Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
21. aug 2012

@pipka ja som robila len bicykel a bolo také teplo, že mi nechcel pekne obstáť na torte, tak som ho musela položiť do trávy 😀

pipka
21. aug 2012

@lamps dakujem...mozes si ma zmenit na pipijanku 😀 😀 😀

no ved to...ze teplo jak v pekle..takze ani moja stat nebude...len lezat na torte..ako nakreslena ale z hmoty..z dielikov poskladana...leeenze ja ani to neviem ako mam urobit? ☹

lamps
21. aug 2012

@luciahromadkova ja mám tento (myslím, že je tiež odtiaľto, len neviem, od ktorej osôbky 😀 ) 1 mascaropne, 2 biele jogurty, 2 šľahačky, 2 stužovače, 2 vanil. cukor, pr. cukor podľa chuti. Vyšľahať šľahačky + stužovače. Zvlášť vyšľahať ostatné prísady a nakoniec vymiešať všetko dokopy

ajka82
21. aug 2012

@pipka ak ti toto pomoze http://dorty.artmama.cz/node/56808 ale nerobila som motorku
akoze september teply a u mna zrusili dve torty 🙄 nahanaju, vybavuju 2 mesiace pred a nakoniec ze oslavenec ziadne torty nechce 😕

lamps
21. aug 2012

@pipka nájdi na nete obrázok motorky, vytlač ho a podľa neho povyrezávaj jednotlivé diely

simasa
21. aug 2012

@evvina Tak to ma velmi mrzi. Prajem skore uzdravenie, nech sa to da zasa do poriadku.

pipka
21. aug 2012

@ajka82 ty brdo ajus...no to je dobreeee, ale teda to neviem neviem, ci by som dokazala 😅
ale ukladam si...hadam nieco zmontujem dokopy 😎

luciahromadkova
21. aug 2012

@lamps dakujem, a aku to ma konzistenciu ked je to hotove, lebo pribinak nam moc chuti... ale chcem skusit aj ine/maslove nemusime, ble..., je to take tuhsie a pevne ako ten pribinak alebo malinko redsie?

luciahromadkova
21. aug 2012

@lamps ozaj tie jogurty male 150 ml a ake sa to osvedčili dat do toho?

pipka
21. aug 2012

@lamps sak toto...to normalne si asi obkreslim nejaku motorku, dam do pozadovanej velkosti a rozstriham na dieliky a podla toho povykrajujem...nie? 😕 😅

lamps
21. aug 2012

@pipka ja by som to tak urobila 😅

@luciahromadkova on je trošičku redší od pribináka a dávala som malé biele jogurty z Lídla, len neviem, či mali 150 g 😀 😀 😀.

luciahromadkova
21. aug 2012

@lamps dakujem

ajka82
21. aug 2012

@pipka urcite sikovna si... mne madam pozrala orchidejky na tortu este dnes, tak idem skusit pivonku 😒 to zas bude...ale kym este jeden korpus upecem hadam zvladnem 😅 len asi budem slahat rucne, ked je taka pokrocila hodina...

pipka
21. aug 2012

@lamps urobim aj ja asi tak 😅
som si teraz postahovala asi desat roznych kreslenych technickych nakresov motoriek, tak hadam nieco vykuzlim 😅 😉

pipka
21. aug 2012

@ajka82 ta obdivujem....ja som sa na to dnes uz vy..... 😝 😅
aj zajtra je den...a v tom hice sa aj tak nikam nechystam, tak preco si doma neprikurit 😀 😀 😅 😝

lamps
21. aug 2012

@pipka jasné, že vykúzliš - motorku a ešte akú 😅

rapunzel1
21. aug 2012

@jakelina dá sa použit namiesto cukru prášok stevia, nemá žiaden glykemický index, používa sa aj v dietach a je 400 krát sladší ako cukor
http://www.diabetikinfo.sk/recepty/kolace_so_st...

rapunzel1
21. aug 2012

@pipka no postup neviem ako presne, ale ja somrobila takúto, možno ti pomôžem a to som mala tú motorku vytlačenú zo všetkých strán, na monitore zväčšovala a pomaly patlala, niekdy som dala hmotu na prefotené a orezávala na tú veľkosť a potom kreslila... bola to sranda

pipka
21. aug 2012

@rapunzel1 fuuuha dobraaaa...no ja hlavne neviem ako spravim tie kolesa...ked ich spravim plne, tie disky myslim..co by sa stalo? 😅 😝

ajka82
21. aug 2012

@pipka len ja som zajtra babam slubila ze doobeda pojdeme na namestie, oni tam v teple radi behaju "vo fontane" 😅 tak zajtra nemam cas piect 😀

ajka82
21. aug 2012

@pipka sprav plne, zober spicku zo zdobicky a vykroj podla toho koleso 😉

pipka
21. aug 2012

@ajka82 ved koleso vykrojim to vykrajovacku mam..ale tie spajle vnutri ci jak sa to vola..to sa mi nechce aby to nebolo krive 😒 😅

rapunzel1
21. aug 2012

@pipka myslím, že nič, ja som musela robiť presne takúto, lebo bol daný presný model, tak som nemohla menit, ale plnú budú ok a dá sa dať hmota, do nejakého kruhu, napríklad vykrajovačka a otlačiť pneumatiku z detského autíčka, aj tak som robila, ešte že mám malého syna 😝

pipka
21. aug 2012

@rapunzel1 no mne nastastie povedali len ze hocijaku motorku...tak spravim tak aby sa mi co najjednoduchsie robilo 😅 😉
vidis kolieska z auticka otlacim aj ja...dobry tip 😎

lokalistin
21. aug 2012

@pipka ja som robila podla toho postupu co ti dala @ajka82 a slo to dost dobre len ja som nerobila z cesta, ale z tortovych oblatok

rapunzel1
21. aug 2012

baby, že dnešné zadanie, pre 6 ročného chlapca, hokejová torta, korčula, hokejka, alebo také niečo.... jaaaj a ja som si vybrala že takéto niečo http://www.google.sk/imgres?hl=sk&sa=X&biw=1366...
len som zvedavá, kto to urobí a ako.... si viem sama všetko skomplikovať.... prečo tam neurobím hokejku a nekašlem na to.... hm

ajka82
21. aug 2012

@rapunzel1 lebo tato torticka je krajsia 😉

ajka82
21. aug 2012

dopecene(na jednu taku rychlovecku co mi dnes povedali a vo stvrtok pred nasim odchodom si maju pre to prist), k figurkam dobudol mickey mouse, no a snazila som sa o pivonku, ale neviem ci to aj tak vyzera... 😅 ale mne sa to zatial paci 🙂 obkukam lepsie zivy kvet nabuduce asi, lebo teraz som robila skor z pamati 😝

dm1
22. aug 2012

@pipka ja som robila podla tohto postupu http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&... a slo to super