Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
1. máj 2012

@abriela krásne postavičky @sandrus2 čo sa týka postavičiek, nie sú zložité. Na internete, je kopec jednoduchých postupov určite by ste to zvládl i. Držím palčeky a prajem veľa úspechov. Ale keď raz začnete, už sa toho nezbavíte, je to ako droga. Mne stačil len pohľad na tri tortičky vyrobené študentami a bum hobby bolo na svete. 🙂 .

macicka84
1. máj 2012

Holky, chci udelat patrovy dort, dole kulata klasika, prumer 26 cm a nahoru jen male srdce, nema pak potazene vic jak 900g - musim to vyztuzovat??? Nechci tam tem Skopcakum strkam brcka a jine vyztuze uz nestiham objednat 😕 , tak ja nevim... Propadne se to??? Diky za radu!!! 😉

dm1
1. máj 2012

@macicka84 ja by som take male nevyztuzovala len riadne zachladila jednodlive poschodia a dala na seba

dajna11
2. máj 2012

tak a ružičky čakaju na tortičku,ešte lístky a niečo malé biele medzi to 😀 😀

simasa
2. máj 2012

@lokalistin Dakujem, si zlata. Kazdy obrazok mi pomoze, aby som si urobila nejaku predstavu ako na to...

zuzkat1
2. máj 2012

dievcata, mozem urobit korpus v piatok ked je torta na na nedelu.... v sobotu ju chcem dat dokopy... mozem potom po vychlanuti jednotlive korpusy oddelit papierom na pecenie kym ich nenaplnim... a mam to dat do chladnicky kym je len korpus? nerobim klasicky piskot ale take ze muka vajcia, solamyl, cukor, a aj stipka kypriaceho prasku....
a este otazocka... aky robite vanilkovy krem? dakujem🙂

simasa
2. máj 2012

@dajna11 nádherné ruze 😵

simasa
2. máj 2012

@zuzkat1 Mozes, len to treba zabalit bud do sacku alebo potr. folie. Ja som do chladnicky nedavala.
Vanilkovy mam napisany takyto, ale nerobila som este: vanilková plnka
3 dcl mlieka, 2 bal. vanil.cukru, 4 žĺtky, 2 PL hladkej múky, 360 g masla, 200 g pr. cukru. Maslo s 200 g pr. cukru - vymiešať. V mlieku dobre ponorným mixérom vymixovať vanil. cukor, žĺtky, hl. múku a uvariť puding. Po vychladnutí ho vmiešať do masla s cukrom

reruna
2. máj 2012

@mates22 někdy dávám jen čokoládu na vaření bez tuku a jde to taky pěkně, jindy dávám čokoládovou polevu ze sáčku

dadenka1
2. máj 2012

Ahojte šikulky.. nie je tu niektorá z Trenčína? 26.mája chceme krstiť a nemôžem zohnať šikulku, čo by mi tortičku spravila.. ☹ všetky už majú toho veľa...

dm1
2. máj 2012

@dadenka1 skus Mirku je z Trencina http://www.tortyodmamy.sk/users/1mimulilinka. Ja som z Dubnice ale isto by ste mali lepsie priamo z TN 😉

mia1111
2. máj 2012

@vlada111 - ďakujem Vladi, včera som celý večer googlila ;). No mám zopár tortičiek v užšom výbere, tak snáď sa rozhodnem... 😅 . Aj Danka mi hodila nejaké inšpirácie, tak asi z každej tortičky vezmem niečo a nejako to spojím 😀

pristela
2. máj 2012

@dajna11 oooch tie su naaadherne, uuuzasne farbicky!!! ako skutocne!!! 😵 😵 😵 😵 to len ja musim robit objednavky z modrymi a fialovymi ruzami ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

dm1
2. máj 2012

@mia1111 ja idem robit za 2 tyzdne jednu a davam klasika knizku, kalich a hrozno. Tak si vybrala svokra to je pre jej znamu. Dali si aj postavicku ale asi nepouzijem. aj anibas robila peknucku takeho modliaceho chlapca pri takej kulise kaplnky 😉

dadenka1
2. máj 2012

@dm1 ďakujem.. už jej aj volám...

mia1111
2. máj 2012

@dm1 - Dani, ja tiež len takú jednoduchú, mne sa tie veľmi ozdobené moc nepáčia a zasa ja ani neviem robiť kvietky, takže bude fakt jednoduchá. Ale tiež by som chcela kalich, len ten ešte netuším, ako urobím? Poradíš mi? Ďakujem 🙂

dajna11
2. máj 2012

@pristela no videla som na FB ako sú nachystané ako vojaci 😀 😀 ...toto nechali na mna a mne sa toto velmi páčilo..tak snád aj oni budu spokojní

dajna11
2. máj 2012

@mia1111 v časopise TOM je super foto postup....na kalich,uplne sa to zdá jednoduché

mia1111
2. máj 2012

@dajna11 - tak musím kuknúť, ďakujem za tip 🙂

mia1111
2. máj 2012

@dajna11 - tie tvoje ružičky sú neskutočne krásne, ako živé, dokonalé 😵 😵 😵 . Prosím Ťa, z akej hmoty robíš kvietky?

simasa
2. máj 2012

Baby, prosim Vas, este jedna otazka: mate niektora tuto abecedu? Na co je tam ta jedna lista bez pismen? 😅
http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop...

dm1
2. máj 2012

@simasa tiez som hutala ze naco 😀 . bolo mi povedane ze sa s nou ma vykrojit pas hmoty a z toho pasu potom pismenka no haluz riadna. ja ju pouzivam namiesto pravitka ked chcem lem z hmoty okolo torty aby bola rovnako siroka 😅

dm1
2. máj 2012

@mia1111 ja urobim vrch na miske necham riadne vydvrdnut a potom nozku zvlast a zlepim. ozdobim nejakymi ornamentami, brosnami musim pokutrat co sa mi bude hodit. este sa da urobit aj taky pol kalich akoby na torte co lezi ten je jednoduchsi ako stojaci

dadenka1
2. máj 2012

@dm1 a už som sa aj dovolala a sme dohodnuté.. ďakujem

mia1111
2. máj 2012

@simasa - ja ju mám, v návode je napísané, že s ňou vykrojíš pás hmoty a potom pod seba môžeš vykrajovať písmenká, ale ja ju používam často, keď potrebujem niečo rovno odrezať, tak je super ;).
@dm1 - ďakujem... no vyskúšam si to, idem robiť tortu na 3.6., tak ešte mám relatívne dosť času to vyskúšať 😀

dajna11
2. máj 2012

@mia1111 dakujem,poteší ma každá chvála🙂...ja robím čo mám doma,tieto su niektoré z WI,váčšina smartflex,a pár lupienkov aj z K2...nevyhodím zbytky nie? 😀 😀

mia1111
2. máj 2012

@dajna11 - fakt máš šikovné ruky, aj krásnu farbu si zvolila, pekne od tmavšej po svetlejšiu, fakt super 😵

mamina1978
2. máj 2012

@aduskatt Jej ta tvoja kavickova le krasna 😵 A ten napad s tym srdieckom , co spaja obe salky 😵 😵 😵 😵
bomboveeee 😵 😵 😵 😵 🙂

dajna11
2. máj 2012

@mia1111 dakujem,ved sa s tým piplem ako besná....farbím a farbím 😀