Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
28. apr 2012

@irriss zaujimavy recept🙂ale to bude asi skor kysnute z toho, nie piskot, ci?

larah
28. apr 2012

@bambula1307 krásna orchidea

irriss
28. apr 2012

@aduskatt 😀 😀 😀
prave ze piskot..straaaaasne jemny...nejlepsi je z neho rolada na velkem plechu..😉 strasneeee vyskoci..je lepsi ho rozdelit na dva korpusy a nebo na jeden velky😉

zrovna jsem minule na nem delala ovocny dort s jahodama a zloutkovym kremem - polity zelatinou 😉

larah
28. apr 2012

@janulka54 velmi pekná slaná

aduskatt
28. apr 2012

@irriss tak toto urcite vyskusam🙂

aduskatt
28. apr 2012

@irriss a netreba drozdie rozrobit najskor v teplom mlieku?

irriss
28. apr 2012

@aduskatt
je to rychlovka 😉
moje tchyne jedine rychovky 😉 vseho druhu 🙂 miluju jeji kuchyn - nemusim stat v kuchyni a muzu sedet na MK 😀 😀

aduskatt
28. apr 2012

@irriss hehe, fajny dovod🙂)moja svokra pravy opak.............tak vari minimalne tri styri hodinky a vseeetko robi straaasne zlozito

irriss
28. apr 2012

@aduskatt

smichas zloutky s cukrem az do "bublinek"
pridas skrob s drozdim (susene v pytlicku - 8g)
a naposledy vmichas vareckou 2/3 naslehane bilky

Vlejes na formu a hotovo 😉

nestaras se o nic..v predehrate troube na 180 do 10min je Zazrak hotovy 😉

bambula1307
28. apr 2012

@irriss Fiha, ze sicilia 😎 ..dufam, ze ta pozyva na navstevy 😀 😀
zaujimavy recept, na ake kolaciky ho pouzivas? fiha tolko skrobu...je dobry ten piskot?

Ja si pamtam zo skoly hmotu beze ..len bielky cukor a orechy..to sa bielky s cukrom uslahali pridali mlete orechy a dalo na plech piect... plinili sa tocili na rolady..trosku to bolo take tuhe..od orechov a cukru..ale tak da sa aj take.
@lifinka juj krasne sa ti podaaril 😀

janula.h
28. apr 2012

@kukynka2 kašli na ňu blbí lidi taky .... mala si jej povedať viete čo dajte mi ju ja si ju dám ku káve a bola by nahratá ako magn.páska 😝 😝

aduskatt
28. apr 2012

@irriss ahaaaaa, tak susene drozdie doma mam furu🙂))tak to bude v pohode

janula.h
28. apr 2012

@mizulienka akože prepáč to čo za nánu pitomú bolo? ja nikomu krabice nedávam nech si každý donesie nie som hydinárne aby som mala stále krabice od kurčiat kurnik dala by som jej ju upiecť a ani ruky by nezdvihla nie nad krabicou sa rozčuľovala 😠 😠 😠

lifinka
28. apr 2012

@bambula1307
@larah
@aduskatt
děkuji, jen se dívám na fotku a je vidět, že to vše nej...! je více doleva, chichi asi při dalším zdobení si to napřed naaranžuji pak vyfotím a tím uvidím lépe všechny nerovnosti 😅 😠

aduskatt
28. apr 2012

@lifinka nalavo, ci napravo, chutit bude a je kRasna🙂

lussy23
28. apr 2012

@lifinka krásna tortička
@bambula1307 prekrásna

janula.h
28. apr 2012

@lifinka dokonalý!

lifinka
28. apr 2012

@lussy23 ty si snad děláš poznámky, vždy slovně reaguješ na každý dortík zvlášť, jsi zlatíčko 😎

lifinka
28. apr 2012

@aduskatt máš pravdu 😀 chybami se člověk učí

aduskatt
28. apr 2012

@lifinka to nie je chyba, to je abstraktne umenie🙂)) hovoril moj otec.........faktisticky je ta torticka krasna🙂

vlada111
28. apr 2012

@jakelina no to si ma teda veľmi potešila 🙂 Každý si tu píše ten recept a nie a nie vyskúšať, že Luci? @mizulienka 😀 Tá biela varianta mohla byť super. Že je ten krém voňavý a perfektne drží?

vlada111
28. apr 2012

@bambula1307 úžasná, ako živá

vlada111
28. apr 2012

@kaculka46 opýtaj sa @dm1

vlada111
28. apr 2012

@lifinka a je v ňom pribináčikový krém? 😀

jakelina
28. apr 2012

@vlada111 byl fakt skvělý, dělala jsem něco takového poprvé, tak jsem zkusila jenom pro nás do dortu a kluci mi říkali, že je strašně dobrý a oblizovali se až za ušima. Ty tam přidáváš jakou čokoládu nebo jak ho ještě dochutit??? Poraď, ať mám inspiraci na příště. 😉

lussy23
28. apr 2012

@lifinka 🙂 poznámky si nerobím. 🙂

dm1
28. apr 2012

@kaculka46 ja som robila klasika ako tortu maleho priemeru zrezala som boky to bol hribik a klobucik bola puncovina kuk https://www.facebook.com/media/set/?set=a.21388...

alenv
28. apr 2012

ahoj děvčátka tak můj dnešní děsná rychlovka na zítra.. jedeme na návštěvu k muži kamarádovi a je vášnivý obdivovatel Rossiho.. a když vám řeknu, že mi to muž zavolal ve dvě a já začla ve tři hodiny odpolende péct dva korpusy 😖 😖 😠 z čeho ta helma je... a je téměr půlnoc a já už mám nafoceno 😀 😀 tak jsem ráda.. jsem děsně pomalá

aduskatt
28. apr 2012

@alenv uzasna.ty aj torta🙂

zuzana124
Odpoveď bola odstránená
Zobraz