Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
13. jún 2012

@dadka212 Dadka robila som z rolády, ale dole mu vychádzal krém a vyzerali ako reaktory v Mochovciach 😝 😝 😝

jakelina
13. jún 2012

@pristela až ti bude třicet, tak dáš paní co přijde pro dort do ruky šitou panenku a ještě jí budeš tvrdit, že je s pribináčkovým krémem s jahodama. 😀 😀 😝

jakelina
13. jún 2012

@anibas no vidíš, tak zase máme zkušenost, že z rolády neeeee 😝 😀 😀 😀

dadka212
13. jún 2012

@anibas no super dík za info to bola Ďalšia možnosť...prinajhoršom budú kocky a basta 😀

79zuzana
13. jún 2012

@dadka212 no ja som robila pred tyzdnom 20 a pani ked prisla tak hovori, a nechcela som 30? tak som jej ukazala papier kde sme to spisovali, bolo tam 20 aj so sumou, ale aj tak odchadzala nespokojna, ze malo byt viac 😝

@jakelina z rolady som este neskusala. To by tiez mohlo byt dobre, len to by musela byt velmi tenucka rolada, lebo co som robila, boli s priemerom asi 6 cm 😝

79zuzana
13. jún 2012

@dadka212 vidis, ale kocky by boli ovela lepsie, cele platy naplnis a potom uz len krajas. Najblizsie to vyskusam, uz len najst niekoho kto to bude chciet, lebo pre nas budem zbytocne potahovat, ked my ten potah nejeme, len odfotime tortu a sup dole s potahom 😀 😀 😀

dadka212
13. jún 2012

@79zuzana ...no hold práca s luďmi....ja mám našťastie zatial celkom dobré ohlasy teda ak mám 😀 až na jeden...

79zuzana
13. jún 2012

@dadka212 ja mam tiez vzdy dobre ohlasy, ale cernochom uz nepeciem ( a to nie som rasistka) 😀 😀 😀

aduskatt
13. jún 2012

@dadka212 ja som nedavno rozmyslala nad tym, ze prisli si pre tortu, tak pochvalili, ze krasne vyzera, ale uz nenapisali, ci aj chutila......tak reku, ak by nechutila, asi by sa stazovali, tak ked je ticho, je to OK🙂

dadka212
13. jún 2012

@79zuzana a čo sa stalo? myslíš originál černochov či "tých našich slovensko-romskych" ?? 😀

dadka212
13. jún 2012

@aduskatt no niektorí ti to nepovedia a ohovárajú....ja neviem....zatial sa nikto nesťažoval, dokonca rozdávajú číslo a pýtajú stále znova a znova 😀

79zuzana
13. jún 2012

@dadka212 haha myslim original cernochov, daju sa kludne porovnavat s tymi slovensko-romskymi 🙂 Robit nechcu a platit za nic uz duplom nie. Oni sa vedia hadat este aj v tescu pri pokladni 😀 😀 😀 Ale teda cest vynimkam 😉

aduskatt
13. jún 2012

@dadka212 tak zrovna u tychto sa ohovarania nebojim🙂

dadka212
13. jún 2012

@79zuzana aháá až teraz pozerám, že nie si na SK 😀

pristela
13. jún 2012

@79zuzana tro ako u nas stym potahom, odfotim a uz hadzem do kosa 😝
a preco nie cernochom sikovno pííís!!!! ja mam robit to svadobku bojnicku pre ludi z afriky 😕 sice bielych ale mozno tam budu aj tmavy

dadka212
13. jún 2012

@aduskatt no veď ako ktorí ja neviem, že by to niekto o mne robil, ale tak ludia sú rôzni 😝

dadka212
13. jún 2012

@79zuzana presne ako my....a keď to dám k nám na tortu tak môj tatko hneĎ to načo si tam nadžgala to lepidlo? 😅

michaelka5
13. jún 2012

zienky, tie gelove farby sa natieraju na uz hotove figurky alebo sa miesaju do zmesy z ktorej idem modelovat ?

dm1
13. jún 2012

@dadka212 tiez si myslim ze nie kazdy nespokojni sa musi ozvat niekto radsej ohovara za chrbtom a ini nemaju radi konflikty tak to nechaju tak 🤐 . sice neviem o tom ze by sa mi to stalo ale tak co sledujem ludi ako reaguju tak vseobecne ked nejaka sluzba nebola presne podla ich predstav.....nie kazdy sa prosto stazuje. Preto mam tak troska vzdy obavuaksa niekto neozve ze ako chutila 😕

dm1
13. jún 2012

@michaelka5 miesaju sa do hmoty. maluju sa vacsinou na povrchu len detaily ako oci a tak

lawli
13. jún 2012

ahoj kočky mam prosbičku...nemáte uložene fotky šľahačkovej tortičky s jahodami ?? niečo na inšpiráciu...vopred ďakujem 😉

dadka212
13. jún 2012

@dm1 presne aj ja mám obavu...je to také no nechcem im písať, volať, či boli spokojní ale zas ma štve, že sa neozvú 😝 keď potom objednajú druhý krát alebo sa stretneme tak sa vždy opýtam 😀

mima595
13. jún 2012

@pristela - neviem, ci myslim na to iste, ale na nasom strestku z toho robl Bohus ...a to je nieco ako motuz /byvale lyko/, len akokeby vo vnutri bol drotik....
sa tp predava ako stredne nite na sitie..asi taky to ma tvar

79zuzana
13. jún 2012

@pristela no taky dlhy sloh som tu rozpisala o tej mojej cernoske a vsetko mi to zmizlo ked som dala pridaj prispevok... ako je to mozne 😝

aduskatt
13. jún 2012

@dadka212 tak keby im nechutilo, tak druhykrat neobjednaju🙂

mima595
13. jún 2012

@pristela..myslela si toto??? na tej modrej lalii je taky zelený konárik..???
nechce mi pridat fotku

dm1
13. jún 2012

@79zuzana zeby ti to MK zablokoval ako rasisticky prispevo? 😀 😀 😀

79zuzana
13. jún 2012

@dm1 asi to bude preto, tiez ma to napadlo 😀 😀 😀 Ale inak to bolo ako o zakaznicke ako osobe ...

dadka212
13. jún 2012

@aduskatt tak ano ale ja pečiem rok a niekto objednáva tortu len raz ročne 😀 ja som doteraz objednala len 2 torty 😀 a zrazu odkedy pečiem, tak torta nesmie chýbať na žiadnej párty či už detskej alebo hocijakej....práve zajtra robím 3D psa nejakeho borderteriera až do čiech si ho objednali, že tam v okolí to nikto nevie 😀

janula.h
13. jún 2012

babyyyyy keď rozpustím čoko v šľahačke potom pridávam tvaroh do šľahačky vyšľahanej? alebo šľahačku do tvarohu?? a treba stužovač? DIKYYYYYY