Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
3. máj 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=cirkevne-sviatky
Tak tu ich máš od výmyslu sveta 😀

vinka
3. máj 2010

A ja chcem také niečo robiť 😉Ak sa zadarí 😀
http://tortyodmamy.sk/?q=cirkevne-sviatky/na-pr...

miska73
3. máj 2010

milocka - děkuji 😉

anibas
3. máj 2010

ahojte - tak mna čakajú v sobotu 3 torty - 1 narodeniny 1 kg, 2 na sv. prijímanie - všetko pre kamošky - tak to bude riadna skúška 😕 😕 😕 😕 😕 😕

anibas
3. máj 2010

no a ešte ma začal bolieť ľavý bok - asi prievan - už vidím ako budem v piatok o polnoci revať od nervov 😠 😠 😠 😠

neurologia
3. máj 2010

anibas
a ta tretia?-pre koho bude alebo na aku prilezitost?

jaakajka
3. máj 2010

ďakujem pekne za radu, nie som v tom až taký priebojník ale tak čo to som už spravila tak sa snáď niečo z toho zadarí 😀
anibas hoď potom foto na tie k 1.sv. prijímaniu 😀 😉
ja mám zdokumentované čo som piekla len tieto tak môžete kuknúť ako mi to ide

sisa.b
3. máj 2010

ahojte cukrarky,
chcem sa spytat, ci peciete aj ine kolaciky okrem tort. potrebovala by som zacat piect na tu svadbu, lebo buduci tyzden to nebudem vsetko stihat. myslite, ze na veterniky, laskonky a kremese by som si cesto mohla upiect uz teraz? je to vsetko suche, akurat tymi veternikmi si nie som uplne ista. buduci tyzden by som to uz len vsetko naplnila, ked budem torty, rolady a ostatne zakusky robit

alionuska
3. máj 2010

sisa.b nie,veterniky nerob tak skoro..laskonkam sa nic nestane,to je snehove,ale veterniky ti stvrdnu urcite...tie uz na druhy den su take suche a ak ich aj nechas v krabici,tak budu zas ako zadrhnute...robila som v cukrarni,viem.... 😀 😀

sisa.b
3. máj 2010

ali, dakujem za radu. a co medove platy na kremese? citala som v recepte, ze su po vchladnuti uplne tvrde a vlhkost naberaju z pudingu a slahacky 😕

sisa.b
3. máj 2010

a co buduca streda? je to skoro na veterniky? vo stvrtok by som ich naplnila, budu ok do soboty? 😕

sisa.b
3. máj 2010

v piatok by som sa rada uz len tortam venovala

beruska2x
3. máj 2010

ja delam vetrniky z odpalovaneho testa ve ctvrtek vecer, v patek kdyz malej spi po obede je naplnim kremem pudink+rum+maslo a davam do kazdeho 2 platecky broskve, pocukruji se az na taliri a polevu nedelam a jeste v nedeli jsou super....
uz jsem je tak delal nekolikrat k nasim na vikend...

katka1981
3. máj 2010

Ahojte, prosim vas ak poznate cikovnu a lacnu cukrarku, kt. pecie v BA super marcipanove torty, dajte mi vediet do IP. Chcem dat upiect dcerke k 1. rociku. Dakujem.

dm1
3. máj 2010

hlasim ze som prave "ozivila" svoju pokazenu cokohmotu z ladnicky. pridala som tam sirupu a cuduj sa svete normalne som spravila ruzicku z toho 😵 . sice nie je idealna ale aj to potesi. ale je to straaasne mastne. aj ta ruzicka je tak uvidim ake to bude ked to vyberiem z ladnicky. aj som to servitkou masnoty zbavovala ale asi malo stale to pustalo. skusala som aj vygulat placku na potiahnutie islo to ale dost blbo a neviem si teda predstavit s tym potahovat 😕

nadulici
3. máj 2010

katka, a mas uz aj nejaku predstavu, ze co by si chcela dat upiect?

alionuska
4. máj 2010

Sisa.b-medove platy v pohode...len si ich zabal do igelitu,aby uplne nestvrdli...ved aj take upecene predavaju zabalene...ale ten kremes...no ja neviem ci to nebudes mat problem nakrajat potom...ja ked robim krremes,tak v jeden den upeciem,po vychladnuti naplnim,necham stuhnut,dam slahacku a vrchny diel,cokoladu a ked stuhne,hned krajam...vobec sa nedrobi...
Katka1981,ak by si to nemala kku mne daleko,ja ti upeciem co ta len napadne...pozri moj bazar ak chces...mam tam nejake fotky. 😉

daniz
4. máj 2010

Baby, moja mamina krémeš robí tak, že spodný diel upečie vcelku a vrchný už nakrájaný. Potom len poukladá štvorčeky na
puding a lepšie sa jej to nakrája na jednotlivé kocky.

vinka
4. máj 2010

Ali že nejaké ty máš hotový katalog s tortami. 😀 😀 Po skončení materskej si nechceš otvoriť cukráren? 😕 😉

sisa.b
4. máj 2010

baby, a nemate nejake napady na kolace, ktore by vydrzali aspon tyzden, aby osm ich mohla vopred napiect?

beruska2x
4. máj 2010

vydzi linecke, dobos rezy jsou cim starsi tim lepsi 😉 nebo nejake mafiinky ale je nejlepsi to uchovavat v plechove krabici at vydrzi.... nebo napict susenky a pak je jen poslepovat ale ty vetrniky ti nezaberou moc casu, je to rychlovka 😉

beruska2x
4. máj 2010

a 100% medovnik 😉 at uz udelas dort, rezy nabo male kolacky... 😉

henikav1
4. máj 2010

orechove rozteky (vanilkove), cim su starsie tym su lepsie, tie su fantasticke este hadam aj po mesiaci

henikav1
4. máj 2010

a este co dlho vydrzi a dobre vyzera su melonikyrecept, aj postup je na TOM

beruska2x
4. máj 2010

heni co to je za recept?

beruska2x
4. máj 2010

sisa.. ja jeste delam kosicky z testa na pracny, ty si taky udelas dopredu - muzes i 2 tydny 😎 a pak jen naplnis kremem 😉 a pripadne dozdobis... to uz taky moc casu nazabere....

petaba
4. máj 2010

Ahojteee ja len na skok... ešte som nestihla ani čítať... asi až večer... mám robiť úpne jednoduchú tortu ako som robila Erosa, na vrchu majú byť len srdiečka, farby ako na fotke ... ako ich mám rozložiť, aby to nebolo také nezaujímavé? poraďte prosííím 🙂 Ďakujem 😉

jaakajka
4. máj 2010

ja sa chcem ešte opýtať....existujú nejaké vypychovačky na marcipán....to je na čo? ako sa to používa....veľmi ma začali baviť takéto poťahované torty tak by som si chcela nakúpiť k tomu aj potrebné náčinie na pečenie 🙂
inak vybrala som pár tých tort na to sv. prijímanie, čo myslíte ako sú robené tie krížiky na poslednej a tie sviečky? sú naozajstné alebo tiež robené z marcipánu?

jaakajka
4. máj 2010

petab a ten nápis na boku si ako robila?

katka1981
4. máj 2010

nadulici, teraz uz mam. Pisala som viacerym babam a taku tortu si nemozem dovolit, a aj tak by ju mala nemohla jest. Takze spravim nepecenu ale chcela by som navrch dat tu oblatku s motivom Disney, ale netusim kde ju kupit ani ako sa to robi. Nevies mi prosim poradit?

beruska2x
4. máj 2010

jedly papir s obrazkem koupis v cukrarne nebo u nas je maji i v nektere pekarne... dava se to na krem, na slehacku nevim 😕 a pak to pretres zelatinou 😉