Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

chanella
13. jún 2012

@jakelina
@lenocka23 dakujem dievcata, vyskusam to ;) ak sa mi to cele nerozsype, tak hodim fotku 😀

eliska22
13. jún 2012

@vierkasteffi ja som čiernym uhlím nefarbila ešte 😝 ale že sa to dá, ja farbím buď gelovou alebo práškovou čiernou a do MMF dávam aj čokoládu, tak sa ti hmota nebude drobiť, lebo ak tam tú čoko nedáš, tak sa ti hmota bude rozpadať....a predsa tej čiernej farby, tam budeš musieť dať viac...

lucula73
13. jún 2012

@eliska22 ahoj,to do každej mmf dávaš čokoládu ?a koľko asi? 🙂

vierkasteffi
13. jún 2012

@eliska22 skusim to teda vymyslieť s inou farbou napr. hnedou no uvidím vdaka za radu 🙂

eliska22
13. jún 2012

@lucula73 nie do každej, len keď potrebujem sýte farby ako napr. čierna, červená, tmavomodrá a pod. 😉 ja dávam bielu čokoládu, na jeden balík MMF tak 1 - 1/12 čokolády, dám si to do mikrovlnky roztopiť tú čokoládu a pootom tam pridám cukríky a dalej robím ako vzdy 😉

eliska22
13. jún 2012

@vierkasteffi aj s hnedou by to nebolo od veci, to sa dá nafarbiť aj kakaom 🙂 alebo tam dáš rozpustiť hnedú čokoládu a máš hnedú mmf

lucula73
13. jún 2012

@eliska22 vidíš,suepr nápad,možno vyskúšam,ďakujem 🙂

luciahromadkova
13. jún 2012

@monikad1 mohli by ste dataj postup pri urobeni cesta? Dakujem.

chanella
13. jún 2012

baby, idem robit tortu pre mojho otca a podmienkou je, ze nesmie by ziadna svetla plnka. Aj korpus by som dala radsej tmavy. Co by ste poradili? Mam za sebou len jednu troticku, takze kazda rada je vitana 🙂 Aku kombinaciu korpusu a plnky by ste mi odporucili? Ma rad banany, tak tie by som tam uricte tiez dala. dakujem vam 🙂

janula.h
13. jún 2012

baby cez víkend 30 ?? zbohom rodzina 😖

vlada111
13. jún 2012

@mizulienka ide do škôlky, ja by som to neprežila mať obidvoch doma. Malá je zlatá, ale asi by ma odviezli 😀 A som pracujúca matka, takže o to viac 😉

vlada111
13. jún 2012

@pristela aj segra ju má, len nezabúdaj, že tam treba pravidelne meniť tie filtre 😉

vlada111
13. jún 2012

@jakelina ďakujem, už som v 21. týždni, tak dúfam, že sme z najhoršieho vonku. Len aby to bolo zdravé 😉

mrka2
13. jún 2012

@vlada111 blahozelam,krasna sprava 🙂

vlada111
13. jún 2012

@lamps si zlatá. Máš môj veeeľký obdiv. Považujem veľké rodiny za krásny dar, len si na to netrúfam. Ja som taká racionálny matka a bojím sa, že budem z dvoch detí na prášky 😀

dm1
13. jún 2012

@vlada111 gratulujem mooooc 😵

dm1
13. jún 2012

@pristela no ked nevies vobec nic tak by som urobila len neutralne vhodne aj pre chlapa aj babu a hotovka. bud nejaky kvet alebo cokoozdoby ako byvaju na cokotortach nieco stocene spiralove s transferom,vejariky,hoblinkya take.a alebo cokomaslu. Sranda som sem isla pridavat foto na inspiraciu ze aka krasna cokotorta s maslou a pozrem blizsie a sak to tvoja torta 😀 😀 😀. Alebo to urob ako cokokrabicu akoze darcek na vrchu masla

dm1
13. jún 2012

@pristela nejdu mi pridat fotky ☹

daducha
13. jún 2012

@vlada111 jeeej, z celeho srdca gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵 .

pristela
13. jún 2012

@dm1 😀 😀 😀 😀 😀 ach, zajtra presmejdim net , mozno pomoze rano aj @peroli 😀 krabica by nebol ale zlý nápad 😕 no neviem ci mi to hlava zobere , že zas krabica ☹

pristela
13. jún 2012

@vlada111 Vladka aj ja gratulujeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 😵

daniz
14. jún 2012

@dm1 prosím Ťa, včera som robila salkový krém a zdá sa mi taký akoby ťažký. Dala som na 1 salko a 250 g masla. Neviem či som to málo vyšľahala, alebo čo, a neviem ako to napraviť: či pridať karamelový puding alebo?

daniz
14. jún 2012

@vlada111 aj jáááááááá. teda gratulujem

daniz
14. jún 2012

@vierkasteffi MMF nikdy neafarbíš na sýte farby. Robí sa to tak, že zafarbíš hmotu a maľuješ povrchu. Tak dosiahneš ten správny efekt. Keď dáš do MMF viac farby - rozpadne sa.

miciatko
14. jún 2012

@daniz ja pridavam vanilkovy puding, zjemni chut aj odlahci tu tazkost, inak aj masla mozes viac pridat

miciatko
14. jún 2012

@vlada111 gratulujem a prajem nech ste zdravucky a krasne tehulkovanie prajem

daniz
14. jún 2012

@miciatko Ďakujem, ale ten puding už nesladíš či?

sven
14. jún 2012

ahoj holky, jdu k vám ještě pro radu.
Na potažení a modelování figurek mám hmotu K2 (od Fialy Praha) a nejspíš mi nebude stačit, tak jsem našla recept na hmotu ze sušeného mléka. Mohou tyto hmoty do ledničky?Četla jsem, že marcipán do ledničky ne, že se rozpouští, tak bych nerada udělala chybu tady s těma hmotama.

A ještě - nevím co za krém. Vím, že některé nesmí přijít pod hmotu, aby právě netekl a našla jsem recept na Maskarpono-jogurtový krém - ten asi přímo pod hmotu ne, že? Tak tedy nějaký máslový? (ale minule se mi zdrcnul ☹, jsem kopyto 🙂. A pak tu mám takové ty krémy v krabičce od Dr. Oetkera - ty bych mohla použít?
Děkuju moc za rady 🙂

monikad1
14. jún 2012

@luciahromadkova Bielka riadne vyšľahať, pridať cukor, spolu znovu šľahať do tuha, pridám žĺtka a nakoniec vmiešam múku s práškom do pečiva a orechy.
Keď v niektorom recepte píše olej a voda, tak dávam spolu so žĺtkom.
Nech sa darí. 🙂

katulkaaaaaa
14. jún 2012

baby dakujem za rady nakoniec som upiekla v miske a srncom chrbate a uz to nejako prisposobim aby nebola extra velka 🙂 este jedna rada by sa mi zisla.....mam jedno karamelove salco 397gr skolkymi maslami mam zmiesat aby to nebolo prilis maslove?davate pod karamelovy krem dzem?