Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mates22
7. jún 2012

@artepf ty jsou úžasný, jsem se musela podívat zblízka, jestli nejsou živý 😀......čepec nevím vůbec ☹

reruna
7. jún 2012

@artepf ty lilie jsou naprosto dokonalé, fakt krásné 🙂 ten čepec jsem sice nedělala, ale snad by to šlo z té oplatky dortové nebo z perníku....

reruna
7. jún 2012

@zuzkat1 do 26 formy dělám ze 4 vajec mramorový korpus, to je na 2X prořezání, ale je nízký, jestli chceš pěkně vyskoý, tak ze 6 vajec - ale ten já prořezu 3X

reruna
7. jún 2012

@chanella nejjednodušší je vanilkový pudink uvařit jen v 250 ml mléka, nechat vychldit a pak vyšlehat s cukrem a 250 g másla. jestli nemáte rádi máslové krémy, tak zkus 1 tvaroh, 1 ušlehanou šlehačku, 2 vanilkové cukry a 1 creme olé vanilkový pudink bez vaření dr. oetker - jen ten prášek smíchat

zuzkat1
7. jún 2012

@reruna a co tak 5 vajec🙂 kompromis🙂 mramorovy to neviem aky je... to je piskota klasicka... ze muka vajce cukor? lebo ja len taky chcem robit... dakujem pekne... skusim asi tych 6 pre istotu a potom maximalne jedno poschodie potriem dzemom a zjeme🙂

reruna
7. jún 2012

@dadka212 ty už máš praxi teda, mě by trvala postavička určitě aspoň 2 hodiny a to bych předtím ještě 2 hodiny hledala postupy na netu 😀

reruna
7. jún 2012

@zuzkat1 tohle je mramorový, ten dost vyskočí http://www.toprecepty.cz/recept/12135-mramorovy...
klasický piškot - kolik vajec, tolik lžic mouky a cukru a trochu prdopeče bych do formy 26 cm dělala ze 6 vajec minimálně

xdaniela
7. jún 2012

@artepf tie ľalie sú nádherné, skoro neverím, že nie sú živé, krásne.

dm1
7. jún 2012

@artepf tie su prekrasne nemam k nim jedinu vyhradu! 😵

dm1
7. jún 2012

@artepf na ten vrch si potiahni tortovu oplatku ked chces este pevnejsie spoj 2-3 tortove oplatky cokoladou a potiahni

dadka212
7. jún 2012

@artepf nádherné lalie 😵 a tú čiapku no neviem niekto si len vyvalká hmotu vyreže a nechá uschnúť a niektorí potierajú oblátku, nemala by sa rozmočiť, len to potreiš nutelou alebo maslom trocha nech sa to prilepí....

zuzkat1
7. jún 2012

@reruna no aj ja urobim zo 6 a potom uvidim maximalne este doppeciem jeden z 2 vajec... ja davam len muku cukor a vajce...nic ine... zatial som ale nerobila v tortovej forme.. preto neviem kolko mam urobit...na taky mensi plech som robila zo 4 a to uz som ale neprerezavala... no mozno dam 7 vajec radsej... dakujem

abriela
7. jún 2012

@zuzkat1 mne niekedy cukrarka povedala, kazdy korpus treba piect den vopred.
Moja skusenost s pribinackovskou plnkou: jeden den peciem, druhy rano (resp. vecer) plnim, vecer potahujem. Torta je najlepsia 2 den po odstati. Prejde chut, nasiakne cesto.
Takze Zuzka v pohode mozes robit.

abriela
7. jún 2012

@artepf wauu..tak toto je naozaj ako zive 😉

janulkamartinko
7. jún 2012

@asfodelka Nahodou to vypada bombovo,a tvoja masa sa aspon podoba neviem ako dopadne ta moja...perfektne si to vymyslela 🙂

pristela
7. jún 2012

@lucka_o http://www.tortyodmamy.sk/zakusky/marlenka-bez-... a šachovnicovy som ja robila takto vid foto dole 😉

@lokalistin fuha, vsak netusim kolko, veeeeela :D pretoze sa mi pacia vysoke torty 😀 tu je odhalená jedna : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2387450... , ale uz dobosky odmietam , je na to strasne vela roboty ☹ neskutocne vela vajec a váha nijaká ☹

@artepf nááádhernééé lalie 😵 😵 😵 😵 a aj tie listy, neskutocne kraaasne , sa tesim na hotovu tortickuuu 😵 😵 😵 😵

bzucinka2
7. jún 2012

baby mam malo chladniciek !!! ☹ kurnajs aj so zakuskami na svadbu ☹

mizulienka
7. jún 2012

@artepf su neskutocne, nadherne, aj ja chcem vediet take robit 😕 😕

pristela
7. jún 2012

holky stihli mi prist tie cisla od Kamky, krabica obrovska ako slon 😕 ale su náááádhernéééé 😵 😵 😵 😵

mates22
7. jún 2012

tak mi přišel balík a jsem naštvaná, objednávala sem pasta dama top a napsala sem tam, že chci trvanlivost min. do 3/2013, jinak jí nechci a co myslíte......přišla s trvanlivostí do 11/2012. Chtěla sem jen na ozdoby, tak to jako nemám šanci zpracovat s mojí frekvencí jeden dort za čtrnáct dní a kdoví jestli. Půjde s tím i potahovat? Máte někdo zkušenosti?

dadka212
7. jún 2012

@mates22 samozrejme že s tým ide poťahovať, ja som to používala 😉

mizulienka
7. jún 2012

@pristela ake cisla?

lucula73
7. jún 2012

ahojte

@dadka212 tak ananás sa nekonal 🙂 ,vyskúšam ale nabudúce,dala som jahodky nakoniec 😉
krém je pribináčikový 😉
neni marcipánová,ale potrebujem natrenovať riadne čokotransfer,tak som sa realizovala 😉

dm1
7. jún 2012

@pristela a ako to budes riesit das ich do ceny alebo ti to budu vracat? lebo nie je to par centov veru

irriss
7. jún 2012

Pro @lokalistin a nejen 😉

Prosim moc o pomoc..potah jiny nevyresim momentalne jinak, nez ten samy... ☹ t.j. Modecor white sugar paste
ale s kremem poprosim MOC o pomoc...
ok - s maslem..ale jaky (?), osvedceny - potrebovala bych svetly i tmavy😉
Dekuju moc za pomoc, ale specha..protoze musim mit na ZITRA dalsi dort v podobe skolniho Indexu, pokud najdu fotku, poslu vam ji, aby jste mi pomohly s virtualni realizaci 😉 😎

Ja uz jsem z pripravy dortu za posledni tydny dost unavena, vycerpana, ... ☹ ☹ ☹
jinak posilam jeste pro ilustraci posledni dort ze vcerejsi skolni oslavy, je rozkrojeny...je "videt"ze piskot je dostatecne silny/pevny - myslim si, ze se rozjizdi prave kvuli tomu kremu😉 ne kvuli "piskotu" .. 😉..
ale i tak, jsem pro zmenu a zkousku - poprosim i o Recept na 😉 piskot-korpus

pristela
7. jún 2012

@dm1 ja som jej pisala ci by ich nechcela ale ze stoja tolko a tolko , aze su luxusné 😀 😀 😀 😀 😀 vsak chceli luxusnu 😀 ale ked na ne kukam , neviem ci jej ich len nepoziciam, no neviem 😖 skoda ze su take drahe ☹ este mrknem štras v galanterke ci maju a co by stal

zuvinka102
7. jún 2012

ahojte chcela by som vas poprosit o radu.. Chcem na nedelu spravit takuto tortu.. Potrebujem poradit v tom , ze si to ruzove na torte je marcipan podla vas alebo krem .. ak je to krem tak ako tak krasne sa mi podati ho zafarbit dakujem..

ps. nemyslim tu ruzicku ale boky torty

pristela
7. jún 2012

@irriss len bacha na to maslo , musi byt najmenej 82%

irriss
7. jún 2012

@pristela
Drzim v ruce "nemecke"maslo, kde je napsano "materia grassa min.82%" - min. tuk 82% 😉
takze to je OK😉