Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

makinka2
25. apr 2012

@jakelina jo a ten korpus máčíš něčím, nebo dáš jen ten krém. Ted jsem si všimla, že jsi region opava, já region olomouc 🙂

malamargaretka
25. apr 2012

@lusil2005 LUSIIIL dakujeme ti🙂 uz som robila paniku, lebo ja s tym len zacínam a est esom aj s pani z predajne volala, ze co odporuca a potom to nakoniec takto popletiem- to som si ale naozaj nevsimla pri objednavani ...az teraz som sa blizsie pozrela🙂🙂dakujem ti...a uz ked ta mam takto na linke...ako si mam rozdelit ten marcipán- chcela by som tortu potiahnut farebnou- kolko hmoty mam zafarbit- je na to nejaka mierka? a co s marcipánom zafarbeným, ktorý nespotrebujem pri modelovaní, kam s ním??dakujem ti🙂

aduskatt
25. apr 2012

@malamargaretka netusim......v krabicke bol jeden navyse🙂

aduskatt
25. apr 2012

@makinka2 su vanilkovy, cokoladovy a kokosovy

makinka2
25. apr 2012

@aduskatt děkuji tak do toho tvarohovýho krému asi vanilkový, že 😉

makinka2
25. apr 2012

@jakelina a punčovinu z toho krému asi dělat nemám, že? 🙂 To je otázek 😀 😀 poslední 😀 😀

aduskatt
25. apr 2012

@makinka2 ja davam vanilkovy🙂v podstate keby som potrebovala kakaovy, tak dam vanilkovy a kakao🙂))takze aSI TAK🙂

malamargaretka
25. apr 2012

@aduskatt vdaka a este nam odporuc stranku odkial si objednvala:🙂🙂

dm1
25. apr 2012

@malamargaretka jasne v pohode ti to ztvrdne nemusis sa bat 😉

jakelina
25. apr 2012

@makinka2 pokapu šťávou z kompotu, když dávám kompotované ovoce. Tuhý je ten krém hodně.

malamargaretka
25. apr 2012

@dm1 vdaka🙂

jakelina
25. apr 2012

@makinka2 punčovinu jsem z něj nedělala, tak nevím 😠

dm1
25. apr 2012

babulky diky za odkazy na ten lukopren ja som uz tu diskusiu na dortomanii citala len som este skusila nenajdem aj niekoho odtialto kto s tym robil 🙂 . Chcela by som presne nejake gombiky, brosne, tvar vlacika tomasa, nejaky ksicht a nieco take porobit uvidime ci mi to dodavatel doruci v ramci dobrych obchodnych vztahov 😀

mamina1978
25. apr 2012

Dievcata, dakujem vam vsetkym za laiky 🙂 ...... joj to potesi, ze aspon trosku z teorie som dala do praxe. Na tie konvalinky som sa chystalaaaaaa vecnost 😖 . No konecne som sa odhodlala a som rada. 😉
No to naradie je hruza 🙄 to som si dala a maly chce mat vsetkych naradia na torticke 😝 😅 Zatial mam len 4 hotove a aj to im este chybaju oci 😅 😀

mamina1978
25. apr 2012

@vecernicci Prosiiiiiiim potrebujem tvoju radu ☹ ako lepis jednotlive casti z marcosa??? 😕 A ked hmotu zafarbis, je taka mäkksia?

lusil2005
25. apr 2012

@malamargaretka zalezi od toho aku velku tortu ides potahovat, a na ako hrubo rozvalkas. ja spotrebujem na 26 cm tortu tak cca 0,75 kila. ale to je fakt len hruby odhad, nevazila som to. a z toho mi este ostava ked orezem spodok, ale radsej mat viac ako menej. nespotrebovanu hmotu (zafarbenu, aj nezafarbenu) daj do mikrotenoveho sacku alebo strecovej folie, a spät do toho kyblika v ktorom si to kupila. tak ti to vydrzi aj tyzdne. 😉

aduskatt
25. apr 2012

dievcence, stane sa nieco, ked miesto mlieko muka cukor na kasu a maslo vymiesam pod potah len maslo s cukrom?

artepf
25. apr 2012

holky, prosím o radu - když udělám krém ze salka + 1,5 másla a přidám puding z 250 ml mlíka, můžu ho dát po potah? Nebo jaký je ten poměr másla a pudingu, aby potahovka netekla 😝 ? Díky 🙂

mates22
25. apr 2012

@aduskatt potahovce se nestane nic, taky dávám jen máslo s cukrem, můžeš přidat i trochu mouky, nebude to tolik sladké 🙂

aduskatt
25. apr 2012

@mates22 no, len to uz s tou mukou musim varit🙂a tomu som sa chcela vyhnut🙂

jakelina
25. apr 2012

@aduskatt já jsem mouku nikdy nedávala, to do toho másla raději přidám trochu drobečků.
@artepf já raději nic s pudinkem nedávám, tak neporadím. Já mám hrůzu z toho, že mi z dortu začne něco vytékat, jak už se někomu tady stalo a raději neriskuju. Máslo se salkem můžeš dát, to už jsem vyzkoušela, tak si to třeba odeber a až pak tam zašlehej pudink.

aduskatt
25. apr 2012

@jakelina takze maslo, cukor a omrviky?🙂 super napad............kolko cukru asi davas?

jakelina
25. apr 2012

@aduskatt moc ne, ten potah je sladký. Na jedno máslo tak dvě velké lžíce a drobečky co mi zůstanou nebo malinké odřezky.

mamina1978
25. apr 2012

@aduskatt a @jaja555 tu je ten recept na rafaelo creme...... 😉
Jedno maslo ( 250 g) vymiesat s 1 Milchmädchen (SALKO)- nevarene!!! , pridat husty vychladeny vanilkovy puding( 2 zlate klasy v 500 ml mlieka, a 5 polievkovych lyzic struhaneho kokosu. 😉 🙂

aduskatt
25. apr 2012

@mamina1978 kujeeeeeeem🙂)

aduskatt
25. apr 2012

@jakelina vdaka🙂

anibas
25. apr 2012

@dm1 nič - ked nemám - nedávam 😀 😀

anibas
25. apr 2012

@lusil2005 ja som pred týždňom odmietla jednu tortu auto, pretože som mala už veľa objednávok a pani mi hovorí, že len malé autíčko chce 😀 😀 😀

ikula2
25. apr 2012

@eliska22 eliska urob to na sposob lopty upiect korpusy z dvoch pologuli a spoj potom vytvaruj a povyrezavaj

lusil2005
25. apr 2012

@anibas mne dnes volala teta ze na pondelok jej mam urobit tortu. a ja ze nestiham, lebo cez vikend som na vychode odceestovana. a ona ze VED LEN TAKU DVOJKILOVU STIHNEM! 😠
do tesca posielat tych ludi na tie dvojkilove...