Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

abriela
1. máj 2012

@vecernicci -33%-tná šľahačková smotana (250 ml), 120g kryštálového cukru, 150 g cery, 300-400 g masla podla mnozstva nutely, 1 nutella,resp.nugátová pomazánka.
Smotanu, krystalovy cukor nechame zovriet, po odstaveni pridame 150 g roztopenej Cery, pridame 250-400 g Nutelly. Dobre premiesame a nechame vychladnut.
Konzistencia je dost riedka, ale pomaly chladom tuhne. Po vychladnutí v chladnicke pridáme maslo a vymiesane. Kto ma rad nutelu - je to super plnka.

mates22
1. máj 2012

@vecernicci já dělala jednou tento (opsaný někde z netu) a byl dobrý, ne až tak sladký:
250g másla, 240g nugety, 1 plná lžíce kakaa - vyšlehat samotné máslo a pak do něj přidávat nugetu. Ve dvou lžících krému dobře rozmíchat kakao a vrátit do krému. Nakonec společně prošlehat.

irriss
1. máj 2012

@vecernicci
3-4 zloutky vyslehat s cukrem moucka (mnozstvi podle chuti a volby sladkosti) 😉 pridat mascarpone a nakonec Nutellu 🙂

hotovo😉

p.s. pripadne: pouzivam do pater dortu - respektive (mezipater) altnernativne krem a patro s cistou nutellou 😉

simasa
1. máj 2012

Baby, prosim Vas, nemate nejake inspiracie na tortu v tvare zavinovacky? Viem, ze kedysi sa robili take (zdobene kremom), ale taku nechcem, len potahovanu hmotou. Vopred dakujem za kazdy obrazok, lebo ja som zatial nenasla nic.

peroli
1. máj 2012

@abriela už dlouho se chci zeptat co je to Cera? resp. jak se to jmenuje u nás? nevíš? 😕

dadka212
1. máj 2012

@peroli cera je 100% tný tuk....vy máte tuším Iva

irriss
1. máj 2012

@peroli
ahojky,
cera je "vosk" ..(ale tady 😉 😀 😀 😀 )

irriss
1. máj 2012

@dadka212
aha..tak jsem se poucila i ja, diky 😉

abriela
1. máj 2012

@peroli Dadka ti to napisala. Kedysi za CSFR to bola IVA 😀 , teraz je cera, omega ....

dadka212
1. máj 2012

@abriela 😀 ja som bola v tom, že to ešte existuje 😅

vecernicci
1. máj 2012

@abriela @mates22 díky moc, vyzkouším to na děckách 😀 😀 😀 to jsou nejlepší kritici 😉
@irriss a ty žloutky dáváš syrový? Já to mám na kšeft, tak bych s ev tomhle teple bála jim to dát, aby něco nechytli 🙂 ale pro nás zkusím, já takovýhle věci ráda 😉

abriela
1. máj 2012

@dadka212 no kto vie, mozno aj ano 😀 . Smetol sa znovu objavil na trhu a pritomje kvalitnejsi ako palmarin, aj ked umele masla pouzivam zvycajne len na cesta.
@vecernica krem kt. som napisala je obmena falosneho parizskeho kremu. Robila som ho, pouzila som obycajnu nutellovu pomazanku z tesca a chutil ako nutela - orieskovo.

simasa
1. máj 2012

@vecernicci Dakujem, si poklad 😵 Ja som naozaj nenasla ani jednu.

timonko
1. máj 2012

taká nepodarená rýchlovka...no skúsila som aspoň pipin gel 🙂

vecernicci
1. máj 2012

@simasa já jich taky víc nenašla, ale ta první a druhá není špatná 😉

irriss
1. máj 2012

@vecernicci
ano, davam syrove zloutky...
a pravou Nutellu, protoze Nutella je jenom jedna... 😉

p.s. na kseft, pokud se ji ihned, neni snad ani duvod k pochybam a obavam, ja takto skladuju dort i nekolik dni.. 😉
jen je nutne davat pozor na mascarpone, ktere je pri spatnem skladovani i doslova smrtelne..zvlast v lete jsou tu i "nasledky smrti prave diky mascarpone"

lokalistin
1. máj 2012

@simasa Nasla som taketo nieco

marci2305
1. máj 2012

@gagarinka Podľa mňa určite...Ja by som dala tortovú oplátku.. 😉

mrka2
1. máj 2012

@nikanika28 jeej, tie su roztomile!! uzasne! 😵 😵 😵

marci2305
1. máj 2012

Moja víkendova pre sestru a švagra. Mala som úplne inú predstavu..ale nakoniec som upatlala toto:

marci2305
1. máj 2012

Zabudla som foto 😉

marci2305
1. máj 2012
lussy23
1. máj 2012

@timonko krásna

lussy23
1. máj 2012

@pipka krásnučká @marci2305 krásnučká @mariann2 nádhera @reruna nádherné sú @pipka krásnučká @marci2305 krásnučká

dm1
1. máj 2012

@zuzana124 jaj tak to jasne ja som myslela uz ked boli ceny jasne a tak a to bolo daleko neskor ako tato diskusia 😉 . Osobne nechapem preco to nemoze byt inde zverejnene ked sutaz nie je anonymna 😕

mizulienka
1. máj 2012

@lucula73 ahoj Luci, prepac, ze az dnes, ale boli sme prec...oranzovu mam sugarflair peach a tie plutvy, vykrojim si z hmoty tvar plutvy, hore prilepim sulok bielej a ciernej a kosticou to tak poroztlacam,necham troska preschnut a prilepim na telo, oblozim z boky servitkami, nech nespadne ani na jednu ani na druhu stranu.

dm1
1. máj 2012
dm1
1. máj 2012

@mia1111 zabudla som tie fotky 😅 . Inspiracie z netu

pristela
1. máj 2012

holky, tak konecne robim tu objednavku co si pani zajednala pol roka dopredu 😀 tu aj z dovozom domov, len tak ma napada, ze ja auto bez klímy a povezem to pol hodinu presne na obed 🙄 🙄 infarkt jak vyšitý 🙄
pak ma napadlo 😀 pani chcela najskor len 3kg tortu ale ked sme potvrdzovali vcra objednavku / na tento vikendos/ tak z nej vyletelo, ze nech ma radsej 5kg 😀 + 20mufiniek k nej , čož ma včul zas napadlo na co to jáááá zemepán uložím 😨 myslím konecna podlozka 😕 asi budem vyrabat stojan, bo objednavat draho ma ani nenapadne a ja , ze aka pohoda len ružicky a hotovka 😀 😀 i ked modré 😝 ale co uz , popri nim robim aj tie fialove 😝 ja neviem kde tí ludia chodia na tie farby kvetín!!!!!!