Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
25. apr 2012

@aduskatt A @jaja555 a este , ze sa moze dat k tomu ovocie, najlepsie ananas alebo mandarinky , ale ze ona to tam nedala 😉

pristela
25. apr 2012

@lusil2005
@anibas ako som písala na Fb - Česť a sláva dvojkilovým tortičkám !!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

florentina
25. apr 2012

@jakelina super nápad, já ty burizony v čokoládě z obchodu miluji 😉

anibas
25. apr 2012

ináč žienky dnes som bola po 6 rokoch u dr. - mám zdr. problémy a ona, že mám byť celý deň vonku, dlhé prechádzky, veľa pohybu ..... no takže od 1.7.2012 končím s cukrárskou činnosťou, dorobím čo som už sľúbila a dúfam, že ma nikto nezlomí !!!! výnimky budú možno krstinové tortičky

pristela
25. apr 2012

@jakelina sím ta ženska a aku coko si davala? bielu ? s ktorou to bude chutnejsie? by som urobila take tie do kosickov ako @mamina1978 písala 😵 mám totiž na piatok nečakanú oslavu a ja nejak nemam cas ☹ má to byt sice moja oslava 😅 ale holka lubi strasne tiramisu tak urobim to a na nedelu kedy je dalsia oslava 🙄 chcem robit len tu piskotovu torticku 😅 bo pecene torty mi uz lezu krkom 😝 a jasnacka ze vsetky budu obalovane v čokolade, kto by to žváchal tie poťahovky 😀 😀 😀

pristela
25. apr 2012

@anibas si potiahni kuchynsku linku na balkón a ked budes chodit k rure a do chladnicky sa naprechádzas dost 😀 juj , skoda to bude, ty a skončiť ☹ ☹ ☹ ☹ ale tak zdravie je prednejsie to je jasné 😉 😉

anibas
25. apr 2012

@pristela veď som dostala tabletky na hlavu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 neokysličuje sa mi dobre hlava, mám nízky tlak, anémiu, závraty hlavy a čo ja viem čo ešte zistia 😀 😀 - potrebujem výbeh !!!

pristela
25. apr 2012

@anibas však ti stále píšem, že dojdi na kávu !!! Ku mne to máš akurát na skok 😀 a moj by si s tebou aj mohol porovnávat tablety na hlavu 😅 😅 😅 šťastný to muž ! , čo všetko má vďaka mne 😝 😀 😀 😀

aduskatt
25. apr 2012

@mamina1978 ovocie neeeeee🙂))to by to pokazilo, ja by som tam dala len mandlicky🙂

ajka82
25. apr 2012

@anibas to naozaj uplne takto skoncis? ☹ inak oklo 18tky som mala to iste...vlaste to zistili az dost neskor a uz rozmyslali, ci sa mi nerobi nejaka bublina v hlave a netlaci na nervy, ked nevedeli preco stale odpadavam, ale preslo 😉 ...ale nizky tlak mi este zostal-o jeho zvysenie sa mi stara mm a deti, ked vidia ze s tlakom je zle 😀

baby kukam nieco na detsku oslavu 3 rokov...akoze skupinka z MK baby a ich deti... len sa stale neviem rozhodnut, ci cerveno zelena kombinacia alebo zeleno zlta- poschodova, co by ste dali radsej? kedze su tam aj baby a chalani 😕

mamina1978
25. apr 2012

@aduskatt Ved som pisala, ze ani ona tam do tej svojej nedala ziadne ovocie, ale v povodnom recepte bolo . 😉
A s tymi mandlami , to by mohlo byt dobreeee 🙂 to je super napad. 🙂

malamargaretka
25. apr 2012

@lusil2005 dakujem ti🙂 velmi zaadu🙂 a este otázka - ako z tej na kamen tvrdej hmoty spravím tu uzasne mäkku hmotu? mačkaním, alebo to má aj nekajý skvelý fígeľ🙂

lucka_o
25. apr 2012

@anibas aleeee hlavu hore....vsetko sa poriesi, ved torticky mas neskutocne, a verim ze ti bude tazko bez toho, je to taky vybeh vonku🙂 ja mam tiez problemy s karpalnym tunelom a uz by som nemala robit....🙂ta ale to je tak, ides k lekarovi a zisti ti aj to co nechces ☹
takze ja by som sa nevzdavala 🙂)))))))))))))))))))) toho co robim rada 🙂 drz sa!

mamina1978
25. apr 2012

@ajka82 cerveno - modra 😉

malamargaretka
25. apr 2012

@mamina1978 ...k čomu sa tento krém dá použiť- pod potahovku?

mamina1978
25. apr 2012

@malamargaretka oooo nie !!!!!! rozpustil by ti potahovku 😢
Je to len krem do torticky🙂

malamargaretka
25. apr 2012

@mamina1978 aha🙂 dakujem ...este som neznalec v tychto veciach🙂 a co by bolo vhodne pod potahovku ak sa chystam robit mramorový korpus a parížsky krém?

ajka82
25. apr 2012

@mamina1978 🙂 si mi dala chrobaka do hlavy...asi sa mi o tom bude snivat dnes 😝

mamina1978
25. apr 2012

@malamargaretka ja davam len maslo vymiesane s cukrom. Ale niektore baby davaju k tomu aj obrezky z korpusu. 😉

malamargaretka
25. apr 2012

@mamina1978 akože cele maslo s cukrom kryštalovým? kolko asi toho cukru? vdaka

mamina1978
25. apr 2012

@malamargaretka zalezi od velkosti torty , ale normalne staci 1 maslo a dve - tri pol. lyzice,, praskoveho cukru´´.Teda aspon ja tak davam 😉

malamargaretka
25. apr 2012

@mamina1978 dakujem ti velmi pekne🙂dobrú noc

mamina1978
25. apr 2012

@malamargaretka neni zac 🙂 😉 aj tebe dobru 🙂

aduskatt
25. apr 2012

@mamina1978 urcite skusim, mandle milujem🙂

daducha
25. apr 2012

jaj baby,tak som dnes miesto robenia kvietkov bola na koncerte Michala Davida a bolo to uzasne 😵 😵 😵 .Vsetky velke hitovky,uzasna atmoska len skoda ze dnesnu robotu budem zajtra dohanat ☹ .Ale stalo to za to 😉 .Tak dobru noc,som hotova,utekam spat .

daducha
25. apr 2012

@anibas to maslis vazne?Bola by velka skoda keby si s tym uplne prestala,mas nadherne torticky 😵 .drzim palce nech si z toho co najskôr vonku a môzes zase piect 😉

moncicatko19
25. apr 2012

http://www.peciem.sk/peciem/eshop/0/0/5/141 baby to nepusta zelenu farbu ze?to je iba tak zelena farba podlozky vsak?nemam skusenost tak preto blba otazka🙂 🙂 🙂 🙂

dm1
25. apr 2012

babyyyyyy prave som zozrala celu tu burizonovu hmotu 😝 . z coho ja spravim vlacik 😀 . Na moju obranu som to robila len z 30g burizonov lebo som zbytok zozrala este pred zarobenim 😀

dm1
25. apr 2012

@moncicatko19 nepusta je to iba farba podlozky 😉 . Vidis si mi pripomenula ze ju mam a eset som ju ani nepouzila 🤐

gagarinka
25. apr 2012

@bzucinka2 ďakujem, na to som tiež myslela, ale asi by som skúsila tú variantu od @jakelina s čokoládou, lebo ja nie som s mmf veľmi kamarátka, mne vadí ten bordel okolo toho 😅

Ináč baby, čo kreslíte na poťahovku, tuším @pristela mala také maľované torty, tak to maľujete gelovkami rozriedenými s alkoholom, či len čisto s gelovkami ako takými? Nechcem robiť celú maľovanú, len rozmýšľam, že by som nejaké malé motívy nakreslila, a ja som doteraz nejaké čiaročky alebo niečo robila len gelovkami a ono mi to nikdy neuschlo. 😅 Raz som len niesla tortu, čo sme išli na oslavu ku kamoške, a na bundu sa mi otlačilo obočie 😀