Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

boldy
8. jún 2010

vinka neskusala som este ale medzi asi ano, len pod mmf nie kvoli slahacke

vinka
8. jún 2010

Nie to by som maslo sa cukrom dala.Len ja potrebujem poťahovanú tortu preto som sa pýtala.A stuhne ten krém?

boldy
8. jún 2010

ano stuhol dobre, je tam ten stuzovac, je sviezi

benjik
8. jún 2010

Ali, to máš pravdu.

vinka
8. jún 2010

Tak ti dakujem.A potom dám info ako chutilo 😀 😀

hejdita
8. jún 2010

ahojky
normalne su skalmana dneska sem v ocekavani cekala na balik z cukrarskych potreb a nic 😔 tak treba zitra 😵 aspon mam duvod si trochu odpocinout od peceni a jit se projit a zeptat se ci mi dorazil balik 🙂

zdenallicka
8. jún 2010

Hejdi a kdy jsi to objednavala?

hejdita
8. jún 2010

😒
@zdenallicka v nedelu

dm1
8. jún 2010

tak som nabehla do lidla a americke dni asi nie su.... nikde som tam tie cukriky nevidela aj som sa pytala a bol tam tyzden azijskej kuchyne tusim. dufam ze som ich neprepasla a este len budu v ponuke

dm1
8. jún 2010

tak som pozerala na nete a tie americke dni su len v cechach v lidli..... zajtra tam musim sestru vyslat na nakupy

ivana82
9. jún 2010

@alionuska dakujem za tip, uvidim, co mi este napadne, mozno ten tvoj napad vyuzijem. 🙂

lelou
9. jún 2010

dobre ranko 🙂
tak jsem nakoukla co je noveho a koukam ze se tu resi rocniky, tak ja 1971 tu asi vedu ne? 😀 😀 😀

alionuska
9. jún 2010

@lelou ale na fotke v pase vyzeras na 17 😉 😉

lelou
9. jún 2010

hele nelichot 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , to fakt jenom na fotce 😉 😀

daniz
9. jún 2010

No vás je také zaujímavé čítať, že až....Ali a pamätáš na malinovky také žlté v sklenených fľašiach - samizdá že sa volali krachelky ,taktiež, na rady na mandarinky a banány
a úplne prvé zemiakové lupienky? Vyrábala ich Orava a mali taký modrý obal. Taktiež moroženoe tak sa volala ruská zmrzlina?
Pamätám, čobi nie ja som 1977...Ty si ročník mojej staršej sestry
bianca ano, normálne taká celá z gruntom a je to super...

bianca
9. jún 2010

dobre ranko.Kto dnes pecie?

benjik
9. jún 2010

@daniz daniz u ná se ty malinovky dají sehnat točené a chu'ť se nezměnila,možná jen firma.

ivana82
9. jún 2010

Bianca, dnes nie, az v piatok a zdobime v sobotu...uz sa tesim...ty pecies uz dnes? 🙂

daniz
9. jún 2010

Ináč ja tvrdím, keď mi ktosi povie, "no ty si ale ročník 😖 , alebo že taká stará" 😖 - poviem, že ale aká šikovná 🙂 , pekná 🙂 ,dobrá 😎 a tiež som názoru, že žena je ako víno-čím staršia tým lepšia a stále dokáže pomútiť hlavu. Myslím, že sa všetky pridáte 😉 😉 😉 😉 Či?????

ivana82
9. jún 2010

Daniz, suhlasim plne, niektore zeny vyzeraju v 40-tke lepsie ako v 25-ke... 🙂

bianca
9. jún 2010

@ivana82 este neviem.Torticka ziadna na obzore tak mozno neaky kolacik nech este viac rozkysnem

bianca
9. jún 2010

inak ja vyzeram ako v 40 a citim sa na 70 i ked som rocnik 82

hejdita
9. jún 2010

@alionuska prosim ta mozem sa opytat ci tych 8 vajec na tu formu s priemerom 28 ide s praskom do peciva ci bez??? aby to bolo teda len na prerezanie raz a bolo kazde vysoke tak 3cm aby mi to nenabehlo moc

a teda som si myslela ze mas tak 28 rokov .....ako ta tie deti zmladuju co??? 😉 😉 😉 🙂 ja by som mala tiez vam tu vikat 😀 😀

alionuska
9. jún 2010

No baby,ja veru dnes peciem..na zajtra jednu a potom na piatok tri a na sobotu jednu....ale nechce sa mi zacat-..zacat je najhorsie..iba to odkladam..a odkladam..ale uz ked je upecene a plnim, tak sa tesim,lebo to dokoncovanie ma bavi najviac! 😀 😀
Hejdita..ja davam prasok do peciva vzdy... 😕 neviem aky by bol korpus bez prasku..ci by sa ti vobec dvihol... 😕 😕 -a dakujem za kompliment..mna sa teraz v Hlohovci na stretku jedna baba opytala,ze a ty mas kolko rokov,dvadsat??? 😀 😀 som sa tomu tesila,alebo skor smiala este dlhoooooo...a ja uz skoro raz tolko mam.... 😝 😝 😝

hejdita
9. jún 2010

@alionuska dakujem ....a kolko? prasku davas ty??? ked robis z 8 vajec 😕 😅 🙂

zdenallicka
9. jún 2010

Hejdi, ja dávam na 8 vajec necelé dva prášky do pečiva..

daniz
9. jún 2010

Ja som na tom podobne, keď idem pre deti do škôlky a školy tak si myslia/tí čo ma nepoznajú/,že idem pre mladších súrodencov. Tiež ma potešilo, že vyzerám tak na 20. Ono sa to dobre počúva..... že?

hejdita
9. jún 2010

no ale nedbude z toho uz torta ktora ssa bude dat prerezat na trikrat???? bo potrebujem na dva krat ....lebo peciem hnedy a potom bledy a chcem aby to bolo na trikrat plnene takze dva korpuse ktory bude prerezany....chcem aby to bolo vyssie lebo to ide na svadbu tak aby to bolo take slavnostnejsie vyssie chapes ma.... 😕 😀 😀 😀 🙂

hejdita
9. jún 2010

a bolo by blbe aby jeden plat mal vysku 4-5cm takze tak 3cm potrebujem 😀 😀 😀 😀 😀 mam to ale otazky divneho charakteru ze??? 😅

zdenallicka
9. jún 2010

Hejdi, tak dej třeba jeden a kousek prasku do peciva, ale nevim, jeslti to nebude moc hutne.... Ja jsem do formy 31cm delala z 12 vajec a prorezavala jsem trikrat... slo tam 2,5 prasku do peciva... bylo to vysoke tak 10cm.. ale nechtela bych ti radit spatne... 😅