Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
19. jún 2012

@florentina v kauflaci to maju pri chlebe a pecive🙂

dm1
19. jún 2012

@florentina ano klasika v obchode robia sa z toho napr. aj grilazky. je to ako na ruskej zmzline ta oplatka 😉

mrka2
19. jún 2012

@florentina urcite mate, len si to nehladala. neverim,ze nie 🙂 u nas to maju skoro v kazdom obchode, niekde pri chleboch to hladaj.
@abriela no ved uvidis, ak nahodou len prerabal,tak mi kup,prosim ta. a posli cislo uctu,alebo kludne aj na dobierku,ako chces 🙂

dadka212
19. jún 2012

@florentina no keď je nás viac, tak sa to oplatí, teraz vychádza napríklad poštovné na každú cca 1,30eura čo je super a vykrajovačky namiesto 5-6eur tu zaplatíme 2-3 u vás 😉 no a neobjednávame jednu vec takže sa to určite oplatí 🙂

lokalistin
19. jún 2012

ahojte dakujem vam za povzbudenie,no sestra hovorila,ze je pekna len mala byt inej farby ,ze bielo cervena alebo fialova.
ale ja milujem tiez ruzovu a prve farba,ktora ma napadla bola ruzova, pre mna to posobi tak elegantne a jemne.
a diky za paci sa mi na mackovu zatial mi ju nezaplatili tak dufam,ze peniazky dostanem idem vas pokukat citat uz asi zase nestiham vy pisete o dusu... 😉

dm1
19. jún 2012

@lokalistin ako nezaplatili? to tortu uz maju a ty peniaze nie? take by som nerobila veru 😝

florentina
19. jún 2012

@dadka212 mě spíš zaráží, že je to u vás o tolik dražší. Protože už ty naše mi přijdou drahé, když něco objednávám 😖

miciatko
19. jún 2012

@iwulka23 ja robim bohusov,ale davam 450 muky pol napol s polohrubou a korpus je makky,nadychany

mishulle
19. jún 2012

@mizulienka já rozbila v nemocnici misku se 16 teploměrama a sem tady, jen opravdu dát někam do uzavřený nádoby a pořádně vyvětrat

iwulka23
19. jún 2012

@miciatko tak ja neviem potom kde robím chybu :(

lokalistin
19. jún 2012

@dm1 no bola to pre sefku mekaca a ona tam nebola ked som ju doniesla opytala som sa ci mi nechala peniaze ,ze nie a ja som hned cestovala na 5 dni prec tak som ju tam nechala. V pondelok robim tak dufam,ze sefka dojde a da peniaze pretoze ja som taky "hrdobec" a pytat si nebudem ☹

mizulienka
19. jún 2012

dakujem vam kocky za vsetky rady, vetram, vetram, vetram 😉

baby teraz uz k tortam 😉 myslite, ze takuto maslu, myslim farbu, docielim aj prachovou farbou (zafarbim to stetcom tak pekne?)

macicka84
19. jún 2012

Tak jsem svuj dort - Anglicky slovnik - prevezla v nedeli (venku bylo 32-36 stupnu) 440 km z Mnichova do Prahy, coz povazuji za vubec nejvetsi uspech 😀 ... Dala jsem ho i s krabici do autolednice 😅 Thumbs up pro meho muze 😎, ktery to vymyslel 😉

lokalistin
19. jún 2012

@macicka84 ty zijes v mnichove?

mizulienka
19. jún 2012
dm1
19. jún 2012

@lokalistin akoze takychto ludi nechapem. vedia ze maju objednanu tortu ze sa im donesie a to jej nie je blbe ze ti nezaplatila??? vrrrr peniaze si pytaj mas na ne narok!

dm1
19. jún 2012

@mizulienka myslim ze hej ked das sedu potahovku

lokalistin
19. jún 2012

@dm1 no ja neviem asi si uz budem vzdy pytat predom 😉 ,ale ona je taka vsetko chce zadara

mizulienka
19. jún 2012

@lokalistin drzim palce, nech sa ti peniaze dostanu do ruky.
@dm1 tam je taka pekna leskla 😉 joj no kvoli jednej masli objednavat taky drahy sprej, no neviem 🙄

dm1
19. jún 2012

skus si na kusku a uvidis tam mi to ale nepride ako sprej ale prave ako nejaka prachovka lebo to vypada ako ciastocky na tom
@mizulienka

mia1111
19. jún 2012

@mizulienka - no ja som kalich na tortičke k 1.SP farbila štetcom - nasucho. Nachystala som si 3 vzorky - béžovú, žltú a bielu hmotu, každú som štetcom niekoľkokrát prešla a ktorá mi vyšla najlepšie, tak som potom urobila aj kalich. Bolo to rovnomerné, trblietavé a hlavne - bez šmúh 😉 . Tak určite to pôjde aj Tebe 😉

lussy23
19. jún 2012

@salonka1981 nádherná
@fodorka krásnučká @mrka2 nádherná tortička a tá ovečka je úplne zlatučká @florentina nádhera @nikulqa krásna @simasa krásna @sven nádnerné. Na prvýkrát tak úžasne zarovnať tortu to chce poklonu

dm1
19. jún 2012

@mizulienka ja aj ruze na zlato farbim na sucho a potom niesu cmuhy 😉

dm1
19. jún 2012

@lokalistin nooo ked je taka ze vsetko chce zadara a vobec ju nestve ze ti par dni nezaplatila tak uz sa asi nedockas 😝 . aj ste sa dohodli vopred na cene?

mirka1004
19. jún 2012

Žienky možem Vás poprosiť o rady 😅 😅 ????
Tak idem robiť v piatok poťahovanu tortu s marcipanom prvý raz a chcem urobiť teda piškotove cesto s tvarohovou naplnou a višne do toho...Viete daky recept na tvarohovu napln, niečo aj s mascarpone tak aby mi to držalo???

A teda potom to asi mám natrieť dákym kremom než tam hodím marcipán že???Akým 😅 😅 ?

A koľko to má tuhnúť než tam šupnem marcipán...a kolko ked už tam bude marcipán??? 😅 😅 😅 😅 😅

ĎAKUJEM

lokalistin
19. jún 2012

@dm1 uz brala pred tym odomna a v pohode zaplatila vteda mi chcela dat este aj dopredu peniaze no ale za tu druhu?uvidim do pondelka ked budem v robote ci nieco povie

maca77
19. jún 2012

ahojte
@mrka2 ty si priamo zo SNV? lebo v Spišane som pred nejakým týždňom objavila u číňana vypichovače po 2€ .. mali vtedy viac druhov lístkov a nejaké kvietky 😉 len škoda že ja som to kupovala za x-krát vyššie ceny 🙄 😠

lokalistin
19. jún 2012

@mirka1004 vsetci robia najradsej ten pribinackovy krem ,recept tu niekde je a potieraju len maslo s cukrom popripade odrezky. Tortu chladit?neporadim podla mna to je jedno ja som uz potahovala aj prave natretu a bolo to ok, ale radsej asi cez noc vychladit.a odovzdavala som aj cerstvo potiahnutu, takze ja som neni odbornik,ale da sa vselijak ked nieje casu 😉

maca77
19. jún 2012

@mizulienka neboj nič ... z tej ortute sa ti nič nestane... aj ja som robila teplomer keď som bola malá a som tu 😀

aduskatt
19. jún 2012

@mirka1004 zopar stran dozadu som davala recept na krem, kde je aj mascarpone, co tak si pozriet par stranok dozadu?.....je tam aj dost tvarohovych kremov......., tortu pred potahovanim natriet maslom vymiesanym s cukrom a tuhnut, kym nebude tuhe🙂) ja davam tak na tri hodky🙂