Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

peroli
16. máj 2012

@zanet2009 já dělám - 5 vajec, 5 lžic mouky, 5 lžic cukru.. upéct, po upečení hned srolovat.. nechat vychladnout, naplnit 😉

zanet2009
16. máj 2012

@peroli jenom mouku, vejce a cukru? žádný olej, máslo, prášek do pečiva? a nejdřív srolovat a pak jak naplnit?rozrolovat,natříř a zase srolovat?
já jsem roládu nikdy nedělala 😕

eliska22
16. máj 2012

@jakelina no super, to aby sme sa viacej snažili, lebo toto je ako cez lupu 😀 😀 😀

jakelina
16. máj 2012

@eliska22 no to máš pravdu 😀 😀 😀

pristela
16. máj 2012

aach mne sa to takto nepozdava 🙄 straaasne dlho budem rolovat doleeeeeeeeeeee ☹ a neviem si predstavit ked sem nahadzete inspiracie 😕

dm1
16. máj 2012

@pristela ja nejdem kamoska ma akurat vtedy svadbu. ty ides? nika tiez vaha ci pojde tak ta bude asi kamka na predvadzacky lamat 🙂

pristela
16. máj 2012

@dm1 ja este neviem ☹ ked tam nepojdete ani jedna, tak ani ja , som tam sla minule len kvoli tebe 😀

aduskatt
16. máj 2012

no, kokosove muffiny v rure...nemate typ na veeeeelmi rychle ozdobenie? len tak pre detiska, co u nas dnes budu, idem drezurovat matiku🙂

jakelina
16. máj 2012

@aduskatt žluté kolečko z marcipánu a oči a pusu jako smajlíky, to je hned 😉

aduskatt
16. máj 2012

@jakelina
🙂 super🙂 a mam ten vrch muffinu aj potriet cukrovym maslom? asi ano, aby to chytilo......

lucy222
16. máj 2012

Nemate recept/typ na jahodovy maslovy krem?
Co jsem nasla,tak klasika z vanilkoveho pudinku...jen se to pak ruzni - nekdo primichava jahodovy dzem, nekdo pouziva kompotovane jahody... Nemate nektera vyzkouseno? Diky.

adka_praha
16. máj 2012

@lucy222 ja som robila jahodovy krem s jahodami tak, ze som miesto mlieka dala kompotovu stavu a uvarila v tom zlaty klas a prislahala maslo ako ked robis klasicky maslovo- pudingovy krem... a ja som v tom rovno aj rozslahala tie jahody... 😉

dm1
16. máj 2012

@pristela uz ti kamka pisala ci nie? lebo s nikou som pisala 2 dni dozadu a tiez sa jej nechce ked tam nejdem. no ja by som sla skoda toho terminu. niekedy nabuduce

jakelina
16. máj 2012

@aduskatt můžeš nebo stačí marmeláda, nutela

aduskatt
16. máj 2012

@jakelina akurat ked som to dopisala, napadla ma nutela🙂)a to bude fajn, kedze vnutri su zapecene kusky cokolady🙂

maya30
16. máj 2012

ahojte, poradite mi prosim ? Ak ste uz niektora robili svadobnu postel, z coho ste robili celo ? Ja som to skusila zo zlepenych oblatok potiahnutych s mmf ale je to hrube a este to od vcera nestvrdlo ani trochu a spravila som este jedno cisto z mmf a to mi tiez nechce stvrdnut (farbila som kakaom) este rozmyslam ze spravim este jedno a primiesam tam cokoladu, ale uz mi dochadzaju napady ☹ a to ani nehovorim ze cela torta ma mat len 3kg 😒

mamina1978
16. máj 2012

@aduskatt Ked ides drezurovat matiku, daj im tam cisielka 😉 ciky- caky + - a rovna 🙂
nech nevyjdu z cviku aj pri olovrante 😉

pristela
16. máj 2012

@aduskatt ja davala nutelu tiez 😉

@dm1 nepísala 😉 ona na mna nepríde, ja len citala udalost na fb, mna si pamatat nebude 😀 tiez nedávam ani fotose torticiek do "temy" pecenie s kamkou 😅 takze som akoby inkogniko, pokial sa neprihlasim sama 😉
aach aj by som sla , ale sama ☹ ☹

jakelina
16. máj 2012

@maya30 a co z té hmoty z burizonů????

pristela
16. máj 2012

@maya30 a keby das len dve oplatky spolu vyrezes tvar a poliejes/obalis v cokolade? bielej abo hnedej to je jedno, nechas stuhnut a mala by si to hned aj zo vzorom- tych oplatok, pasikov na nich

dm1
16. máj 2012

@pristela no ved ani mna sa nepytala brala to ako samozrejmost ze pojdem a budem predvadzat 😝 . Len som komentovala foto zo stretka v Povazskej - tam mali super velke priestory a baby tam spominali trencin ze mi to nevyda a uz pisala ze "ty neprides?". ako ani niky sa este nepytala neviem kedy chce riesit ze kto jej tam bude modelovat 😝.

anibas
16. máj 2012

@dm1 @pristela baby ani mňa sa nikto nepýtal či idem do PO a som tam napísaná - tak už len z takej povinnosti to beriem a idem, ale posledný X 🤐 🤐

lucy222
16. máj 2012

@adka_praha jj, o tomto jsem četla 🙂 Drží to pak v poho? Ja budu i prvně zdobit krémem 🤐 tak jsem z toho mírně "vyplesklá"... 😅 Každou chvilku mi má přijít balíček s věcma na to 😵
Děkuji 😉

mamina1978
16. máj 2012

@aduskatt Celkom lachke a pritom pekne..... cerveny trojuholnik , styri cierne kolesa, jedna cierna gulka s bielim pasikom, a bielo obdlznik dozadu..... a mas formulky....predpokladam , ze tvoj synacik a jeho priatelia.....cize len pre chlapcov si chcela? 😉

anibas
16. máj 2012

a ešte ma napadlo k tej roztečenej torte @pristela - najlepšie by bolo si vytlačiť doma papieriky:
SKLADOVAŤ PRI TEPLOTE 5-10C a Spotrebovať do 3 DNÍ !!! a nalepiť na podložku ku torte !!! 😀 😀 😀 😀

aduskatt
16. máj 2012

@mamina1978 praveze spoluziacka pride a musim to mat dozdobene tak do hodinky🙂)).idem tam napraskat nutelu a asi nejaky kvietocek vymyslim🙂

aduskatt
16. máj 2012

@anibas a nalepit rovno na tortu na viditelne miesto, xixi

pristela
16. máj 2012

@anibas 😀 😀 😀 😀 😀 inak ja si to asi fakt vytlacim !!!! bo vsak to vravim kazdemu a este aj karton dozadu im odporucam, niekomu aj dam 🙄 oni asi myslia ze to ako tie volakedy s orechmi obsypane a margarinove pusinky okolo 😀 tie boli nerozbitné 😀 😀 😀

maya30
16. máj 2012

@jakelina myslis ze by sa to dalo vyvalkat na tenko a bez hrbolcekov ? Idem z tej hmoty robit vankuse na tu postel tak mozem skusit ...

@pristela asi by sa skrutili, myslim si...lutujem ze som to zobrala, ny skusanie miniem viac ako bude stat cela torta 🙄 tak mi treba 😝 ale tento vikend je nenormalny, vsetci oslavuju.... 😉

dm1
16. máj 2012

@anibas to fakt? akoze ale to je trosku odveci nie???? baby co predvadzavaju sa ich vela teraz buri ze s tym koci a akoze ani sa nedivim mne by sa na tolke stretka ani nedalo popri rodine chodit a nieto este na kazdom makat od zaciatku do konca a nic ine clovek nevidi....