Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
12. jún 2012

@janula.h to som ešte neskúšala, ale myslím, že keď dáš, nestane sa nič

dm1
12. jún 2012

@pristela ja som si dnes preto kupila flower mam robit frezie /este netusim ako 😕 / tak nech nenervujem s MMF

pristela
12. jún 2012

boze zeny, ved k tej teme č.2 by mal byt nejaky obsah na 1.strane ☹ ☹ vsak tam ake dobre navody ale vsetky ich stahovat do notasu nemozem ☹ ☹ ☹ ☹

@dm1 Dani frezie su strasne lahke , to das v pohode 😵 😵 😵 😵 http://www.tortyodmamy.sk/frezia-pomocou-vykraj...

mia1111
12. jún 2012

@mizulienka - ani mne sa posledne nepodarilo urobiť takú tuhú mascarpone plnku..... neviem, či je to tým mascarpone,alebo čím, ale pomohla som si, že som do toho pridala prášok olé... síce to trochu zmenilo chuť, ale bolo to aspoň tuhé a fajné, také viac vanilkové 😀 . Aj vo štvrtok idem robiť túto plnku, tak mám nachystaný Olé, keby nááááhodou 😀

dm1
12. jún 2012

@pristela dik za link len ked ja nemam vykrajovacku tak to budem skusat podla tohto postupu kde sa to striha noznickami C:\Documents and Settings\home\Desktop\Torty\fotopostupy\kvietky\frézia.mht. je to na svadobnu trotu a maju byt biele ale okolo torty taka tmava kriklava modra stuha ze brrr som zvedava ako to bude vyzerat 😖

pristela
12. jún 2012

@dm1 ja tiez nemam vykrajovacku 😅 som si upravila staru kovovu 😕

dm1
12. jún 2012

@pristela n uvidim ako mi to pojde s tym strihanim este robim aj orchidejky na inu tortu no na paradu tento tyzden 😝

yokralovnayo
12. jún 2012

@lubi22
@mamina1978
@dm1 dakujem kočky za rady!! 😉 pomohli ste ...

dm1
12. jún 2012

@meggie.sk myslela som tym ze je maksia ako MMF ta na torte tak akoby obschne a krasne drzi. PDT mam stale taku maksiu a ked si len niekde skusam dat ozdoby a dam prec vidiet to proste nie je taka pevna ako MMF

jakelina
12. jún 2012

@lucula73 já jsem dělala hranatou krabici, jde to dobře, kuk na fotky. Potáhla jsem boky, na to vrchní bílý díl, uhladila, ořezala a bylo to. 😉

lucula73
12. jún 2012

@pristela neurazila 🙂 ,prečo by som sa mala,ale fakt nemám čas všetko čítať,a cez víkend som tu vobec nebola,tak mi to ušlo..... 🙂
a na tých rohoch sa to tiež akože iba potiahne?alebo sa to nareže dáko??som videla aj narezané boky,že čo je lepšie...

lucula73
12. jún 2012

@jakelina toto som potrebovala vedieť,veľmi ti ďakujem....takže tie rohy sú vlastne tiež iba uhladené? 🙂 🙂
@pristela tak už nič,už som to pochopila 😉

sandrus2
12. jún 2012

Ahojte poprosila by som vás ak máte dáky overený receptík na korpus ale taký pevnejší lebo ja robím iba piškótové cesto a to je také makkšie a chcela by som mamine urobiť teda ak sa podarí tortu v tvare kabelky a keď by som to dávala na seba aby mi to vydržalo aby sa mi to nerozpadlo ďakujem vám za každú radu 🙂

jakelina
12. jún 2012

@lucula73 ano, jenom jako když potahuješ čtverec, jenom si vyválíš menší kus potahovky a obřežeš to podle pravítka. 😉

vlada111
12. jún 2012

@pristela myslím túto http://www.google.sk/imgres?um=1&hl=sk&sa=N&biw... Je super aj v tom, že je veľmi tvárna pri modelovaní a vôbec sa nedeformuje a ako dáš, tak je 😉

mishulle
12. jún 2012

tak jsem doma nenašla nic, v čem sušit růže, tak jsem udělala hada z alobalu, stočila dokolečka a obalila potr.folií

anibas
12. jún 2012

@levandulka3 vážne - idem kuk - to je z jednej stránky 😀 😀 😀

mizulienka
12. jún 2012

@mia1111 ja mam tiez pre kazcdy pripad nachystane creme ole 😀 ale raz, ked som uz mala vsetko vyslahane, zdalo sa mi to riedke, tak som tam dala smetafix a vsetko sa mi to zrazilo 😨

vlada111
12. jún 2012

@dm1 Dani kúp si vykrajovačku, nie je drahá, dostať aj lacnú kovovú,

mia1111
12. jún 2012

@mizulienka - ja ten smetafix nerada používam, lebo aj keď som ho občas dala do šlahačky, tak tam boli také minihrudky, proste už nebola tá šľahačka taká hladučká... Ja už som aj rozmýšľala, že by som miesto Olé dala želatínový stužovač, ten by nemusel až tak ovplyvniť výslednú chuť, či myslíš, že je to blbosť?

mima1311
12. jún 2012

@mia1111 ja som minule davala zelatinovy stuzovac a dalo sa 😉 ....a bola si mrknut ten obchod ?

mariann2
12. jún 2012

@daducha ja som ju tiež kúpila tam, písala som im, kedy ju opäť dostanú, písala mi že dostanú, ale ešte ju nemajú ☹

mia1111
12. jún 2012

@mima1311 - ahoj, tak Ty už si to skúšala? Bolo tam tú "želatínu" moc cítiť, či vôbec?
V meste som nebola, lebo šak počasie je stále nafigu, ale tak možno v piatok sa tam dostanem, hádam tam nezabudnem zájsť 😅 😀

mima1311
12. jún 2012

@mia1111 ano , raz som davala a necitila som vobec nic , niekto ma vyhrady , neviem , ja som bola vtedy spokojna chutovo ...este raz vyskusam a uvidim , ci to nebola len nahoda ....no o pocasi mi vrav , strasne nieco , sme tiez doma zavrety , ja idem zajtra do mesta , mozno tam mrknem 😝 😉

jakelina
12. jún 2012

@mia1111 můžeš zašlehat i Vanilmix, je to trochu pak cítit vanilkou, ale ztratí se to. Já ho mám doma a už jsem taky použila, když se mi nějaký šlehačkový krém zdál řídký.

1katuska73
12. jún 2012

@pristela ahoj, prosim tie sablony si kupila v TO ak ano tak kde kujem.

aduskatt
12. jún 2012

babulky, dostala som taky napad....ak ste to uz robili, prosim odobrit🙂)slahacku prevarit s bielou cokoladou, nechat vychladnut a vyslahat. Zaslahat do toho karamelove salko.................co myslite?

vejinka
12. jún 2012

@aduskatt podla to bude riedke ..moc riedke

vejinka
12. jún 2012

@aduskatt pripadne sa ti to zrazi...neviem neskusala som to nikdy ale sedliacky rozum mi hovori ze to asi nepojde..mozno este maslo aebo stuzovac ..

lussy23
12. jún 2012

@jakelina nádherná tortička @pristela čo to vlastne je to červené na tej hmote? ja to nepoznám, ani v škole sme to nerobili. to je maľované, alebo ako? (strana3081) @fodorka krásnučká @aduskatt krásnučká @pipka krásnučké tortičky @andrejecka tortička je úplne nádherná. Ak smiem poradiť dole dať pásik albo vrkoč, aby nebolo vidieť to odrezané🙂 @lucka_o krásnučká @anda1980 nádherné @janula.h krásne tenisky @ajka82 nádherná, vôbec nevyzerá ako druhá🙂 Z čoho sú tie myšky? To nevyzerá ako modelovacia hmota @79zuzana krásny košík. To sú naozajstné jahody alebo modelované? @mia1111 nádherná @pristela prekrásna torta. @weronnka18 nádherná @moka nádherná, jednoduchá a nádherná