Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
13. jún 2012

@pristela a v minerálkach je chlór?

lussy23
13. jún 2012

@chanella krásnučká je @lenocka23 krásna tortička @zuul krásne torty @mia114 krásne sú tie postavičky @monikad1 krásnučká @anibas krásna tortička @florentina absolútne neviem, ktorý medvedík je modelovaný. Ale vidím, že dva majú lístočky, takže to bude prvý alebo tretí. Sú na nerozoznanie. A sú krásni. Waw, úžasné. @mamina1978 krásne tortička a hento na tej torte môžže byž niečo na spôsob kokosového kmena. Alôe nie so msi istá, to by som ju musela naživo vidieť. @lokalistin nádherná tortička

mizulienka
13. jún 2012

@vlada111 cakate babo? 😉 to je super, ja som chcela este tretie, ale teraz uz nie, teda aspon nie teraz hned 😉
neboj sa, urcite to zvladnes, mala pojde asi do skolky, alebo ju chces mat doma?

@bambula1307 ja som tiez prestala kvoli tomu piect torty, lebo ja som sa vkuse nahanala, cely den som si nesadla, ja som si to uz ani nevedela predstavit, ze byt v pohode iba s detmi, nieco navarit, poupratovat 😀
teraz, ked som prestala brat torty, teda mam ich niekedy ale uz iba tie, co som mala slubene dopredu, ine odmietam...tak sa mi zda, ze je zivot ovela krasnejsi 😀 clovek stiha aj zit 😉 😉

pristela
13. jún 2012

@vlada111 to netusim ale su tam bublinky a aj ked vyhrkam zostanu tam mini .-)))) ale uz som na to dosla skusim kupit tu kanvicu na odchlorovanie a uvidim 😉
baby vsak ja som zas zabudla na jednu tortu 😕 😕 😕 😕 esteze ze pani dnes volala ze o kolkej ma v sobotu prist 😕 som kukala ako puk , ze aka torta ani som nevedela kto je 😕 😕 😕 ale tvarila som sa ako hrdina že viem :D 😀 😀 😀 😀

jakelina
13. jún 2012

@mizulienka vždyť ty jsi jich dělala jednu dobu strašně moc a děti máš malinké jenom jednou a pak ti to třeba jednou bude líto, že jsi si to neužila až děti budou velké, strašně to utíká. Važ si toho nejkrásnějšího věku. Já bych víc jak jeden dort za týden nedělala ani náhodou. Občas dva, ale musí být jednoduché. 😉
@vlada111 moc gratuluju k těhotenství, buď na sebe opatrná.

jakelina
13. jún 2012

@pristela a nespletla si paní telefonní číslo??? 😀 😀 😀 😀

pristela
13. jún 2012

@jakelina a vies ze ma to hned napadlo ? 😀 😀 😀 ale zdala sa mi to byt nejaka moc velka nahoda že by pýtala tortu 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
13. jún 2012

@pristela ty si cislo a aj vies aku mas robit 😀

bambula1307
13. jún 2012

@mizulienka tak sa mi zzda ze sme na tom podobne 😎 ..tiez som uz prestala ..teda jednu mam na 29..ale viac nie..a hadam sa tiez ukludnim a budem trosku aj zit..bo fakt je to moc narocne 🙂. Len teraz trosku skusam kvietky ..to ma bavi 😎
Pozeram, ze si z okolia BA ja som z okolia MA 😎

mizulienka
13. jún 2012

@jakelina ved prave, tiez mi prislo luto, zeby som ten cas premrhala, a oni tak strasne rychlo rastu....tak teraz sem tam vezmem, ked je pre niekoho znameho ale inac vsetko odmietam, chcem si dat aj od toriet prazdniny 😉

lamps
13. jún 2012

@vlada111 jééj gratulujem, to je krásne, že čákáte bábenko 😅, neboj zvládneš aj dve dietky. Ja mám medzi deťmi dvoj, troj a dvojročný rozdiel a som tu. Niekedy síce nie som si istá, či som úplne v poriadku 😀 😀 😀 po 11-tich rokoch na MD, ale to je v pohode 😀 😀 😀 energie mám občas aj na rozdávanie 😅

bambula1307
13. jún 2012

dievcence poradte mi, rozmyslam,ze si kupim zilkovac na list ruze. No k zilkovacu nepredavaju aj vypichovacku..tak ako to mam vykrojit, aby to tam sadlo..pasovalo?

mizulienka
13. jún 2012

@bambula1307 ano treba sa tesit zo zivota, ved je taky kratky 😉 😉

mizulienka
13. jún 2012

@lamps ty si take slniecko, velmi sa mi paci, ako beries veci stale z tej pozitivnejsej stranky 😉 to je super

jakelina
13. jún 2012

@lamps určtitě jsi v pořádku, ale v tom vašem malém bytě tě fáááááááááááákt hodně obdivuju. 😀 😀 😀

lamps
13. jún 2012

@mizulienka
@jakelina dievčence ďakujem, ja si stále hovorím, že mám všetko to, o čom mnohí ľudia len snívajú - krásne, zdravé deti, super manžela a veľa, veľa lásky od detí aj mužíčka. Ale zlé chvíľky mávam aj ja 😀, Majka a väčší byt možno časom bude tiež 🙂

aduskatt
13. jún 2012

baby, mne sa ten nutelovy krem pod potah zda strasne riedky, ako keby sa mi chcel roztekat, ked ho natieram☹..dala som 150g cokolady, 400 g nutelly, nie oriinal a dve masla...v hrnci je to tuhe jak svina a ked to natieram, tak to ryyyychlo makne, bojim sa, ze ked budem zehlit na tom potah, tak sa mi rozuteka cela torta☹

pristela
13. jún 2012

@dm1 😀 😀 no aku ? uuplne uuzasnuu 😀 čoko bomba z vnutra aj z vonka, ozdoba netusim , pre chlapa tusin 😕 pocuj Dani ty budes vediet take tie zelene kudrlinky z drotu v kyticiach co robi trebars Alan , to su len drotiky obalene paskou alebo je na tom aj hmota ? 😕

aduskatt
13. jún 2012

tak, krem ochutnal aj poloviciak a ze moooooze byt🙂

jakelina
13. jún 2012

@aduskatt nutelový jsem pod potah nedávala tak nevím. 😒 Raději dej máslo s cukrem a drobečky.

dadka212
13. jún 2012

@mizulienka ja som pridávala aj oriešky a bolo to tiež super a akurát tento víkend som to kombinovala s malinami a vraj to bolo fantastické celá torta sa doslova zožrala 😀

reruna
13. jún 2012

@aduskatt to ti musí v ledničce ztuhnout, neboj - já teda dělám jen máslo s nutelou, když je to změklé, tak se to krásně natírá, ale to ztuhne pořádně neboj a navíc ještě s čokoládou

jakelina
13. jún 2012

@lamps tak větší byt, to ti přeju, ať máš větší kuchyň a nějaké svoje místečko, kde si budeš někdy moci i v klidu odpočinout. 😉

dadka212
13. jún 2012

@vlada111 jééj gratulujem k miminku 🙂 ale neboj sa 3 roky rozdiel je podla mňa úplná pohodička 🙂

mizulienka
13. jún 2012

@dadka212 som vedela, ze ty zareagujes, super, dakujem ti 😉
ake oriesky si davala?

aduskatt
13. jún 2012

@reruna tak si ma ukludnila..ja som uz chytala mdloby..........lebo ako hovorim, v tej nadobe je to tuhe jak prasa, ale ako to natieram, tecie🙂.tak dam na radu skusenejsej.
juj, baby, ale neskutocne sa tesim, ze ten karamelovy krem je taky fajny a neobkukala som ho nikde🙂

dadka212
13. jún 2012

@mizulienka 🙂 nie je začo 😉 dávala som vlažské mleté opražené 🙂

aduskatt
13. jún 2012

mala oprava....do kremu cely stuzovac zelatinovy🙂

dm1
13. jún 2012

@pristela a ako si sa opytala ze jasne v sobotu mozete prist a aku vlastne chcete???? 😀 😀 😀 . Neviem veru co to je mne to pride ako drot a paska teraz sa zacali hodne predavat aj farebne pasky odkedy je vsade samy alan 😝. hmota to podla mna neni

dm1
13. jún 2012

baby inak ja som taka kacaaaaaaaaaaaa. objednala som si bledozelene dratiky bo mi dosli tmave a ze blede su krajsie ale akosi som zabudla ze pasku mam tmavu tak to nemozem viazat dokopy 😝 . musim dokupit pasku....