Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
3. júl 2012

práve dokončená 🙂 trochu spotená 🙂 šperkovnica na vankúši 🙂 (farby podľa želania 😀)

dadka212
3. júl 2012

@dm1 no tak to potom hej 😀 ja im poviem, že na to je ešte čas lebo nemám ešte diár na 2013 😅
@vlada111 no ja som si neskromne povedala, robím výborné torty aj sú pekné 😀 čo im to mám robiť zadarmo? všade treba platiť a keď sa im nepáči tak nech si upečú doma alebo idú inde (v cukrárni cca 15eur za kilo a plné margarínu väčšinou, napríklad bola som tu v Limbachu v cukrárni a mala som tam zašlahané mravce vo veterníku, kamoška zas mala pleseň na koláči....tak nech si objednajú tam, čerstvé domáce budem piecť len tomu, kto si to váži 🙂

battole
3. júl 2012

@janula.h krasne, ten vankus sa mi velmi paci 🙂

battole
3. júl 2012

@janula.h tie ciarocky na vynkusi si robila az na torte, alebo este na table, ked si mala rozvalkanu hmotu.... dik

battole
3. júl 2012

@aduskatt no vobec si ma nepotesila....tak uvidime, vyskusame, mame v zalohe este tu hmotu zo suseneho mlieka, tak pri najhrosom to dokopeme takto....ved to len pre nas doma 🙂

janula.h
3. júl 2012

@battole hej na vankúši už lebo nemám patchwork 😉

battole
3. júl 2012

@janula.h a mas na to extra naradie, alebo nozom? ja som rozmyslala nad kosikom a neviem ako na to...

janula.h
3. júl 2012

@battole dlhé pravítko 😀

aduskatt
3. júl 2012

@battole to je individ, kazda mame inu oblubenu hmotu, su baby, ktore nedaju zasa dopustit na tuto tvoju🙂

dadka212
3. júl 2012

@battole ak je to pre vás domov, tak v pohode, vyvalkaj na solamyle ešte môžeš aj vmiešať do hmoty solamyl, nech je to také suchšie, lebo PDT je taká mastnejšia hmota....

larah
3. júl 2012

este jedna vikendova rychlovka na dvojoslavu 🙂

vecernicci
3. júl 2012

holky, vím že to sem nepatří do tématu, ale chcete vidět, jak to před chvílí vypadalo u nás? takhle 😝 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=32695164... ta řeka je čtyřproudá silnice, takže holky bacha, jde to na východ 😉

mates22
3. júl 2012

@vecernicci no hustý, ještě že bydlíme na kopečku 🙂

vecernicci
3. júl 2012

@mates22 no tohle bylo asi dva kiláky od nás, ale my máme před barákem rybník a dvěstě metrů za barákem Orlici, takže máme občas veselo, do toho obchoďáku jsem zítra chtěla jet na naákup, tak doufám, že už bude vysušenej 😀 ale byl to dneska hukot, fakt tekla voda z kanálů jako z fontány, to jsem naživo ještě nikdy neviděla 😝

dm1
3. júl 2012

@battole tu hmotu si premies riadne na praskovom cukre preosiatom a bude to kusok lepsie

sisix
3. júl 2012

@vecernicci to je mi lito. u nas bouri od rana uz po 3. Hnus pocasi. Vsem preji at to dobre zvladnou.

jakelina
3. júl 2012

Holky my jsme na dovolene,nejdriv vedro a ted bourky a lijaky,pišu z mobilu neni tu internet.

vecernicci
3. júl 2012

@sisix ono to tady škody zase tak velký nenadělalo, teda aspoň nám, ale sousedi mají vytopený sklep , ale vypadalo to hrozně 😝 manžovi jako hasiči houkli výjezd, tak maká na čerpání zatopených sklepů a kdoví jestli dorazí vůbec do půlnoci domů

aduskatt
3. júl 2012

@vecernicci ach jaj, to su tie fajne povolania..........ale ked ich treba, co narobime

vecernicci
3. júl 2012

@aduskatt nejhorší kombinace je, že je profík i dobrovolný, takže když nemá výjezd v práci, tak má výjezd od dobráků 😝 nemám rád hasiče 😀

dm1
3. júl 2012

ze torta za 7 eur ja uz odpadavam sak za to kupi par zakuskov len 😲 . ti ludia asi do obchodov nechodia ci co. a ze pani na tom niekolko rokov zaraba ty voleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

erinka83
3. júl 2012

Děkuji všem za radu s hnědou barvou 🙂 Zase potřebuju radu, mám dělat dortík pro kamarádku alergičku, z ovoce může jen jabka, hrozno, meruňky, broskve a borůvky... nechce navrchu marcipán a dort má být pro 2letou holčičku 😒 nějak nevím, jak ho nahoře nazdobit, ať je to aspoň trochu dětský motiv 🙂 napadl mě jedlý papír, ale to tady narychlo neseženu... čokoláda a kakao taky nesmí být...

abriela
3. júl 2012

@vecernicci uff, to nevyzera dobre. Ale aspon trosku by mohlo aj tu poprsat. Mam rada teplo, leto, teploty okolo 30 stupnov, ale toto je uz vela. V studenenom byte teplota 30 stupnov a v praci okolo 40.

aduskatt
3. júl 2012

@vecernicci ja nemam rada policajtov🙂 a najvciac ma pobavi poloviciak, ked vzdy utrusi" Ja tych policajtov tak neznasam 😀 😀

vecernicci
3. júl 2012

@aduskatt já zas říkám, že hasiči a policajti jsou všechno stejná pakáž 😀 😀 😀
@dm1 to je teda fakt, jak může dělat za tyhle ceny, asi má ráda lidi a proto je dotuje 🤐

janula.h
3. júl 2012

@vecernicci ☹ fúha nevyzerá to dobre

florentina
3. júl 2012

@lifinka k těm cenám...lidi budou vždycky čučet, že je to drahé....ať to budeš dávat tak jak doposud, či ať zdražíš. Jako nemusíš cenu stanovit na kg, dá se klidně vzít náklady za suroviny plus práce. Ale ta částka za práci musí být přece mnohem vyšší. Jako 200Kč navíc? A jak dlouho komplet dort děláš? Jako když si spočítáš opravdu celý čas, včetně barvení hmoty, výrobby figurek, pečení korpusů atd...tak přece nemůžeš dělat za 20, 40Kč apod. za hodinu....a pokud jde o to, že jsi předtím dělala za míň a teď budeš za víc, tak to prostě těm původním zákazníkům odůvodni....zvýšená cena vstupních surovin, ty máš více praxe a práce je kvalitní a hlavně když jim předáš lehkou kalkulaci, tedy hodnotu vstupních surovin a délku času výroby dortu, tak si také lehce uvědomí, kolik bereš za hodinu a že oni by za to ani z gauče nevstali.

eliska22
3. júl 2012

kočky mám objednávku na tortu foťák 😝 ten foťák bude na torte, čiže taký menší aby bol, napadá Vás z čoho urobiť ten objektív okrem rolády? to som nikdy nerobila 😝 😝 😝

lussy23
3. júl 2012

@lifinka krásnučká @adka_praha krásnučká tortička @pipka krásna ružička @janula.h nádherna tortička @larah krásnučká @dadka212 krásna tortičká

aduskatt
3. júl 2012

@eliska22 tortovu oblatku na nieco natocit