Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
23. máj 2010

@petusko no tak se necham prekvapit 😀 barvu taky nemam koupenou, budu delat prvni tak uvidim jak se to povede a pak si kdyztak nakoupim takovy blbustky 😉
koneckoncu u nas se sni jakakoliv barva 😀 😀 😀 😀 😀

ja jsem chtela ty smouly ale nesehnala jsem 😒

petusko
23. máj 2010

ja som smoulov minule zohnala iba v Lidli 🙂 a dufam, ze ich tam este maju, lebo sa spolieham, ze o tyzden s nimi potiahnem tu tortu 😅

beruska2x
23. máj 2010

@petusko no do Lidlu pujdu asi pristi tyden tak juknu, diky

no jsem na to zvedava 😉

anibas
23. máj 2010

čauko - náročný víkend u konca, deti konečne idú do postele 😀 😉

moje víkendovky prikladám

martinex
23. máj 2010

anibas uzasne torty,vyzeraju ako umele,tak simetricke,hladke,parada 😉 ...ten kriz si mala niecim vystuzeny?

anibas
23. máj 2010

marti - že umelé 😀 😀 😀 😀 😀 a ďakujem za pochvalu dúfam, že aj majitelia boli spokojný - teda svokra a susedka 😉

v krížiku boli 2 aranžovacie drotiky biele - dlhé tak 15 cm- pol na pol - a krížik je asi 6-7 mm hrubý

vinka
23. máj 2010

Anibas aký hrubý si mala poťah na tej bielej torte?Kôli klieštikom sa pýtam.Teraz by som chcela robiť s klieštikmi ale neviem akú mám dať hrúbku 😒

bianca
23. máj 2010

ahojte kocky.Prokladam fotecku mojho trapenia ale nevzdam sa a pojdem dalej

sisa.b
23. máj 2010

anibas, krasne torticky 😵
ako robis tie musle ci co su to naspodu? mam tu kosticu, len som ju este neskusala. obtlacas predom, ci priamo na torte?

janulabj
23. máj 2010

ahojte,no Bianka,už som čakala kedy pridáš .. 😀 😀 😀 suprováááá
ako aj všetky ostatné nové tortičky 😉

vinka
23. máj 2010

Kriste,že trápenia ale výsledok je jak od profesionálky 😉

vinka
23. máj 2010

Sisa asi kosticou.Joj neviem ako na klieštiky 😒

lelou
23. máj 2010

dortiky krasne, moc, ta hmota z tech bonbonu vypada mnohem lepe nez marcipan, ale co uz holky ho milujou, tak se musim podridit, ale nekdy to mozna taky prubnu 😉 , laka me to 😅

lelou
23. máj 2010

koukam, ze mate vselijake pomucky na vytvareni, ale ja nemam nic ☹ , tak se v tom vzdycky jenom nejak poplacam 😀

martinex
23. máj 2010

vinka dobre ze sa pytas,aj ja som zvedava ako s tymi kliestikmi...uz ma cakaju na poste aj s dalsimi vecami 😀

anibas
23. máj 2010

hrúbka mmf asi tak 5 mm, ale teraz sa mi nedarilo veľmi 😒 😒
a spodný lem som najprv kosticou otlačila a potom olepila spodok

spokojný 😨 - má byť spokojní

vinka
23. máj 2010

Môžem aj štvorcovú tortu ozdobiť klištikmi?Joj bojím sa ich neviem ako na to 😒

bianca
23. máj 2010

kocky diky.Keby ste to videli.Kvietky neuschli a fakt sa topili.Nedali sa ani zobrat s torty.Neroztekali sa priamo ale manipulacia veskera ziadna

martinex
23. máj 2010

vinka jasne ze mozes.... ja sa najblizsie ak bude prilezitost chystam ich otestovat 🙂

bianca super je ta torta... aj ked sa nedarilo,vobec to neni vidno 😵

dm1
23. máj 2010

sisa.b ja som to tiez mala na torte na tej vcielke maji. som si vysulala dlhy kusok dala pri tortu a otlacila kosticou az tam

ceja
23. máj 2010

marti a pridavala si nieco ked bola ta cokohmota makka a tvrda alebo len premiesit?.. a potom si valkala na solamyle? neskusala si ci sa v kontakte so slahackou rozteka... asi si dala maslo, ci?...prepac, ze taka zaplava otazok 😒 ale si tu asi jedina s pokusmi s coko 😀

janulabj
23. máj 2010

aj mi je blbé tu dávať moju tortu,ale človek sa učí celý život 😀 a ja s tortami začínam 😀

bianca
23. máj 2010

decka pouziva niekto na potahovanie RDI?

bianca
23. máj 2010

@janulabj ty si koza.Sak je uzasna

ceja
23. máj 2010

janula, ze zacinam 😀 😀 😀 .. je perfektna

janulabj
23. máj 2010

ďakujem,fakt začinam, je šiesta,ale ta prvá ,och,to malo k torte ďaleko...ale učiť sa,učiť sa, učiť sa... 😵

martinex
23. máj 2010

ceja takze.... dala som tam len ten sirup a ked mi moc stuhla supla som ju do mikro na 5-6 sekund a pekne zmakla.
valkala som na solamyle a neskusala som co to spravi na slahacke..ja som tortu potrela tenkou vrstvou dzemu,nechcela som davat maslo.

vinka
23. máj 2010

Janulab,že ti je blbé.A čo,že je krásna?Bože ved idem kuknúť jaká torta a to tak krásna torta.Na poťahu máš vzor.Máš podložku alebo si niečo iné použila 😉

janulabj
23. máj 2010

nooo,niečo inééé, 😀 😀 😀 vyhrabala som u maminy taký jak by obrus ,😝

vinka
23. máj 2010

gumený?Neviem kde by som kúpila gumený obrus.Použiť chcem ako podložku 😒