z toho krásná kostka, rovná jak když střelí.
Napadlo mě to dnes v obchodě, viděla jsem tam takové řezy z burizonů s čokoládou, byly to takové obdelníky.

dm1
25. apr 2012

@jakelina super vynaliezava si dievcina 🙂. podla mna tam vobec nemuselo ani to maslo ist staci nieco co dokaze tie burizony zlepit a je to 🙂. mne to inak celkom aj chuti 🙂

dm1
25. apr 2012

baby robili ste si niektora formicky doma z Lukoprenu? vypada ze nas dodavatel v praci to bezne pouziva tak drankam kilecko 😀

ajka82
25. apr 2012

takze uz mi zas volali, nakoniec torta na sobotu bude...nechapem tych ludi 🙄 😝

jakelina
25. apr 2012

@dm1 to neznám, co to je za hmotu????

jakelina
25. apr 2012

@ajka82 doufám, že jsi už polovinu surovin na dort nesněla 😀 😀 😀

ajka82
25. apr 2012

nejak moc tu chvalite tu burizonovu hmotu, asi budem musiet aj ja cosi take vyskusat 🙂

ajka82
25. apr 2012

@jakelina vies co? uz som naplanovala tortu brachovi z toho k narodeninam, aj ked nechcel 😝

jakelina
25. apr 2012

@dm1 dívala jsem se na net a dají se z toho dělat formy, tady je ukázka. Tak to vyzkoušej, určitě půjdou udělat třeba nějaké znaky, knoflíky, kola na auta a tak různě.

http://www.odlevacisilikony.cz/shopy/udos.eshop...

lusil2005
25. apr 2012

@dm1 to je nejaky silikon? ja mam doma uz dlho siligum od gedeo, ale este som nenasla odvahu a hlavne prilezitost na pouzitie 🙂 ale podla mna taka tvar barbieny, alebo taketo hovadiny by z toho boli super. alebo v lete sa chystam musle do toho pootlacat 😝

jakelina
25. apr 2012

@ajka82 teď už ji zase bude chtít, tak mu to budeš zase muset rozmluvit 😀 😀 😀

lusil2005
25. apr 2012

@jakelina a dalo sa s tym dobre modelovat? s cokoladou by to mohlo byt super!!!!

jakelina
25. apr 2012

@lusil2005 jo, šlo z toho uplácat co jsi chtěla, když to moc ztuhlo, tak chvilku do mikrovlnky a zase znova.
Já jsem to jenom chtěla zkusit, nic konkrétního jsem nedělala.

79zuzana
25. apr 2012

@jakelina ta hmota, co si vyrobila sa vola rice krispies cakes 🙂 u nas sa to tu robi na vsetkych detskych party, take male hrudky sa hodia do kosickov na muffinky a detske kolaciky su hotove 🙂 a deti to miluju 🙂 a je to uplne jednoduche, len zmiesas tie rice krispies (burizony) s cokoladou a je to 🙂

jakelina
25. apr 2012

@79zuzana no vidíš, já jsem objevila Ameriku 😀 😀 😀 a zase prd 😝 😝 😝

eliska22
25. apr 2012

@pristela
@bambula1307 ďakujem Vám kočky, potešili ste ma 😉
@jakelina no to perie dalo zabrať 😀 vymyslela som si to tak, že som si robila také malé šulčeky a s kosticou - guličkou stenšovala a lepila na vtáka 😀 čím som išla viacej k hlave, tým som to perie robila menšie... docela babračka 😝
jeden holub skončil v koši, druhého kačkovtáka som tiež tak hodila o zem a tento tretí ako tak vyšiel 😝