Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
29. apr 2012

@makinka2 nádhera - že druhá a hned tolik růžiček krásných 🙂

makinka2
29. apr 2012

@reruna děkuji 😉 krásný nejsou to dělá ta fotka 😀 MM mě je pořád kritizoval, ale líp to z toho marcipánu nešlo. bylo jich 42 😝 😎 😀

larah
29. apr 2012

@makinka2 2? velmi pekná

sandrus2
29. apr 2012

Ahojte chcela by som urobiť môjmu synčekovi na 1 rok takú dáku podobnú tortu len neviem ako by som mala urobiť tie kocky či aj tam upiecť dáky korpus alebo to len vytvarovať z marcipánu alebo tej marshmalow hmoty? Poradte mi prosím ďakujem krásne

makinka2
29. apr 2012

@larah děkuji 😉

zuzana124
29. apr 2012

@florentina ďakujem, áno tá ceruzka je celá z marcipánu 🙂

jakelina
29. apr 2012

@sandrus2 jenom udělej z hmoty

sandrus2
29. apr 2012

@jakelina a z akej či to je jedno? toho marshmalowa som síce ešte neskúšala ale veľa ľudí to chváli tak kto vie

mariann2
29. apr 2012

ahojte kočky, nemám šancu vás dočítať celý víkend sme boli vonku, pomedzi to po večeroch som ešte dorábala tortičky, tu sú posledné dve a zajtra pokračujem

jakelina
29. apr 2012

@sandrus2 a jakou hmotou budeš potahovat, klidně to můžeš udělat z marcipánu nebo z nějaké kupované hmoty. Třeba ze Smartflexu

aduskatt
29. apr 2012

no, tak skusim vase vcerajsie dobre rady a som zvedava, ci bude korpus, alebo Etna🙂

sandrus2
29. apr 2012

@jakelina ďakujem krásne hádam to bude dobre lebo v živote som to ešte nerobila teda nezdobila s takýmito vecami 😀 😀 😀 som úplný amatér ale verím že to zvládnem 🙂 tiež som rozmýšlala že kúpim ten marcipán tuším dr oetker to má 🙂

macicka84
29. apr 2012

@makinka2 Je uzasna, vidis jak se ti super povedla 😵

dm1
29. apr 2012

pridavam svoju vcerajsiu pre nasho drobca aj s oslavencom 😵

zuzana124
29. apr 2012

@florentina ahoj ďakujem za podporu, naša malá práve že nemala žiadne príznaky (žiadne teploty, žiadny kašel nič) až jedného dňa sa zobudila a nevedela sa ani posadiť na posteli. Tak sme hneď nabehli ku lekárke, tá nás poslala na otopediu a tam zistili zápal bedrového kĺbu a v priebehu pár dní sa jej tam vytvorila voda, mala neskutočné bolesti 😢 Dokonca jej hneď vzali aj krv a výter z hrdla, krv len ukázala že má nejaký zápal ale až výter z hrdla ukázal že má streptokoka ktorý jej sadol na ten kĺbik, tiež brala ATB a zbavili sme sa ho, tak uvidíme. Inak ten streptokok je strašne zákerný bacil. Som rada že aj tvojej zabrali ATB a že je už v poriadku 🙂

makinka2
29. apr 2012

@macicka84 děkuji 😉 🙂 🙂

zuzana124
29. apr 2012

@lifinka ďakujem, ale bolo ich len 5 🙂 rozdelila som si to tak že v piatok som mala 2 hotove a v piatok v noci a v sobotu ostatné 3 ale bol to riadny zaberák, dúfam že tak skoro nebudem mať tak veľa na víkend. 😝

aduskatt
29. apr 2012

baby, len sa mi to zda, alebo som tu zachytila, ze ozdoby niekto lepi na potahovku bielym alkoholom?:

lamps
29. apr 2012

@aduskatt aj ja lepím ozdoby bielym alkoholom, prečo?

sandrus2
29. apr 2012

Inak baby klobúk dole pred vami niečo neskutočné čo vytvárate to je normálne umelecké dielo no krása 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
29. apr 2012

@lamps len som si chceLA overit, ci je to dobry sposob🙂)takze drzi ako hluchy dvere? doteraz som lepila vodou, ale chcem skusit ten alkohol.......predpokladam, ze postup je vlhym stetcom natriet zadnu stranu a supnut na tortu🙂

daducha
29. apr 2012

Ahojte, tak pridavam aj ja moje torticky ze z oddychoveho tyzdna a ani nechcem mysliet co ma caka tento a buduci .Budem potrebovat este jeden par ruk a 40 hodinovy den 😀 😀 .
Ku tortam - ta na 50-ku mala byt podla toho ako kresli 3 rocne dieta,pre mna dost cudne, no tak to chceli a ta macikova trvala cca 4 hodky,makacka,ale boli z nej taky nadseni ze to stalo za to 😉 .NO a hanusa montanova chceli presne taku aku som uz robila ..

lamps
29. apr 2012

@aduskatt áno presne tak, keď je torta čerstvo potiahnutá ozdoby držia úplne super a keď ozdobujem ozdobami, ktoré museli vyschnúť, tak si v troške alkoholu rozpustím kúsok poťahovky a vznikne mi "lepidlo", ním sa lepí tiež dobre 😅 😅 😅

mia114
29. apr 2012

Neskutocne krasne ste urobili torticky fakt, len kukam, a este kolko ich stihate urobit na vikend 😕 ja som rada ked stihnem 3 a aj to len tak tak 😅
ja som dnes modelovala postavikcy na tortu s dinosaurami, tak som mala co robit, zatial mam len jedneho dina a mamuta, este ma cakaju aspon 3dinosauri bo ich chcu mat na torte vela.

bzucinka2
29. apr 2012

@aduskatt zatazit niecim a vyrovna sa to 🙂

aduskatt
29. apr 2012

@lamps no, mam teraz vytvrdnutu salocku a tanierik a budem to davat dokopy, takze mozem v tej vodke rozrobit biely MMF a potom lepit, jo?🙂, predpokladam, ze ked budem potom MMF lepidlom lepit na smartflex, nic sa nestane.........rozousti sa to hned, ci treba tak ako vo vode rozpustat par hodin?.dik za dobre rady🙂

aduskatt
29. apr 2012

@bzucinka2 no, ved vcera som dostala asi 5 zarucene dobrych rad, takze som teraz vyskusala dve naraz, a to pomale pecenie a zurive miesanie vo forme........a po vyklopeni to otocim na druhu stranu, to bude tri v jednom,. xixi

larah
29. apr 2012

@dm1 to je radost 🙂

eliska22
29. apr 2012

@daducha nádherné tortičky 😵 😵 😵

lamps
29. apr 2012

@aduskatt áno môžeš, ono sa to rozpustí, stačí len trošičku pomiešať. Určite sa nič nestane keď budeš lepiť MMF lepidlom na smartflex 😅