Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

makinka2
11. sep 2012
aduskatt
11. sep 2012

@vlada111 ale urco pozriem aj u cinana...a dakujem za ochotu🙂

simasa
11. sep 2012

@makinka2 Na zaciatok je lepsie kupit si abecedu s velkymi pismenami. Takto by si musela kupovat aj malu aj velku - kedze mena su s velkym zaciatocnym pismenom.

simasa
11. sep 2012

@dajna11 Dotvarovala som puncovinou - ale iba vrch, lebo mam misku s takym rovnym dnom. Nevystuzovala som, ale ak by cestovala niekde, tak by som radsej vystuzila.

dajna11
11. sep 2012

@simasa dakujem,bude cestovať tak tam asi napchám špajle....aj ja mám také misky tak budem musieť dotvarovať...a ešte celé to potiahneš najprv marcipánom a na to lepíš tie časti lopty či ic rovno dávaš na krém?

pralinka25
11. sep 2012

@dajna11 ja som robila tiez v takej s rovnym dnom mala 3 kila a len minimalne to bolo treba dotvarovat a tiez mi tu dievcata poradili najprv na tenucko potiahnut a az potom lepit uholniky

janula.h
11. sep 2012

práve dokončená sily dochádzajú cítim deficit spánku ☹

njonja
11. sep 2012

@pristela, @dm a ostatne kocky, co mate skusenosti so zlatou farbou..prosim vas, ako sa zaraba do hmoty? Lebo mne stale vychadza daka sediva....mam sugarflair praskovu a jednu spreyovu...ci musim vsetko pracne malovat rucne? Dakujem krasne! 🙂

lokalistin
11. sep 2012

Ahojte!
Moje torticky,zakusky,kolace a muffiny do roboty. Nie su sice marcipanove, ale aj tak mi dali zabrat. teda nepochopim jak to zvladate. Ja vcera o 8:00 budik piekla korpusy 9:30 som sla este ovocie nakupit10:00 uvarila pudingy, o 11:00 uz som bola v mekaci mali sme navaly 13:55 som hodila do seba cheesburger 14:30 uz sme mali miting v mojej druhej robot 22:45 som odisla z roboty 23:00 osprchovana miesala kremy piekla londynske rezy 3:00 spat, uz som ledva stala na nohach. Dneska 8:00 budik dokoncievala som kremy a slahacky, piekla muffiny vyzdobila rychlo tiramisu pre mna a frajera.11:00 uz bola prva varka v robote,trochu pokecala s kolegami 12:00 doma miesala krem do poslednej torty 14:30 miting a odovzdana torta pre poobednu smenu. 18:00 prisiel frajer zagratulovat 19:30 uz zase v robote 23:30 domov pridam fotky a idem mrtva do hajanNo pekne narodeniny..A to vsetci hovoria: Dufam, ze si pekne oslavovala 😠 😀 🙂 😉

pristela
11. sep 2012

@njonja andelicka ani si ju nemíňaj ! ziadna hmota ani bielkova poleva ani kralovska glazura sa neda zafarbit ani na zlato ani striebornú 😠 musíš len pracne malovat po povrchu stetcom alebo nastriekat "sprejom" , mozes si hmotu predfarbit na žlto, alebo šedú ale aj nemusis niektore zlate su pekne aj na biely podklad 😉

dm1
12. sep 2012

@makinka2 presne ako simasa pise ano je to sice ta grovy ale vzdy su male a velke pismena ja som ti dala link na velke ty na male. Meno na torte je blbe zacat malym pismenom takze radsej isto velke

dm1
12. sep 2012

@njonja do hmoty nee to sa len po povrchu bud sprej alebo potom prasok bud na sucho alebo s kvapkou alkoholu

dajna11
12. sep 2012

@pralinka25 díky...tak to teda urobím....super dakujem 😀

mia1111
12. sep 2012

@muffinka8 tak to ma mrzí, že sa Ti nedarilo 😒 , podľa mňa, ak si dala všetko, ako bolo v recepte, tak chyba bola len v tom, že to bolo nedopečené, respektíve možno zbytočne hrubá vrstva cesta a tá sa nestihla prepiecť zvnútra. Ten med možno rýchlo navrchu zhnedne, no fakt neviem... Mne vyšiel recept na prvý šup, ale ja som v pečení hotentót, tak sa veru dosť čudujem, že sa mi to podarilo 😅 a je možné, že druhý pokus už taký úspešný nebude 😅

simasa
12. sep 2012

@dajna11 Ano, ja som tiez najskor natenko potiahla a potom lepila.

simasa
12. sep 2012

@lokalistin No ze si sa na to nevyprdla 😀 A vsetko najlepsie prajem 🙂

dajna11
12. sep 2012

@simasa díky moc

ajka82
12. sep 2012

@makinka2 hej, to je ta groovy abeceda ale mala, ak chces mena pisat asi lepsie velku si zohnat 😉

jenie123
12. sep 2012

Baby, prosim Vas, co davate ako podnos pod tortu? Je to origos kupeny podnos, ci tenka doska alebo karton?

dm1
12. sep 2012

@jenie123 ja davam bud obaleny karton alebo origos podnos bud plastovy alebo taky tvrdeny karton zlaty

jenie123
12. sep 2012

@dm1 ten origos zlaty mam, len som si vsimla, ze niektore podnosy su obalene a trosku hrubsie.. tak ma to zaujimalo, z coho su.. 🙂 dakujem..

muffinka8
12. sep 2012

@mia1111 ale veď toto nechápem, že aj zvnútra bolo. Keby si na to pozrela zvrchu, zospodu, aj zvnútra tak povieš že je upečené, aj štruktúru to takú malo vnútri ako upečené. Proste na pohľad bez chyby. Len na dotyk bolo mäkké a lepkavé na papier totál prilepené.
Idem upiecť mramorový korpus, tak dúfam, že aj ten mi nezblbne.

jakelina
12. sep 2012

@lokalistin jsou krásné všechny a jak to čtu, tak jsi si pořádně mákla. Jinak vše nej k narozeninám 😉

jakelina
12. sep 2012

Všem Maruškám co tady pečou krásné dorty přeji krásný svátek. 😉

daducha
12. sep 2012

Babulky, nevideli ste niekde v beznom obchode tenke rovne strieborne drôtiky? Vzdy si ich obj. od Kovaca a akosik som zabudla a do zajtra mi nepridu ☹ .Dakujeeeem 😵

pipka
12. sep 2012

pridavam sa ku gratulantom a vsetkym Majkam, Mariam, Maruskam VSETKO NAJLEPSIEEEEEE 😎 😎 😎

pipka
12. sep 2012

@daducha v zeleziarstve alebo v zahradkarskych potrebach 😉

levandulka3
12. sep 2012

a tieto dve ešte zo včera: slnečnicová pre Máriu a ovečka Timmy k 1. rôčiku

dm1
12. sep 2012

@jenie123 to byvaju dosky napr. narezane v baumaxe a tak pripadne tvrdeny polystyren

dm1
12. sep 2012

@daducha skus kvetinarstvo tam by mohli mat