Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
9. jún 2010

tak sem udelala z 10 vajec a dala tam pulku prasku potrebuju aby to bylo trochu hutnejsi lebo to bude spodek tak aby sa mi to dobre prenasalo potom na papir 🙂 dakujem ostatne budem robyt s viac praskom do peciva aby to bolo zasa nadychane tak uvidim co z toho vylezie po pol hodine

nikanika28
9. jún 2010

Cafte, ja by som mala zacat tiez dnes piect..len sa neviem akosi dokopat do toho ..presne ako Ali..zaciatok najhorsi 😀 ..potom sa to uz zvezie 😵 . No a co sa rocniku tyka...tak ja mam este par dni vo veku prvu dvojku... 😅 🤐 Este stale inak neviem, ako idem tu tortu robit, akurat viem, ze budem zase nad Kittynou nervacit 😀

hejdita
9. jún 2010

tak huraaa prvy je konecne dorobeny 🙂 a vyska je super 🙂 uz sa pecie druhy este jeden kakaovy a biely a na svadobu mam hotovo este pre klarku musim nieco poriesit..... teda vymyslene mam
a co myslite ked prklopim misku a obalim ju alobalom a urobim si alobalovu mysku treba z 8 vrstiev vydrzi to ziar ???? a asi vymastit a vysipat ze kedze na alobal sa testo chyta....lebo kovovu misku nemam a PLASTOVA BY SA ROZTOPILA 😝 😀 😀 😀 😀

anibas
9. jún 2010

@hejdita ved upeč plát a vyrezuj kruhy - ked nemáš misku

hejdita
9. jún 2010

hej aj to ma napadlo ale nechcem zbytocny odpad 😉 uvidim este zvazim robim az nakoniec takze je casu dost 🙂
miska ma vyhodu v tom ze ma potom oble tvary ze nieje poskakana od noze.... 😒

henikav
9. jún 2010

ahojte babulky, ja nejako nestiham, ale ak by ste niektora mala fotopostup, alebo napad na holuby a holubnik pre vasniveho holubara, to by ma potesilo, nemozem to odmietnut, je to pre kamoskinho otca, ona si tortu upecie, ja len tie ozdobky, len keby mal den aspon 40 hodin 🙂

hejdita
9. jún 2010

ahojky
chci se zeptat jak se pracuje s natlacnou listou???? zrovna mne to doslo tak su stastna ale nevim s tym pracovat skusene mi jiste poradi ze??? 😅 😕 😅 😅 🤐
a taky mi prisli prachove farby a takove malilinke kyticky se strunkou tak se z toho vytesuju 😀 😀 😀

dm1
9. jún 2010

hejdita aku listu myslis? hod link lebo ja nejake mam a nie je to nic zlozite. Aj tu malinku kvetinku mam ta je suprova rovno na tortu sa to otlaci som s nou spokojna

nikanika28
9. jún 2010

a ja som si chcela objednat abecedu a nenasla som ju na tej stranke 🙄 ...tak idem s klasickou vykrajovacou vytlacit pismenka 😝
Dani, posles mi tie torticky? 😅 Cas sa krati 😅

hejdita
9. jún 2010

http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...
toto mi prislo......susala som uz na kusku mmf chce to trocha cviku 🙂 a ako si myslela ze rovno na tortu davas to z tou pruzinkou?.....? 😕 aj to ma zdvihnute tie listocky ked to tak das rovno na tortu ale som bola prekvapena ze ake je to miniaturne 😀

anibas
9. jún 2010

@henikav prešla som celý môj tortársky archív, ale nič s holubami ☹

henikav
9. jún 2010

@anibas dakujem, uz som si to nejako premyslela, tak uvidim ako sa mi zadari, potom odfotim 😉

dm1
9. jún 2010

hejdita presne tu listu mam aj ja. ide to super otlaci sa to a vykroji tou stvrtou. len si to nechaj trochu obschnut aby sa ti to nepotrhalo ked to budes prenasat. listocky na kvetinke nezostanu zdvihnute ale ten stred bude stlaceny tak to tak vyzera lebo torta je makka tak sa to zabori. tu som ju pouzila. mam to na hrubo ale keby to bolo na tensie tak sa mozno aj zdvihnu listky

dm1
9. jún 2010

nika a torty som ti poslala mailom hned ten den ako sme spolu pisali. neprisli ti?

dm1
9. jún 2010

ja mam ale tu kvetinku M-ko lebo S-ko sa mi zdalo uz moc male

smudlinka10
9. jún 2010

Ahojky,
potřebovala bych recept na nějaký jednoduchý dort, který můžu potáhnout marcipánem z mandliček. Nemáte někdo nějaký recept?

beruska2x
9. jún 2010

ahojte, dneska jsem zkousela z MMF ruzicku, dort mam pict pristi tyden no a nic moc 😅 ,
chtela jsem hnedou ale asi jsem dala moc kakaa- pak se mi hmota drolila 😒
na cem MMf valite a cim to podsypavate???
to jsem na to zvedava 😕

dm1
9. jún 2010

beruska ja valam MMF na podlozke od Tupperware ale kym som nemala tak normalne na kuchynskej doske. podsypavam na zaciatku pras.cukrom a potom uz len solamylom. A pri farbeni kakaom mam rovnaku skusenost ako ty. na postavicky sa este da ale potiahnut ani nahodou

beruska2x
9. jún 2010

no ja mam silikonovy val a docela se mi to lepilo, podsypavala jsem od zacatku malilicko solamylem ale zda se mi ze to rychle ztuhlo - nebo spis ztvrdlo 😲 no jeste to zkusim....
kdyz ti to ztuhne das pak na ruce vodu a znovu propracujes nebo to je na vyhozeni????
diky moc...

beruska2x
9. jún 2010

a jeste 😅 jak jsem delala tu tmavsi hmotu tak mi to pak solamyl ofekatel - bylo to proste videt 😲

dm1
9. jún 2010

berusko ja potom dam trosku cery aj ruky si s nou natrem a ide to modelovat. a ali pisala ze aj suseneho mlieka trochu pomaha

a aj mne sa lepi MMF tak podsypem dobre vyvalkam trosku si to uvolnujem pri valkani odspodu aby sa mi to niekde nezachytilo a potom rychlo potiahnem. Aj mne solamyl niekde zostava tak oprasim stetcom a ak ani to nepomoze tak stetec namocim trosku do vody ale tam zostanu malinko flaky. vraj aj do alkoholu sa da

beruska2x
9. jún 2010

co je cera???? jsi moc hodny diky, jsem z toho nejak nestastna ☹

llumka
9. jún 2010

Ahojte,mate najaky napad s tortou?zakaznicka chce aby torta bola stvorcova, figurka- lyziarka a logo mercedes 😒
idem citat dozadu

beruska2x
9. jún 2010

😀 lyzarka v tomhle hycu?? pani je sprymarka 😉

dm1
9. jún 2010

beruska 100%-tny stuzeny tup co ide aj do MMF

beruska2x
9. jún 2010

😅 ja do MMF zadny tuk nedavala - Alinouska rikala jen cukr, bombony a citronku ☹

dm1
9. jún 2010

beruska ja davam podla receptu na MMB na jeden balik este cery tak za vlassky orech pri roztapani cukrikov

beruska2x
9. jún 2010

aha a dela ses tim lip potom??? nebo proc 😅 no pro dnesek na to kaslu, zotra ruzicky nafotim a dam, mam 2 😅

dm1
9. jún 2010

beruska to ti neporadim ci lepsie alebo nie kedze som bez nej nerobila 😉 . ale ja mam malo skusenosti iba 7 torticiek som spravila skor baby poradia co su skusenejsie s MMF

beruska2x
9. jún 2010

"jen" 7 jo? to je dobre 😀 urcite jsou ale moooc pekny... no ja jsem na to zvedava, zitra zkusim jeste 1 ruzicku a uvidim jak se mi to podari potahnout pristi tyden - jestli to nebude taky naposled ☹